wróć do listy
psychoterapeuta-Mateusz Janik

mgr Mateusz Janik

Psychoterapeuta w trakcie szkolenia

Interwent kryzysowy

O mnie

Jestem socjoterapeutą i  psychoterapeutą w trakcie szkolenia. Ukończyłem studia na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Jestem absolwentem 2-letniego Studium Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży oraz uczestnikiem 4-letniego kursu w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, który przygotowuje do uzyskania Certyfikatu Psychoterapeuty w Polskim Towarzystwie Psychologicznym oraz Polskim Towarzystwie Psychoterapii Psychodynamicznej. 

Doświadczenie w obszarze pomocy psychologicznej i pracy terapeutycznej zdobyłem podczas pracy w Miejskim Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie oraz Krakowskim Instytucie Psychoterapii. 

Obecnie pracuje jako psychoterapeuta w Krakowskim Instytucie Psychoterapii, w Poradni Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży przy Szpitalu Klinicznym im. dr. J. Babińskiego oraz prywatnie. 

Pracuje w podejściu psychodynamicznym, głównie metodą Psychoterapii Skoncentrowanej na Przeniesieniu (TFP). Przyjmuje osoby od 12 roku życia. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji. 

pokaż więcej

Specjalizacja

  • Psychoanalityczny
  • Psychodynamiczny
Rodzaje terapii
  • Dla dzieci i młodzieży
  • Grupowa
  • Indywidualna
Obszary pomocy

Zaburzenia lękowe

Poczucie strachu (wywołanego sytuacją) lub lęku (wywołanego sytuacją doświadczoną i odległą), stan poczucia zagrożenia, objawy na poziomie fizjologicznym jak: przyspieszone bicie serca, potliwość ciała czy drżenie. Na przykład: zespół lęku panicznego, lęk uogólniony, agorafobia, fobia społeczna, lęk separacyjny.

Zaburzenia seksualne

Wynikają z cierpienia i zaburzenia zdrowia seksualnego, które nie pozwala na pełną realizację zachowań seksualnych, zachowując dobrostan psychiczny i nie krzywdząc innych osób. Na przykład: trudność w osiągnięciu satysfakcji seksualnej (lub orgazmu), przedwczesny wytrysk, pochwica, dyspareunia.

Praca z młodzieżą (12-18 lat)

Wszelkie trudności występujące w naturalnych stadiach rozwoju nastolatka (12-18 lat), na przykład: trudności przystosowawcze, trudność w nawiązywaniu relacji z rówieśnikami, zaburzenia percepcji własnego ciała, zachowania regresywne.

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
Dziś17.09
Jutro18.09
Su19.09
Mo20.09