wróć do listy
psychoterapeuta-Sylwia Wierzbicka

mgr Sylwia Wierzbicka

Psycholog

Seksuolog

Konsultacja online

O mnie

Wykształcenie

 

Ukończyłam jednolite studia magisterskie z psychologii (specjalność kliniczna) w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie oraz studia podyplomowe z zakresu seksuologii klinicznej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Aktualnie prowadzę badania do pracy doktorskiej dotyczącej rozwoju potraumatycznego u osób chorujących psychicznie.

 

Doświadczenie zawodowe

 

Doświadczenie zawodowe zdobywałam m.in w Oddziale Dziennym Rehabilitacji Psychiatrycznej, Mokotowskim Centrum Zdrowia Psychicznego i Klinice Psychiatrii Sądowej w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie oraz w Całodobowym Oddziale Ogólnopsychiatrycznym w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. Prof. Jana Mazurkiewicza w Pruszkowie. Współpracowałam z Akademią Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, gdzie prowadziłam zajęcia warsztatowe dla studentów psychologii, jak i z Fundacją Vitriol (Fundacja na rzecz życia bez depresji i uzależnień) realizując cykl warsztatów regulacji emocji z elementami uważności dla osób z doświadczeniem kryzysu zdrowia psychicznego. Odbyłam również staż kliniczny z zakresu seksuologii w Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia Szpitala Nowowiejskiego w Warszawie.

Aktualnie pracuję jako psycholożka w Środowiskowym Domu Samopomocy dla osób chorujących psychicznie (pod patronatem Warszawskiego Towarzystwa Pomocy Lekarskiej i Opieki nad Psychicznie i Nerwowo Chorymi) oraz zajmuję się poradnictwem seksuologicznym dla osób z niepełnosprawnościami i ich bliskich w Fundacji Avalon.  

 

Wsparcie psychologiczne i seksuologiczne

 

W swojej pracy psychologicznej zajmuję się indywidualnym wsparciem osób dorosłych doświadczających trudności w sferze zdrowia psychicznego (m.in. zaburzenia ze spektrum schizofrenii, zaburzenia nastroju, zaburzenia lękowe, zaburzenia osobowości). Oferuję pomoc w sytuacjach kryzysowych, jak i w przypadku przewlekłych chorób psychicznych. W swojej pracy seksuologicznej zajmuję się pomocą m.in. w: trudnościach w zrozumieniu i zaakceptowaniu własnej seksualności, problemach w nawiązywaniu i utrzymaniu relacji partnerskich, trudnościach w realizowaniu potrzeb seksualnych, trudnościach w doświadczaniu satysfakcji w sferze seksualnej. Pracuję również z osobami z niepełnosprawnościami i ich bliskimi oraz z osobami starszymi (65+).

pokaż więcej

Specjalizacja

Rodzaje terapii
 • Indywidualna
Obszary pomocy

Zaburzenia nastroju (afektywne)

Obniżenie nastroju lub występujące „huśtawki” nastroju, uczucie pustki, utrata sensu, brak zainteresowania dotychczasowym hobby, krytyczne myśli. Na przykład: depresja, depresja poporodowa, depresja wieku podeszłego, depresja psychotyczna, depresja maskowana, depresja sezonowa, choroba afektywna dwubiegunowa, dystymia.

Zaburzenia lękowe

Poczucie strachu (wywołanego sytuacją) lub lęku (wywołanego sytuacją doświadczoną i odległą), stan poczucia zagrożenia, objawy na poziomie fizjologicznym jak: przyspieszone bicie serca, potliwość ciała czy drżenie. Na przykład: zespół lęku panicznego, lęk uogólniony, agorafobia, fobia społeczna, lęk separacyjny.

Kryzysy

W obszarze: zdobywania autonomii, tworzeniu swojej tożsamości, budowaniu intymności, bliskich relacji, małżeństwa, ciąży czy pracy. Kryzys może być też związany z katastrofami środowiskowymi, chorobami, pandemią, emigracją.

Moje doświadczenie

Edukacja
 • Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, psychologia (specjalność kliniczna), jednolite magisterskie (2013 - 2018)
 • Warszawski Uniwersytet Medyczny, seksuologia kliniczna (2020 - 2021)
Doświadczenie
 • Fundacja Avalon, seksuolożka (08.2021 - obecnie)
 • Psycholog dla Ciebie, seksuolożka/psycholożka (09.2021 - obecnie)
 • Warszawskie Towarzystwo Pomocy Lekarskiej i Opieki nad Psychicznie i Nerwowo Chorymi, psycholożka (02.2021 - obecnie)
 • Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, koordynatorka wsparcia społecznego/psycholożka (12.2019 - 02.2021)
 • Fundacja Vitriol, prowadząca warsztaty (08.2020 - 11.2020)
 • Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, nauczycielka akademicka (01.2019 - 06.2019)
 • Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, psycholożka (11.2018 - 12.2019)
Staże i praktyki
 • Poradnia Seksuologiczna i Patologii Współżycia Szpitala Nowowiejskiego w Warszawie (05.2021 - 06.2021)
 • Mazowieckie Specjalistyczne Centrum Zdrowia im. prof. Jana Mazurkiewicza w Pruszkowie (08.2018 - 11.2018)
 • Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie (08.2016 - 11.2018)
Publikacje
 • "Determinanty rozwoju potraumatycznego u osób z doświadczeniem psychozy podlegających detencji, w świetle psychologii pozytywnej." Kwartalnik Niepełnosprawność. Zagadnienia, problemy, rozwiązania. III/2019(32)
 • "Posttraumatic growth in detained patients with psychosis" Polish Journal of Social Rehabilitation 20/2020

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
Dziś17.09
Jutro18.09
Su19.09
Mo20.09