wróć do listy
psychoterapeuta-Karolina Szymaniak-Kaczyńska

mgr Karolina Szymaniak-Kaczyńska

Psycholog

Psycholog kliniczny

Seksuolog

Psycholog dzieci i młodzieży

Diagnosta psychologiczny

Konsultacja online

O mnie

W 2008 roku zaczęłam swoją praktykę zawodową w pracy z osobami z orzeczoną niepełnosprawnością, zaburzonymi psychicznie i z niepełnosprawnością fizyczną, następnie powiększyłam oddziaływania na grupę jaką stanowią rodziny zastępcze i podopieczni rodzinnej i instytucjonalnej pieczy zastępczej. Specyfika klientów zmotywowała mnie do nabywania nowej wiedzy i rozwoju kompetencji w pracy z osobami mającymi traumatyczne przeżycia, lęki, zaburzony styl przywiązania oraz pogłębiające się zaburzenia osobowości. Dała mi również szanse wspierać rodziców zastępczych w skutecznych, terapeutycznych oddziaływaniach na rzecz swoich podopiecznych. Obecnie pracę diagnosty łączę z pracą psychoterapeutyczną, a także prowadzę konsultacje seksuologiczne dla osób ujawniających różnego rodzaju trudności w obszarze tożsamości płciowej, preferencji, orientacji seksualnej oraz bliskości i intymności w związku. Jestem też członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. W pracy skupiam się na budowaniu atmosfery bezpieczeństwa i zaufania, aby każdy klient, który zechce przejść drogę terapii wraz ze mną, czuł się zaopiekowany i zrozumiany. Pracuje pod regularną superwizją i zgodnie z Kodeksem Etyczno-Zawodowym Psychologa.

pokaż więcej

Specjalizacja

 • Psychodynamiczny
 • TSR
Rodzaje terapii
 • Dla dzieci i młodzieży
 • Indywidualna
Obszary pomocy

Zaburzenia nastroju (afektywne)

Obniżenie nastroju lub występujące „huśtawki” nastroju, uczucie pustki, utrata sensu, brak zainteresowania dotychczasowym hobby, krytyczne myśli. Na przykład: depresja, depresja poporodowa, depresja wieku podeszłego, depresja psychotyczna, depresja maskowana, depresja sezonowa, choroba afektywna dwubiegunowa, dystymia.

Kryzysy

W obszarze: zdobywania autonomii, tworzeniu swojej tożsamości, budowaniu intymności, bliskich relacji, małżeństwa, ciąży czy pracy. Kryzys może być też związany z katastrofami środowiskowymi, chorobami, pandemią, emigracją.

Traumy

Wywołane sytuacjami, które zagrażały zdrowiu lub życiu i wpłynęły na funkcjonowanie osoby np. gwałt, doświadczanie przemocy (fizycznej, psychicznej, seksualnej, ekonomicznej), wypadek samochodowy, bycie świadkiem napadu, zbrodni, czyjejś śmierci.

Moje doświadczenie

Edukacja
 • Psychologia kliniczna - jednolite studia magisterskie Uniwersytet Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie
 • Zaawansowana Szkoła Współczesnej Psychoterapii Psychodynamicznej w Laboratorium Psychoedukacji
 • Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu- Seksuologia kliniczna - studia podyplomowe
Staże i praktyki
 • Staż absolwencki w ŚDS na stanowisku Psycholog - zajęcia indywidualne i grupowe z podopiecznymi ŚDS z różnego typu niepełnosprawnościami (psychiczne i fizyczne), diagnoza nowych uczestników (poziom rozwoju funkcji poznawczych i emocjonalnych).
 • Staż zawodowy w zakresie seksuologicznej diagnozy sądowej - opiniowanie sądowe, diagnoza transpłciowości
 • Staż studencki na oddziale nerwic Neuropsychiatrycznego Szpitala im. prof. Mieczysława Kaczyńskiegow Lublinie
Certyfikaty i szkolenia
 • Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach w pracy socjalnej - I stopień
 • Szkolenia w zakresie pracy z rodzinami zastępczymi i podopiecznymi w rodzinach zastępczych (ponad 200 h szkoleniowych podnoszących kwalifikacje we wskazanym obszarze)
 • Szkolenia i uczestnictwo w licznych konferencjach z zakresu seksualności człowieka

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
Dziś24.07
Jutro25.07
Mo26.07
Tu27.07