wróć do listy
Zdjęcie mgr Magdalena Franieczek

mgr Magdalena Franieczek

Psycholożka, Psychoterapeutka certyfikowana, Terapeutka uzależnień, Diagnostka psychologiczna, Interwentka kryzysowa

Kluczowe informacje

LocationIcon

Miejsce spotkań

online, stacjonarnie

AgeIcon

Wiek

40+

LgbtIcon

Przyjazny LGBT+

Tak

LanguageIcon

Język terapii

polski

ExperienceIcon

Doświadczenie zawodowe

18 lat

ReligiousIcon

Praca z osobami głęboko wierzącymi

Tak

O mnie

Jestem psychologiem, ukończyłam trzyletnią szkołę psychoterapii we Wrocławskim Ośrodku Edukacji Psychologicznej w nurcie Gestalt. W Warszawskeij  AMiE uczestniczyłam w szkoleniach z terapii poznawczo-behawioralnej i terapii schematu. Obecnie pogłębiam swoje umiejętności i wiedzę na trzecim roku (całościowego 4-letniego) Kursu Psychoterapii  integrującego różne nurty  psychoterapii we Wrocławskiej Fundacji Ochrony Zdrowia Psychicznego i Rozwoju Psychoterapii (posiadającego akredytację Polskiego Towarzystawa Psychiatrycznego). Posiadam certyfikat specjalisty psychoterapii uzależnień, jak również tytuł specjalisty w dziedzinie psychoterapia uzależnień. 
Od 18 lat pracuję z osobami w kryzysie, uzależnionymi od alkoholu, hazardu,  innych substancji psychoaktywnyc, z osobami z problemem współuzależnienia i DDA.
Pomoc  psychologiczną i psychoterapeutyczną  oferuję:
* osobom z problemem uzależnienia, w kryzysie, przeżywającym lęki, obniżony nastrój, trudności w relacjach, które potrzebują wsparcia w utrzymywaniu abstynencji, poszerzenia  wiedzy na temat mechanizmów uzależnienia i zjawisk towarzyszących uzależnieniu , zmian w myśleniu, przeżywaniu i zachowaniu , rozpoznania źródeł swojego uzależnienia.
*osobom  w kryzysie, z zaburzeniami lękowymi, depresyjnymi,  trudnościami  w relacjach- rodzinom  osób uzależnionych- partnerkom  i partnerom,  którzy  na co dzień zmagają się z pytaniem co robić, jak pomóc, z dylematem zostać czy odejść, z własnym obniżonym nastrojem, kłopotami z  wyrażaniem  emocji, z  agresją,   z obwinianiem siebie za  picie (nadużywanie) bliskiej osoby, ze wstydem, z lękami,  które potrzebują uspokojenia swoich emocji, rozpoznania schematów myślenia, przeżywania, zachowania, rozpoznania swoich potrzeb oraz postawienia adekwatnych granic, uświadomienia źródeł swoich trudności. 
* osobom dorosłym, które jako dzieci wychowywały się z pijącym rodzicem (DDA) doświadczając trudnych sytuacji, chaosu, nieprzewidywalności,  przewlekłego stresu, cierpienia, braku oparcia, odrzucenia, opuszczenia, wstydu, lekceważenia, życia w tabu, zaprzeczaniu i iluzji, które potrzebują poprawić  jakość  swoich relacji, obraz siebie, złagodzić "wewnętrznego krytyka", uwolnić  się od kontrolowania i odpowiedzialności za innych,  poradzić sobie z nieufnością, obawami  przed  odrzuceniem, z lękiem , wstydem, poczuciem  winy.
*osobom dorosłym, które doświadczają trudności życiowych, przerastających możliwości radzenia sobie, jak długotrwały smutek, obniżone poczucie wartości, obawy przed odrzuceniem, brak satysfakcjonujących relacji, stres związany z podejmowaniem nowych zadań, itp., które potrzebują zrozumieć swój wewnętrzny świat, odkryć  swoje indywidualne zasoby, rozwinąć swój potencjał.
W pracy terapeutycznej najważniejsza jest dla mnie więź i dobry kontakt z drugim człowiekiem. Pracuję integracyjnie, wykorzystuję wiedzę i techniki z różnych nurtów teoretycznych, dostosowując do sytuacji i potrzeb konkretnej osoby.
Doświadczenie w pracy psychoterapeutycznej zdobywałam pracując w ośrodkach leczenia uzależnień, poradni zdrowia psychicznego, domu pomocy społecznej, na turnusach rehabilitacyjnych dla dorosłych.
Prowadziłam i współprowadziłam szkolenia z zakresu pracy z osobą uzależnioną oraz warsztaty umiejętności społecznych (komunikacja, asertywność, zarządzanie czasem, itp.)
Regularnie korzystam z  superwizji.
Każdy proces terapeutyczny jest jak daleka, fascynująca podróż w nieznane.
 

czytaj więcej

Specjalizacja

  • Integratywny
Rodzaje terapii
  • Indywidualna

Obszary pomocy

Zaburzenia lękowe

Obszar zaburzeń psychicznych, których wspólnym mianownikiem jest stan lęku, niepokoju, które to doprowadzają do silnego cierpienia psychicznego. Zaburzenia lękowe nierzadko wykluczają z życia społecznego i codziennego funkcjonowania (np. wyjście z domu czy spotkanie człowieka jest niemożliwe lub utrudnione).

Obszary

Zaburzenia nastroju i osobowości

Obszar zaburzeń psychicznych i osobowości, które powodują cierpienie i utrudniają codziennie funkcjonowanie. Wpływają na zaburzone postrzeganie rzeczywistości i siebie, pobudzenie lub osłabienie emocjonalne, zmienioną aktywność dnia codziennego. Najczęściej występuje obniżenie lub pobudzenie nastroju, mania, psychoza, urojenia. Zaburzenia osobowości to wzorzec zachowania, nad którym można pracować i dostosowywać do służącego funkcjonowania.

Obszary

Kryzysy

Obszar ostrych, przejściowych zmian, które zakłócają stabilną równowagę psychiczną i powodują cierpienie psychiczne. Kryzys powstaje wtedy, gdy sytuacja, przekracza możliwości i dotychczasowe strategie radzenia sobie. Przedłużający się kryzys, może prowadzić do zaburzeń i chorób psychicznych. Można wyróżnić kryzys sytuacyjne, rozwojowe, egzystencjalne czy środowiskowe.

Obszary
  • Rozwód / rozstanie
  • Samotność
  • Trudność w znalezieniu partnera/ki
  • Utrata sensu życia

Pokaż więcej

Moje doświadczenie

Edukacja
  • Uniwersytet Wrocławski 2004
Doświadczenie
  • ośrodek stacjonarny leczenia uzależnień, poradnia leczenia uzależnień, poradnia zdrowia psychicznego, DPS, turnusy rehabilitacyjne dla dorosłych

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty*
Typ wizyty*
Data wizyty
Dziś7.05
Jutro8.05
pt9.05
so10.05