wróć do listy
psychoterapeuta-Katarzyna Wysoczańska

Katarzyna Wysoczańska

Psychoterapeuta certyfikowany

Konsultacja online

O mnie

Mam na imię Kasia i jestem dyplomowanym terapeutą. Kwalifikacje zdobyłam w 2019 rozku w Szkole Psychoterapii Northern Guild w Newcastle w Wielkiej Brytanii. Szkoła ta od 1983 roku kształci psychoterapeutów w nurcie humanistycznym. Doświadczenie zawodowe zdobywałam poprzez pracę w sektorze zdrowotnym oraz organizacji charytatywnej, a od 2019 roku prowadzę prywatą praktykę. Prowadzę terapie indywidualną zarówno w języku angielskim jak i polskim dla osób które ukończyły 18 lat. 

Posiadam doświadczenie w pracy z ludźmi różnych kultur, wyznań, płci i statusu społecznego i do każdego klineta odnoszę się z szacunkiem. Moje podejście terapeutyczne opiera się na podejściu humanistycznym czyli traktowaniu klienta jako całości uwzgledniając ciało, ducha, przekonania, wartości, doświadczenia myśli i uczucia. Wierzę, że jakość relacji pomiędzy klientem a mną jest źródłem rozwoju, dlatego też kluczowe jest dla mnie by stworzyć klientowi warunki sprzyjające zaufaniu i poczuciu bezpieczeństwa. Posiadam wiedzę z Analizy Tranzakcyjnej, Gestalt, Terapii Skoncentrowanej na Osobie, Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu; rodzaj terapii dostosowuję indywidualnie do potrzeb klienta. Terapia może być krótkoterminowa (około 10 sesji) lub długoterminowa bez wstępnego ustalenia konkretnej daty jej zakończenia. Terapia krótkoterminowa jest pomocna gdy klient boryka się z konkretnym problemem i gotowy jest się temu przyjżeć, ustalić i zastosować najlepsze dla niego rozwiązanie. W przypadku bardziej złożonego problemu wiżącego się z przeszłoscią i mającego negatywny wpływ na aktualną sytuację klienta terapia długoterminowa sprawdza się lepiej. Czas trwania sesji terapeutycznej to 50 minut do 1 godziny. Nowym klientom proponuję darmową konsultację telefoniczną do 30 minut by zapoznać się z ich potrzebami terapii oraz odpowiedzieć na pytania dotyczące mojej praktyki. Koszt 1 sesji płatnej pojedyńczo to 120zł, a jednorazowa zapłata za 10 sesji z góry to koszt 1000zł. Na chwilę obecną prowadzę terapie przez internet, telefon oraz na świeżym powietrzu. Jestem zarejestrowanym członkiem Brytyjskiego Stowarzyszenia Terapeutów (BACP) i korzystam z regularnej superwizji. Kontaktować się można ze mną telefonicznie lub mailowo.

pokaż więcej

Specjalizacja

 • Humanistyczny
 • Integratywny
 • TSR
Rodzaje terapii
 • Indywidualna
Obszary pomocy

Zaburzenia nastroju (afektywne)

Obniżenie nastroju lub występujące „huśtawki” nastroju, uczucie pustki, utrata sensu, brak zainteresowania dotychczasowym hobby, krytyczne myśli. Na przykład: depresja, depresja poporodowa, depresja wieku podeszłego, depresja psychotyczna, depresja maskowana, depresja sezonowa, choroba afektywna dwubiegunowa, dystymia.

Zaburzenia lękowe

Poczucie strachu (wywołanego sytuacją) lub lęku (wywołanego sytuacją doświadczoną i odległą), stan poczucia zagrożenia, objawy na poziomie fizjologicznym jak: przyspieszone bicie serca, potliwość ciała czy drżenie. Na przykład: zespół lęku panicznego, lęk uogólniony, agorafobia, fobia społeczna, lęk separacyjny.

Kryzysy

W obszarze: zdobywania autonomii, tworzeniu swojej tożsamości, budowaniu intymności, bliskich relacji, małżeństwa, ciąży czy pracy. Kryzys może być też związany z katastrofami środowiskowymi, chorobami, pandemią, emigracją.

Moje doświadczenie

Edukacja
 • Northern Guild for Psychotherapy and Counselling, Newcastle, Wielka Brytania
 • Teesside University, Middlesbrough, Wielka Brytania
Doświadczenie
 • Prywatna Praktyka Kats Therapy Room, Wielka Brytania (2019 - aktualnie) - Terapeuta
 • Organizacja Charytatywna MIND, Washington, Wielka Brytania (2019 - 2020) - Terapeuta
Staże i praktyki
 • Organizacja Charytatywna MIND, Washington, Wielka Brytania (2017 - 2019) - Terapeuta
 • Przychodnia Lekarska Park Lane, Sunderland, Wielka Brytania (2018 - 2019) - Terapeuta
Certyfikaty i szkolenia
 • Dyplom Terapeuty, 2019
 • Certyfikat Terapeuty, 2013

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
Sa24.07
Dziś25.07
Jutro26.07
Tu27.07