wróć do listy
psychoterapeuta-Aleksandra Komorniczak

Aleksandra Komorniczak

Psycholog

Diagnosta psychologiczny

Neuropsycholog

Konsultacja online

O mnie

Lubię mówić o sobie, że jestem psychologiem i humanistką. Główną wartością, którą kieruję się w swoim życiu i pracy jest rozwój. Uwielbiam poznawać nowych ludzi, zdobywać nowe doświadczenia i uczyć się nowych rzeczy. Aktualnie spełniam swoje marzenie i buduję miejsce, w którym będę mogła wspierać ludzi w odkrywaniu siebie: swoich zasobów, talentów, pasji, emocji i potrzeb. 

Uważam, że piękno życia tkwi w prostocie i detalach. 
Z podobnego założenia wychodzi Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniu, dlatego jest mi tak bliska. Podstawowa jej zasada brzmi: nie komplikuj!

W 2016 roku ukończyłam studia magisterskie o specjalności neurobiopsychologia na Uniwersytecie Gdańskim, a w 2019 kurs Terapii Krótkoterminowej Skoncentrowanej na Rozwiązaniu. Od tego czasu włączałam założenia tej metody w swoją codzienną pracę z rodzicami dzieci w spektrum autyzmu.

Chciałabym z uważnością, troską i życzliwością towarzyszyć Ci na ścieżce rozwoju! 

pokaż więcej

Specjalizacja

  • TSR
Rodzaje terapii
  • Dla dzieci i młodzieży
  • Indywidualna
Obszary pomocy

Rozwój osobisty

Praca na zasobach (mocnych stronach), poznawanie swoich ograniczeń, potrzeb czy pragnień; wydobywanie wewnętrznego potencjału. To także ćwiczenie umiejętności jak: wyrażanie potrzeb, asertywność, komunikacja bez przemocy.

Praca z młodzieżą (12-18 lat)

Wszelkie trudności występujące w naturalnych stadiach rozwoju nastolatka (12-18 lat), na przykład: trudności przystosowawcze, trudność w nawiązywaniu relacji z rówieśnikami, zaburzenia percepcji własnego ciała, zachowania regresywne.

Praca z osobami starszymi (65+)

Praca z samotnością, podjętymi i być może nieodwracalnymi decyzjami, pogodzenie się z przeszłością, odnalezienie sensu życia, pogodzenie się z perspektywą śmierci, problemy z utratą sprawności, depresja.

Moje doświadczenie

Edukacja
  • Uniwersytet Gdański, neurobiopsychologia, 2016
  • Centrum Terapii Krótkoterminowej, Praktyk BSFT, 2019
  • Uniwersytet Gdański, diagnostyka psychologiczna, 2020

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
Sa24.07
Dziś25.07
Jutro26.07
Tu27.07