wróć do listy
psychoterapeuta-Weronika Pietryka

Weronika Pietryka

Psycholog

Psycholog dzieci i młodzieży

O mnie

Kim jestem? Jestem psychologiem (tytuł magistra uzyskałam na Uniwersytecie Śląskim w 2015 roku) oraz trenerem Treningu Umiejętności Społecznych (certyfikat z 2019 roku) na ścieżce do uzyskania tytułu Edukatora Pozytywnej Dyscypliny. 

Co oferuję? Wsparcie oraz pomoc psychologiczną dla rodziców, opiekunów oraz rodzin oraz zajęcia z terapii psychologicznej dla dzieci. Konsultacje dla dorosłych zazwyczaj obejmują zagadnienia metod wychowawczych, nawiązywania właściwej relacji z dzieckiem, wsparcia emocjonalnego w trudnej roli rodzica. Pomoc psychologiczna dla dzieci opiera się na zajęciach z terapii psychologicznej, podczas których między innymi rozwijamy wiedzę na temat emocji oraz pracujemy nad wyeliminowaniem zachowań niepożądanych. W pracy kieruję się przede wszystkim założeniami Pozytywnej Dyscypliny. Metody jakie stosuję opierają się o Trening Umiejętności Społecznych (elementy terapii behawioralnej), Trening Uważności i Mindfulness.

Jak to wygląda? Zazwyczaj na pierwsze 1-2 spotkania zapraszam tylko rodziców lub opiekunów (bez dzieci). Są to spotkania diagnostyczne, na których omawiamy trudności, z którymi zgłaszają się rodzice. Następnie ustalamy indywidualnie plan spotkań, w zależności od potrzeb skupiamy się na pracy z dorosłymi lub rozpoczynamy spotkania z dzieckiem, wspierane od czasu do czasu spotkaniami z rodzicami.

pokaż więcej

Specjalizacja

Rodzaje terapii
  • Dla dzieci i młodzieży
  • Indywidualna
Obszary pomocy

Rozwój osobisty

Praca na zasobach (mocnych stronach), poznawanie swoich ograniczeń, potrzeb czy pragnień; wydobywanie wewnętrznego potencjału. To także ćwiczenie umiejętności jak: wyrażanie potrzeb, asertywność, komunikacja bez przemocy.

Praca z dziećmi (0-11 lat)

Wszelkie trudności występujące w naturalnych stadiach rozwoju dziecka (0-11 lat), na przykład: trudności sensoryczno-motoryczne, zaburzenia mowy, nieutrzymywanie kontaktu wzrokowego z opiekunami, lęk separacyjny.

Praca z młodzieżą (12-18 lat)

Wszelkie trudności występujące w naturalnych stadiach rozwoju nastolatka (12-18 lat), na przykład: trudności przystosowawcze, trudność w nawiązywaniu relacji z rówieśnikami, zaburzenia percepcji własnego ciała, zachowania regresywne.

Moje doświadczenie

Edukacja
  • Uniwersytet Śląski (2015)
Certyfikaty i szkolenia
  • Trening Umiejętności Społecznych (2019)

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
Tu21.09
Dziś22.09
Jutro23.09
Fr24.09