wróć do listy
psychoterapeuta-Joanna Kruczykowska

mgr Joanna Kruczykowska

Psycholog

Psychoterapeuta w trakcie szkolenia

Konsultacja online

O mnie

Jestem absolwentką Psychologii Uniwersytetu Łódzkiego. Obecnie podnoszę swoje kwalifikacje w czteroletniej Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. 

Doświadczenie w zawodzie psychologa zdobywałam m.in. w Szpitalu im. Babińskiego w Łodzi na oddziale psychiatrii osób dorosłych i ogólnopsychiatrycznym oddziale żeńskim oraz w Poradni zdrowia psychicznego Multimed w Łodzi.

Na co dzień pracuję w Centrum Zdrowia Psychicznego Centralnego Szpitala Klinicznego UM w Łodzi, oraz w gabinetach prywatnych.

Posiadam bogate doświadczenie w pracy terapeutycznej z osobami z diagnozą psychiatryczną oraz z osobami poszukującymi pomocy w radzeniu sobie z trudnościami życiowymi.

Oferuję wsparcie specjalistyczne w formie psychoterapii oraz szeroko rozumianego poradnictwa psychologicznego przede wszystkim w zakresie kryzysów osobistych, zaburzeń nastroju i lękowych, zaburzeń adaptacyjnych, zaburzeń odżywiania, poczucia niskiej wartości, rozwoju osobistego. Pracuje z młodzieżą i dorosłymi. 

Swoją praktykę opieram głównie na założeniach i metodach podejścia poznawczo-behawioralnego z elementami terapii schematów.

Swoją prace poddaje regularnej superwizji.

pokaż więcej

Specjalizacja

  • Poznawczo-behawioralny
Rodzaje terapii
  • Indywidualna
Obszary pomocy

Zaburzenia nastroju (afektywne)

Obniżenie nastroju lub występujące „huśtawki” nastroju, uczucie pustki, utrata sensu, brak zainteresowania dotychczasowym hobby, krytyczne myśli. Na przykład: depresja, depresja poporodowa, depresja wieku podeszłego, depresja psychotyczna, depresja maskowana, depresja sezonowa, choroba afektywna dwubiegunowa, dystymia.

Zaburzenia lękowe

Poczucie strachu (wywołanego sytuacją) lub lęku (wywołanego sytuacją doświadczoną i odległą), stan poczucia zagrożenia, objawy na poziomie fizjologicznym jak: przyspieszone bicie serca, potliwość ciała czy drżenie. Na przykład: zespół lęku panicznego, lęk uogólniony, agorafobia, fobia społeczna, lęk separacyjny.

Kryzysy

W obszarze: zdobywania autonomii, tworzeniu swojej tożsamości, budowaniu intymności, bliskich relacji, małżeństwa, ciąży czy pracy. Kryzys może być też związany z katastrofami środowiskowymi, chorobami, pandemią, emigracją.

Moje doświadczenie

Edukacja
  • Uniwersytet Łódzki - Wydział Nauk o Wychowaniu - Instytut Psychologii
  • Uniwersytet Humanistycznospołeczny SWPS w Warszawie - Psychoterapia poznawczo-behawioralna
Doświadczenie
  • Centalny Szpital Kliniczny UM w Łodzi - Psycholog
Staże i praktyki
  • Szpital im. Babińskiego w Łodzi - Oddział psychiatrii osób dorosłych - psycholg (stażysta)
  • Szpital im. Babińskiego w Łodzi - Oddział psychiatryczny żeński - psycholg (stażysta)

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
Dziś28.07
Jutro29.07
Fr30.07
Sa31.07