wróć do listy
psychoterapeuta-Ada Obrączka

mgr Ada Obrączka

Psycholog

Psychoterapeuta w trakcie szkolenia

Interwent kryzysowy

O mnie

Jestem dyplomowanym psychologiem, uczestniczę w całościowym kursie przygotowującym do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty w nurcie psychodynamicznym.  Kurs ten jest rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychodynamicznej.

Odbyłam staże jako psycholog w Szpitalu Klinicznym im. dr Józefa Babińskiego w Krakowie oraz w Areszcie Śledczym.

Uczestniczyłam w szkoleniu przygotowującym do podjęcia pracy psychoterapeuty uzyskując wiedzę z zakresu psychoterapii oraz współuczestniczyłam w treningach grup balintowskich. Brałam udział w szkoleniach skupiających się na tematyce całościowych zaburzeń rozwoju ASD.

Doświadczenie zawodowe które zdobywałam w tak wielu miejscach, miały zróżnicowany charakter pracy psychologa jak i potrzeb osób, którym udzielałam pomocy. Tak różnorodne podejście umożliwiło mi w sposób elastyczny oraz właściwy dostosować techniki pracy do trudności jakie wnosił pacjent.

Pracuję z osobami zmagającymi się między innymi z zaburzeniami nastroju, depresją, zaburzeniami lękowymi, objawami psychosomatycznymi czy trudnościami w relacjach międzyludzkich. Pracuję z osobami dorosłymi oraz młodzieżą.Ze swojej strony gwarantuję pomoc w warunkach życzliwości i zrozumienia. W pracy istotne jest dla mnie indywidualne podejście do klienta – wspólnie ustalamy cel i metody naszej pracy. Swoją pracę terapeutyczną poddaję także regularnej superwizji.

pokaż więcej

Specjalizacja

  • Psychodynamiczny
Rodzaje terapii
  • Dla dzieci i młodzieży
  • Indywidualna
Obszary pomocy

Zaburzenia nastroju (afektywne)

Obniżenie nastroju lub występujące „huśtawki” nastroju, uczucie pustki, utrata sensu, brak zainteresowania dotychczasowym hobby, krytyczne myśli. Na przykład: depresja, depresja poporodowa, depresja wieku podeszłego, depresja psychotyczna, depresja maskowana, depresja sezonowa, choroba afektywna dwubiegunowa, dystymia.

Zaburzenia lękowe

Poczucie strachu (wywołanego sytuacją) lub lęku (wywołanego sytuacją doświadczoną i odległą), stan poczucia zagrożenia, objawy na poziomie fizjologicznym jak: przyspieszone bicie serca, potliwość ciała czy drżenie. Na przykład: zespół lęku panicznego, lęk uogólniony, agorafobia, fobia społeczna, lęk separacyjny.

Kryzysy

W obszarze: zdobywania autonomii, tworzeniu swojej tożsamości, budowaniu intymności, bliskich relacji, małżeństwa, ciąży czy pracy. Kryzys może być też związany z katastrofami środowiskowymi, chorobami, pandemią, emigracją.

Moje doświadczenie

Edukacja
  • Akademia Ignatianum (mgr, 2020)
  • Krakowskie Centrum Psychodynamiczne (w trakcie)
  • Wyższa Szkoła Biznesu - Przygotowanie Pedagogiczne (w trakcie)
Doświadczenie
  • Niepubliczna Szkoła Podstawowa dla Dzieci z Zaburzeniami ze Spektrum Autyzmu
Staże i praktyki
  • Szpital Specjalistyczny im. dr Józefa Babińskiego w Krakowie
  • Areszt Śledczy

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
Dziś17.09
Jutro18.09
Su19.09
Mo20.09