wróć do listy
psychoterapeuta-Irena Kaczmarczyk

mgr Irena Kaczmarczyk

Psycholog

Psychoterapeuta

Interwent kryzysowy

O mnie

Jestem psychoterapeutką po całościowym  szkoleniu  w Szkole Psychoterapeutów i Trenerów Grupowych w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie . Od kilkunastu lat pracuję jako psycholog, indywidualnie oraz grupowo.

Cenię sobie spotkanie z drugim człowiekiem.

W terapii wierzę w uważność, obecność, kontakt i przekonanie, że w każdej sytuacji możemy znaleźć w sobie  zasoby do zmiany. Najważniejsze to usłyszeć, zrozumieć i jednocześnie czuć siebie i być otwartym na innych

Wierzę, że tym co wspiera ludzi w realizowaniu pełni ich możliwości jest wrażliwa obecność i gotowość do pełnego towarzyszenia nawet w trudnych wyzwaniach i przeżyciach.

Rolę terapeuty widzę jako poszukującego wspólnie z drugim człowiekiem obszaru do uelastycznienia i zmiany. Jako  terapeutka pomagam poszerzyć przestrzeń, którą zajmuje człowiek. Razem odkrywamy możliwości, bo ufam, że dopóki człowiek ma wybór -jest wolny. Wierzę, że na szczycie góry, na który drogą jest terapia, jest odpowiedzialność za podjęte decyzje - z wyboru, nie z przymusu. „Wybierać oznacza budować własną drogę” J. Bucay 

Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

pokaż więcej

Specjalizacja

  • Gestalt
Rodzaje terapii
  • Dla par
  • Indywidualna
Obszary pomocy

Zaburzenia nastroju (afektywne)

Obniżenie nastroju lub występujące „huśtawki” nastroju, uczucie pustki, utrata sensu, brak zainteresowania dotychczasowym hobby, krytyczne myśli. Na przykład: depresja, depresja poporodowa, depresja wieku podeszłego, depresja psychotyczna, depresja maskowana, depresja sezonowa, choroba afektywna dwubiegunowa, dystymia.

Zaburzenia lękowe

Poczucie strachu (wywołanego sytuacją) lub lęku (wywołanego sytuacją doświadczoną i odległą), stan poczucia zagrożenia, objawy na poziomie fizjologicznym jak: przyspieszone bicie serca, potliwość ciała czy drżenie. Na przykład: zespół lęku panicznego, lęk uogólniony, agorafobia, fobia społeczna, lęk separacyjny.

Kryzysy

W obszarze: zdobywania autonomii, tworzeniu swojej tożsamości, budowaniu intymności, bliskich relacji, małżeństwa, ciąży czy pracy. Kryzys może być też związany z katastrofami środowiskowymi, chorobami, pandemią, emigracją.

Moje doświadczenie

Edukacja
  • KUL, Psychologia (mgr, 2001)
  • IIPG, Kraków (2020)

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
Sa31.07
Dziś1.08
Jutro2.08
Tu3.08