wróć do listy
psychoterapeuta-Aleksandra Kurczyńska

mgr Aleksandra Kurczyńska

Psycholog

Psychoterapeuta w trakcie szkolenia

Konsultacja online

O mnie

Dzień dobry, miło mi, że zdecydowali się Państwo zapoznać z moim profilem. Poniżej kilka zdań o mnie, kim jestem, o moim wykształceniu i doświadczeniu.

Jestem psychologiem i psychoterapeutką w trakcie szkolenia. Ukończyłam studia na kierunku psychologia, specjalność psychologia zdrowia i kliniczna w Instytucie Psychologii Stosowanej Społecznej Akademii Nauk w Łodzi, aktualnie jestem w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego atestowanego przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne w Szkole Psychoterapii Vis Salutis prowadzonej przez Fundację Promocji Zdrowia Psychicznego i Somatycznego Vis Salutis z siedzibą w Łodzi. Dodatkowo ukończyłam studia pierwszego stopnia na kierunku dietetyka o specjalności psychodietetyka w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi. Pracuję w nurcie integracyjnym łączącym podejścia psychoanalityczne, poznawczo-behawioralne, humanistyczne oraz systemowe.

Zapraszam do kontaktu osoby doświadczające wszelkiego rodzaju trudności emocjonalnych, interpersonalnych, w kryzysie życiowym, w procesie żałoby, utraty, zmagających się z zaburzeniami depresyjnymi i lękowymi, czy przeżywające negatywne skutki stresu. Udzielam wsparcia rodzicom, opiekunom, dzieciom osób z niepełnosprawnościami oraz pracownikom z sektorów pracy społecznej. Towarzyszę w rozwoju interpersonalnym i procesie podejmowania ważnych decyzji życiowych. 

Doświadczenie zdobywałam pracując w Towarzystwie Przyjaciół Niepełnosprawnych z osobami z niepełnosprawnościami, zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz ich rodzinami, gdzie prowadziłam i nadal prowadzę treningi psychologiczne rozwijające kompetencje społeczne i emocjonalne oraz zajmuje się wsparciem psychologicznym w sytuacjach trudnych, przeprowadzam diagnozę oceny funkcjonowania i wywiady wstępne. W tym samym miejscu miałam możliwość pracy z osobami chorującymi psychicznie wspierając w osiąganiu celów terapeutycznych i pracy nad utrzymaniem zdrowia. Pracuję również w Poradni Psychologicznej w Centrum Medycznym MKK Trimed w Łodzi z osobami dorosłymi udzielając wsparcia psychologicznego, wyznaczamy razem cel spotkań podczas których pracujemy nad jego osiągnięciem. W pracy terapeutycznej najważniejsze jest dla mnie zbudowanie relacji opartej na szacunku, zrozumieniu i poczuciu bezpieczeństwa.

Moja praca jest stale superwizowana przez certyfikowanych superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, posiadam również doświadczenie terapii własnej.

W celu umówienia się na wizytę w MKK Trimed proszę o telefon 42 657 20 23 lub +48 793 821 828.


Pozdrawiam ciepło,
Aleksandra Kurczyńska

pokaż więcej

Specjalizacja

  • Integratywny
  • Poznawczo-behawioralny
Rodzaje terapii
  • Indywidualna
Obszary pomocy

Zaburzenia nastroju (afektywne)

Obniżenie nastroju lub występujące „huśtawki” nastroju, uczucie pustki, utrata sensu, brak zainteresowania dotychczasowym hobby, krytyczne myśli. Na przykład: depresja, depresja poporodowa, depresja wieku podeszłego, depresja psychotyczna, depresja maskowana, depresja sezonowa, choroba afektywna dwubiegunowa, dystymia.

Zaburzenia lękowe

Poczucie strachu (wywołanego sytuacją) lub lęku (wywołanego sytuacją doświadczoną i odległą), stan poczucia zagrożenia, objawy na poziomie fizjologicznym jak: przyspieszone bicie serca, potliwość ciała czy drżenie. Na przykład: zespół lęku panicznego, lęk uogólniony, agorafobia, fobia społeczna, lęk separacyjny.

Kryzysy

W obszarze: zdobywania autonomii, tworzeniu swojej tożsamości, budowaniu intymności, bliskich relacji, małżeństwa, ciąży czy pracy. Kryzys może być też związany z katastrofami środowiskowymi, chorobami, pandemią, emigracją.

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
Sa24.07
Dziś25.07
Jutro26.07
Tu27.07