wróć do listy
psychoterapeuta-Renata Frichot-Manoury

mgr Renata Frichot-Manoury

Psycholog

Psychoterapeuta w trakcie szkolenia

Interwent kryzysowy

Konsultacja online

O mnie

Psychoterapeutka poznawczo-behawioralna. Tytuł psychologa uzyskałam na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. Aktualnie jestem w trakcie 4-letniej Szkoły Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej w Akademii Motywacji i Edukacji. Doświadczenie jako psycholog zdobywałam w Instytucie Psychologii Zdrowia pracując z osobami dorosłymi będącymi w kryzysie emocjonalnym oraz w NGO m. in. w fundacji Centrum Praw Kobiet, gdzie udzielałam wsparcia osobom doświadczającym przemocy i narażonym na wykluczenie. Swoją wiedzę i doświadczenie pogłębiałam również na stażu w Psychiatrycznym Oddziale Dziennym Szpitala Wolskiego w Warszawie.

Zajmuję się pracą terapeutyczną z osobami zmagającymi się zaburzeniami nastroju, lękowymi oraz z zaburzeniami osobowości. Pracuje również z osobami doświadczającymi kryzysu psychicznego, borykającymi się z trudnościami relacjach, długotrwałymi negatywnymi emocjami, a także z niskim poczuciem własnej wartości czy mierzącymi się z permanentnym stresem.

W swojej pracy stawiam przede wszystkim na silną relację terapeutyczną, a dopiero w drugiej kolejności na dobór technik i narzędzi. Uważam, że każdy człowiek to inna historia i inne potrzeby, dlatego też preferuję indywidualne podejście, opierające się na osobistych celach klienta, w poszanowaniu jego odrębności i z uwzględnieniem zasobów, jakie posiada. Swoją pracę poddaję superwizji. Pracuję również po angielsku.

pokaż więcej

Specjalizacja

  • Poznawczo-behawioralny
  • Terapia schematu
Rodzaje terapii
  • Indywidualna
Obszary pomocy

Zaburzenia nastroju (afektywne)

Obniżenie nastroju lub występujące „huśtawki” nastroju, uczucie pustki, utrata sensu, brak zainteresowania dotychczasowym hobby, krytyczne myśli. Na przykład: depresja, depresja poporodowa, depresja wieku podeszłego, depresja psychotyczna, depresja maskowana, depresja sezonowa, choroba afektywna dwubiegunowa, dystymia.

Zaburzenia lękowe

Poczucie strachu (wywołanego sytuacją) lub lęku (wywołanego sytuacją doświadczoną i odległą), stan poczucia zagrożenia, objawy na poziomie fizjologicznym jak: przyspieszone bicie serca, potliwość ciała czy drżenie. Na przykład: zespół lęku panicznego, lęk uogólniony, agorafobia, fobia społeczna, lęk separacyjny.

Kryzysy

W obszarze: zdobywania autonomii, tworzeniu swojej tożsamości, budowaniu intymności, bliskich relacji, małżeństwa, ciąży czy pracy. Kryzys może być też związany z katastrofami środowiskowymi, chorobami, pandemią, emigracją.

Moje doświadczenie

Edukacja
  • Uniwersytet Humanistycznospołeczny SWPS
  • Szkoła Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej – Akademia Motywacji i Edukacji
  • Instytut Psychologii Zdrowia, Interwencja kryzysowa
Staże i praktyki
  • Instytut Psychologii Zdrowia
  • Centrum Praw Kobiet
  • Oddział Dzienny Psychiatryczny Szpital Wolski

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
Dziś17.09
Jutro18.09
Su19.09
Mo20.09