wróć do listy
psychoterapeuta-Paulina Ciosek

mgr Paulina Ciosek

Psycholog

Psycholog dzieci i młodzieży

Konsultacja online

O mnie

Pracuję jako psycholog dziecięcy, psycholog dla młodzieży oraz dorosłych. Bycie psychologiem traktuje jako misję aby pomagać i wspierać osoby potrzebujące. Swoją pracę opieram na empatii, zrozumieniu oraz pełnej akceptacji - pozwala mi to zapewnić wsparcie, które jest tak ważne w sytuacjach kryzysowych czy też rozwiązaniu codziennych trudności. Do każdego podchodzę indywidualnie z uwzględnieniem zarówno mocnych, jak i słabych stron małego pacjenta jak i tego dorosłego. 

Pracuje z dziećmi i młodzieżą z lękami, depresją, autyzmem, Aspergerem; w polepszeniu komunikacji z rodzicami, w pracy nad samooceną dziecka, w sytuacjach okołorozwodowych oraz gdy występują trudności w wyrażaniu emocji, trudności w nauce, trudności w adaptacji jak i uczestnictwa dziecka w sytuacji traumatycznej. 


Pracuje z osobami dorosłymi z zaburzeniami lękowymi, depresją i zaburzeniami nastroju, w sytuacjach kryzysowych i codziennych trudnościach, sytuacjach rozwodowych. 


Ukończyłam Psychologię kliniczną na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie oraz jestem w trakcie Przygotowania Pedagogicznego dla psychologów. Doświadczenie kliniczne zdobyłam na Całodobowym Oddziale Psychiatrycznym w Szpitalu Bródnowskim w Warszawie. Zdobyłam doświadczenie pracując przez 6 lat z dziećmi w przedszkolach i żłobkach oraz pracując jako nauczyciel wspomagający dla dziecka z autyzmem. 

Pracuję na codzień jako psycholog w Szpitalu Powiatowym (Nowodworskie Centrum Medyczne) oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego. Dodatkowo pracuje w Poradni Psychologicznej Synergia w Warszawie oraz w SENS Pracownia Psychoterapii i Rozwoju w Nowym Dworze Mazowieckim

 W pracy z dzieckiem kieruje się przede wszystkim dobrem dziecka. W pracy z osobą dorosłą opieram swoją prace na szacunku, zaangażowaniu i pełnej otwartości – co pozwala razem dążyć do lepszego zrozumienia siebie jak i poprawie jakości życia i zdrowia psychicznego.


Ważny jest dla mnie rozwój i dokształcanie się w celu zapewnienia jak najwyższej jakości usług. W najbliższej przyszłości planuje rozpoczęcie szkoły psychoterapii. Współpraca ze mną zapewni Państwu pełne zrozumienie siebie i swoich emocji oraz dyskrecję.

pokaż więcej

Specjalizacja

Rodzaje terapii
 • Dla dzieci i młodzieży
 • Indywidualna
 • Rodzinna
Obszary pomocy

Zaburzenia nastroju (afektywne)

Obniżenie nastroju lub występujące „huśtawki” nastroju, uczucie pustki, utrata sensu, brak zainteresowania dotychczasowym hobby, krytyczne myśli. Na przykład: depresja, depresja poporodowa, depresja wieku podeszłego, depresja psychotyczna, depresja maskowana, depresja sezonowa, choroba afektywna dwubiegunowa, dystymia.

Zaburzenia lękowe

Poczucie strachu (wywołanego sytuacją) lub lęku (wywołanego sytuacją doświadczoną i odległą), stan poczucia zagrożenia, objawy na poziomie fizjologicznym jak: przyspieszone bicie serca, potliwość ciała czy drżenie. Na przykład: zespół lęku panicznego, lęk uogólniony, agorafobia, fobia społeczna, lęk separacyjny.

Kryzysy

W obszarze: zdobywania autonomii, tworzeniu swojej tożsamości, budowaniu intymności, bliskich relacji, małżeństwa, ciąży czy pracy. Kryzys może być też związany z katastrofami środowiskowymi, chorobami, pandemią, emigracją.

Moje doświadczenie

Edukacja
 • Akademia Pedagogiki Specjalnej w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
Staże i praktyki
 • Staż w Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim na Całodobowym Oddziale Psychiatrycznym w wymiarze 120h
Certyfikaty i szkolenia
 • Podstawy psychologii kryzysu i problemów emocjonalnych człowieka z technikami twórczego myślenia w procesie terapeutycznym
 • Szkolenie z zakresu diagnozy i terapii zespołu Aspergera
 • Podstawowe zagadnienia terapii i edukacji dzieci z autyzmem
 • Warsztaty „Bliżej siebie, bliżej innych” - Wprowadzenie do Porozumienia bez przemocy
 • Rozwój psychiczny dziecka od 0 do 10 lat

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
Sa31.07
Dziś1.08
Jutro2.08
Tu3.08