wróć do listy
psychoterapeuta-Tatiana Czugała

mgr Tatiana Czugała

Psycholog

Psychoterapeuta w trakcie szkolenia

Interwent kryzysowy

Konsultacja online

O mnie

Jestem psychologiem. Obecnie kontynuuję kształcenie w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej. Ten nurt psychoterapii jest mi najbliższy, choć korzystam również z technik psychoterapii systemowej mając świadomość, że problemy, z jakimi zmaga się człowiek nie są zupełnie odrębne, a zależeć mogą od środowiska i innych ludzi, z którymi tworzymy relacje. Doświadczenie w pracy psychologa zdobywałam w szpitalu na oddziale dziennym psychiatrycznym. Pracuję również w Ośrodku Pomocy Społecznej, gdzie udzielam wsparcia uzależnionym od alkoholu i narkotyków oraz ich najbliższym. Prowadzę własny gabinet psychologiczny. Pomagam osobom, które doświadczają depresji oraz zaburzeń psychosomatycznych. Pracuję też z tymi, którzy odczuwają zalewający lęk, mają trudności w relacjach, przeżywają stratę związaną ze śmiercią osoby bliskiej lub rozstaniem. Towarzyszę osobom, które chciałyby uporać się z traumatycznymi zdarzeniami z przeszłości oraz znajdującymi się w momencie kryzysu życiowego. Wspieram osoby zmagające się z poczuciem niskiej wartości pomagając im ją odbudować. Udzielam pomocy doświadczającym różnych form przemocy. Nadrzędną wartością, jaką kieruję się w swojej pracy oraz w życiu, jest szacunek dla człowieka.
pokaż więcej

Specjalizacja

  • Poznawczo-behawioralny
Rodzaje terapii
  • Dla dzieci i młodzieży
  • Dla par
  • Indywidualna
Obszary pomocy

Zaburzenia nastroju (afektywne)

Obniżenie nastroju lub występujące „huśtawki” nastroju, uczucie pustki, utrata sensu, brak zainteresowania dotychczasowym hobby, krytyczne myśli. Na przykład: depresja, depresja poporodowa, depresja wieku podeszłego, depresja psychotyczna, depresja maskowana, depresja sezonowa, choroba afektywna dwubiegunowa, dystymia.

Zaburzenia lękowe

Poczucie strachu (wywołanego sytuacją) lub lęku (wywołanego sytuacją doświadczoną i odległą), stan poczucia zagrożenia, objawy na poziomie fizjologicznym jak: przyspieszone bicie serca, potliwość ciała czy drżenie. Na przykład: zespół lęku panicznego, lęk uogólniony, agorafobia, fobia społeczna, lęk separacyjny.

Kryzysy

W obszarze: zdobywania autonomii, tworzeniu swojej tożsamości, budowaniu intymności, bliskich relacji, małżeństwa, ciąży czy pracy. Kryzys może być też związany z katastrofami środowiskowymi, chorobami, pandemią, emigracją.

Moje doświadczenie

Edukacja
  • SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny
  • Szkoła Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS - w trakcie szkolenia
Staże i praktyki
  • Szpital im. dra A.Sokołowskiego, Oddział Dzienny Psychiatryczny

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
Sa31.07
Dziś1.08
Jutro2.08
Tu3.08