wróć do listy
psychoterapeuta-Aleksandra Kurczyńska

mgr Aleksandra Kurczyńska

Psycholog

Psychoterapeuta

Konsultacja online

O mnie

Dzień dobry, miło mi, że zdecydowali się Państwo zapoznać z moim profilem. Poniżej kilka zdań o mnie, kim jestem, o moim wykształceniu i doświadczeniu.

Jestem psychologiem i psychoterapeutką w trakcie szkolenia. Ukończyłam studia na kierunku psychologia, specjalność psychologia zdrowia i kliniczna w Instytucie Psychologii Stosowanej Społecznej Akademii Nauk w Łodzi, aktualnie jestem w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego atestowanego przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne w Szkole Psychoterapii Vis Salutis prowadzonej przez Fundację Promocji Zdrowia Psychicznego i Somatycznego Vis Salutis z siedzibą w Łodzi. Dodatkowo ukończyłam studia pierwszego stopnia na kierunku dietetyka o specjalności psychodietetyka w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi. Pracuję w nurcie integracyjnym łączącym podejścia psychoanalityczne, poznawczo-behawioralne, humanistyczne oraz systemowe.

Zapraszam do kontaktu osoby doświadczające wszelkiego rodzaju trudności emocjonalnych, interpersonalnych, w kryzysie życiowym, w procesie żałoby, utraty, zmagających się z zaburzeniami depresyjnymi i lękowymi, czy przeżywające negatywne skutki stresu. Udzielam wsparcia rodzicom, opiekunom, dzieciom osób z niepełnosprawnościami oraz pracownikom z sektorów pracy społecznej. Towarzyszę w rozwoju interpersonalnym i procesie podejmowania ważnych decyzji życiowych. 

Doświadczenie zdobywałam pracując w Towarzystwie Przyjaciół Niepełnosprawnych z osobami z niepełnosprawnościami, zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz ich rodzinami, gdzie prowadziłam i nadal prowadzę treningi psychologiczne rozwijające kompetencje społeczne i emocjonalne oraz zajmuje się wsparciem psychologicznym w sytuacjach trudnych, przeprowadzam diagnozę oceny funkcjonowania i wywiady wstępne. W tym samym miejscu miałam możliwość pracy z osobami chorującymi psychicznie wspierając w osiąganiu celów terapeutycznych i pracy nad utrzymaniem zdrowia. Pracuję również w Poradni Psychologicznej w Centrum Medycznym MKK Trimed w Łodzi z osobami dorosłymi udzielając wsparcia psychologicznego, wyznaczamy razem cel spotkań podczas których pracujemy nad jego osiągnięciem. W Centrum Psychoterapii Tu i Teraz pracuję jako psycholog - psychoterapeuta mając za główny cel dobro klienta. W pracy terapeutycznej najważniejsze jest dla mnie zbudowanie relacji opartej na szacunku, zrozumieniu i poczuciu bezpieczeństwa.

Moja praca jest stale superwizowana przez certyfikowanych superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, posiadam również doświadczenie terapii własnej.

W celu umówienia się na wizytę w MKK Trimed proszę o telefon 42 657 20 23 lub +48 793 821 828. W celu umówienia się na wizytę w Centrum Psychoterapii Tu i Teraz proszę o kontakt tel +48 504 965 330 lub +48 669 787 876.


Pozdrawiam ciepło,
Aleksandra Kurczyńska

pokaż więcej

Specjalizacja

 • Integratywny
 • Poznawczo-behawioralny
Rodzaje terapii
 • Indywidualna
Obszary pomocy
 • Praca z osobami starszymi (65+)
 • Rozwój osobisty
 • Kryzysy
 • Praca z osobami LGBTQ+
 • Traumy
 • Zaburzenia lękowe
 • Zaburzenia nastroju (afektywne)
 • Zaburzenia osobowości
 • Zaburzenia snu

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
Sa17.04
Dziś18.04
Jutro19.04
Tu20.04