
mgr Aleksandra Łabowska-Chowaniec
Psycholożka
- Doświadczenie
- Usługi
- Opinie
- Kontakt
Kluczowe informacje

Miejsce spotkań
stacjonarnie

Wiek
-

Język terapii
-

Doświadczenie zawodowe
-
O mnie
Psycholog dorosłych, psycholog dziecięcy. Oferuję m.in. konsultacje psychologiczne osób dorosłych, poradnictwo psychologiczne dla rodziców i opiekunów dzieci 0-10, konsultacje dla kobiet w ciąży, a także wsparcie psychologiczne dzieci powyżej 5.r.ż.
Kto może zgłosić się do mnie na konsultację?
1) dorośli rodzice (opiekunowie)
Zapraszam, jeśli czują Państwo potrzebę rozmowy indywidualnej w jakiejś sprawie dotyczącej Waszego dziecka lub rodziny.
2) dziecko
Oferuję krótkoterminową terapię psychologiczną dzieci, co oznacza wspieranie dziecka w aktualnie przeżywanych trudnościach związanych z naturalnie występującymi wyzwaniami rozwojowymi/kryzysami/zmianami.
Aby zakwalifikować dziecko na cykl indywidualnych spotkań z psychologiem, zwykle proponuję odbycie 2-3 spotkań. Na pierwsze spotkanie zapraszam zawsze wyłącznie samych rodziców/rodzica, bez obecności dziecka - pierwsze spotkanie służy omówieniu zgłaszanego problemu oraz przeprowadzeniu wywiadu. Kolejne spotkanie odbywa się zwykle już z samym dzieckiem. Ponowne spotkanie z rodzicami/rodzicem odbywa się po wcześniejszym ustaleniu, w celu przekazania wniosków z wizyty z dzieckiem, omówieniu zaleceń i ustaleniu planu dalszych działań.
3) przyszli rodzice
Konsultacje skierowane do kobiet w ciąży (osób aktualnie oczekujących dziecka) mających potrzebę skonsultowania się z psychologiem w kwestiach dotyczących ich dziecka (m.in. funkcjonowanie dziecka po porodzie, wspomaganie rozwoju, omówienie kwestii takich jak usypianie, karmienie, reagowanie na sygnały dziecka, ogólna potrzeba rozmowy ze specjalistą).
4) osoba dorosła
Jako psycholog przyjmuję na konsultację również osoby dorosłe potrzebujące wsparcia w aktualnej sytuacji życiowej (m.in. stres, niepokój, problemy z komunikacją w związku, rozstanie, żałoba, różne zmiany życiowe, potrzeba rozmowy z kimś).
W ramach konsultacji można odbyć jedno lub kilka spotkań, w zależności od indywidualnych potrzeb. Konsultacja trwa 50 min.
Poradnictwo psychologiczne ani wsparcie psychologiczne nie są psychoterapią. Są to profesjonalne formy pomocy skierowane jest do osób zdrowych doświadczających problemów życiowych, trudności, wyzwań, kryzysów i nowych zadań naturalnie związanych z ich aktualną sytuacją życiową i okresem życia, w którym się znajdują, mających potrzebę wsparcia w nowej roli, w nowej sytuacji, z którą po raz pierwszy muszą sobie radzić, poszukujących rozwiązania aktualnie występującego w ich życiu problemu lub potrzebującego w związku z nim wsparcia.
Celem poradnictwa psychologicznego jest przede wszystkim wsparcie osoby w rozwiązywaniu aktualnych problemów.
W ramach poradnictwa psychologicznego dla rodziców oferuję wsparcie psychologiczne, poradnictwo wychowawcze i psychoedukację, w tym m.in. udzielam merytorycznego wsparcia w zakresie możliwych sposobów reagowania na trudne zachowania dziecka, odpowiadam na wątpliwości dotyczące norm rozwojowych, wskazuję możliwe sposoby prowadzenia rozmowy z dzieckiem na trudne tematy, pomagam w poszukiwaniu rozwiązań aktualnie zgłaszanych problemów.
W ramach wsparcia psychologicznego dzieci od 5 r.ż. oferuję wsparcie w aktualnie przeżywanych kryzysach, wyzwaniach, zadaniach rozwojowych, zmianach życiowych (np. separacja od rodzica, rozwód, śmierć bliskiej osoby, przeprowadzka, narodziny rodzeństwa, itp.; lęki rozwojowe, trudności z radzeniem sobie z frustracją, stres, agresja, trudności w relacjach społecznych, trudności w radzeniu sobie z emocjami, trudności w odzywaniu się do innych osób, trudności z koncentracją, itp.).
O mnie
Ukończyłam psychologię stosowaną na Uniwersytecie Jagiellońskim. W swojej pracy koncentruję się na udzielaniu pomocy psychologicznej dorosłym oraz rodzinom przez oferowanie wsparcia zarówno dzieciom, jak i bezpośrednio ich rodzicom (opiekunom). Swoje doświadczenie zawodowe zdobyłam pracując m.in. w przedszkolach publicznych, przedszkolu niepublicznym, szkole podstawowej, podczas praktyk w Krakowskim Ośrodku Rehabilitacji Wieku Rozwojowego, Fundacji „Znaczenie”, poradni psychologiczno-pedagogicznej, szkole specjalnej, mam również ukończone przygotowanie pedagogiczne.
W mojej pracy bliski mi jest paradygmat podejścia systemowego oraz podejścia poznawczo-behawioralnego, przy czym czerpię również z nurtu RB.
Specjalizacja
Rodzaje terapii
- Dla dzieci i młodzieży
- Indywidualna
Obszary pomocy
Zaburzenia neurorozwojowe
Obszar obejmujący zarówno całościowe zaburzenia rozwojowe, jak też zaburzenia neurorozwojowe, skupienia uwagi i koncentracji. Rozpoczynają się one w dzieciństwie i polegają głównie na trudnościach w komunikacji, kontaktach społecznych, wykonywanych zadaniach, czy związane są z nietypowymi zachowaniami. Nie jest to choroba, którą się leczy, a styl zachowania, który wspiera się odpowiednimi oddziaływaniami.
Obszary
Kryzysy
Obszar ostrych, przejściowych zmian, które zakłócają stabilną równowagę psychiczną i powodują cierpienie psychiczne. Kryzys powstaje wtedy, gdy sytuacja, przekracza możliwości i dotychczasowe strategie radzenia sobie. Przedłużający się kryzys, może prowadzić do zaburzeń i chorób psychicznych. Można wyróżnić kryzys sytuacyjne, rozwojowe, egzystencjalne czy środowiskowe.
Obszary
- Rozwód / rozstanie
- Samotność
- Trudność w znalezieniu partnera/ki
- Żałoba
Rodzicielstwo i rodzina
Obszar skupiający się na trudnościach związanych z rolą rodzicielską czy ciążą. Często wiąże się ze stresem, presją społeczną czy trudnościami relacyjnymi. Może prowadzić do zaburzeń zdrowia psychicznego, jak np. depresji poporodowej czy traumy.
Obszary
- Wsparcie okołoporodowe
Pokaż więcej
Umów wizytę
Wybierz termin i miejsce wizyty