
mgr Marcin Liberacki
Psychoterapeuta w trakcie szkolenia, Psycholog dzieci i młodzieży
- Doświadczenie
- Usługi
- Opinie
- Kontakt
Kluczowe informacje

Miejsce spotkań
online, stacjonarnie

Wiek
40+

Przyjazny LGBT+
Tak

Język terapii
-

Doświadczenie zawodowe
2 lata
O mnie
Jestem psychoterapeutą w trakcie szkolenia.
Zajmuję się psychoterapią osób dorosłych, które doświadczają kryzysów życiowych i zawodowych.
Pracuję z osobami cierpiącymi z powodu traum, stresu, zaburzeń nastroju, borykającymi się z wypaleniem zawodowym, trudnościami emocjonalnymi, związanymi z rozpadem rodziny, rozwodami, napadami paniki, nerwicami, zaburzeniami lękowymi i wszelkimi zmianami w życiu.
Dodatkowo, umiejętności zdobyte na studiach podyplomowych w zakresie mediacji na wydziale prawa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu pozwalają mi zaoferować swoje usługi skutecznego mediatora. Swoją wiedzę uzupełniam również w trakcie rozpoczętych studiów psychologicznych.
Kompetencje psychoterapeutyczne rozwijam podczas Całościowego Czteroletniego Kursu Psychoterapii w nurcie integratywnym akredytowanym przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, którego jestem członkiem, oraz na dodatkowych szkoleniach - w tym treningu NEST - wyposażającego w umiejętność udzielania pomocy terapeutycznej osobom z doświadczeniem zaniedbania, przemocy i/lub strat prokreacyjnych.
Pracuję w podejściu integratywnym, opierając się na nurtach psychodynamicznym i poznawczo-behawioralnym.
Pracuję w podejściu integracyjnym, które daje duże możliwości dopasowania metod pracy do konkretnego problemu i znalezienia odpowiedniej drogi terapeutycznej dla każdego indywidualnie. Ogromne znaczenie ma dla mnie budowanie relacji, jak również, tworzenie atmosfery wsparcia, zrozumienia i świadomości własnych doświadczeń. W kontakcie z drugim człowiekiem najważniejsze są dla mnie profesjonalizm oraz stworzenie bezpiecznej przestrzeni, opartej na zaufaniu.
Swoją pracę poddaję stałej superwizji.
Specjalizacja
- Integratywny
Rodzaje terapii
- Dla dzieci i młodzieży
- Indywidualna
Obszary pomocy
Zaburzenia lękowe
Obszar zaburzeń psychicznych, których wspólnym mianownikiem jest stan lęku, niepokoju, które to doprowadzają do silnego cierpienia psychicznego. Zaburzenia lękowe nierzadko wykluczają z życia społecznego i codziennego funkcjonowania (np. wyjście z domu czy spotkanie człowieka jest niemożliwe lub utrudnione).
Obszary
- Fobia społeczna
- Lęk uogólniony (GAD)
- Obsesyjno-kompulsyjne (OCD)
- Zespół stresu pourazowego (PTSD)
Kryzysy
Obszar ostrych, przejściowych zmian, które zakłócają stabilną równowagę psychiczną i powodują cierpienie psychiczne. Kryzys powstaje wtedy, gdy sytuacja, przekracza możliwości i dotychczasowe strategie radzenia sobie. Przedłużający się kryzys, może prowadzić do zaburzeń i chorób psychicznych. Można wyróżnić kryzys sytuacyjne, rozwojowe, egzystencjalne czy środowiskowe.
Obszary
- Kryzys wieku średniego
- Określenie tożsamości
- Rozwód / rozstanie
- Samotność
- Starość
- Trudność w znalezieniu partnera/ki
- Utrata sensu życia
- Żałoba
Traumy
Obszar określający uraz psychiczny, wywołany przez nagłe i gwałtowne przeżycie, które zagraża życiu lub zdrowiu jednostki, a także wprowadza nieprzewidywaną zmianę. Skutkiem traumy jest trudność w powrocie do poprzedniego funkcjonowania i reorganizacji życia.
Obszary
- Doświadczenie przemocy (fizycznej, psychicznej, ekonomicznej)
- Nadużycia seksualne
- Napaść
- Poronienie
- Trauma poporodowa
- Wypadek (samochodowy, lotniczy)
- Śmierć dziecka
Pokaż więcej
Moje doświadczenie
Edukacja
- 2023 - obecnie Collegium Humanum - psychologia, studia magisterskie
- 2021- obecnie Wrocławska Fundacja Ochrony Zdrowia Psychicznego i Rozwoju Psychoterapii - czteroletnie całościowe szkolenie psychoterapeutyczne, akredytowane przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne
- 2017 - 2018 Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu - mediaciacje, studia podyplomowe
- 2003 - 2009 - Chrześcijańska Akademia Teologiczna
Certyfikaty i szkolenia
- 2023 - NEST - New experience for survivors of trauma
- 2023 - Dysfunkcjonalne schematy DDA/DDD - jak zmieniać je w psychoterapii? Wytyczne dla terapeutów.
Umów wizytę
Wybierz termin i miejsce wizyty