Jak odnaleźć swój talent, ten co podobno każdy z nas ma go ukryty?

Jak odnaleźć swój talent, ten co podobno każdy z nas ma go ukryty? Jak rozróżnić talent od umiejętności? Bardzo chciałabym poznać siebie z tej lepszej strony. Znam swoje zalety i wady, jeśli chodzi o charakter i lubię siebie z tym zestawrn. Chciałabym odnaleźć swój talent i umiejętności. Brakuje mi tego jednego puzzla, aby w pełni stwierdzić, że jestem wartościowa. Chodzę na terapie od roku, ale niestety nie dostałam odpowiedzi na to pytanie, a naprawdę chciałabym się rozwijać w tym, w czym jestem dobra, ale żeby móc to robić to najpierw muszę to "coś" odnaleźć.

Jagoda

2 tygodnie temu
Teresa Łącka

Pani Jogodo, są inne formy pomocy w wymienionym temacie, bardziej rozwojowe.

Jeśli chodzi o rozwój umiejętności czy talentów, czy też identyfikację dróg rozwoju w ogóle, warto skorzystać z coachingu.

w zeszłym tygodniu
Paweł Cisowski

Dzień dobry Pani Jagodo

Zadaje sobie Pani pytanie o rozróżnianie talentów od umiejętności. A czy nie jest tak, że talent już w sobie zawiera pewne umiejętności? Chcąc lepiej poznać swoje mocne strony, ale także i talenty można sięgnąć po ćwiczenie w którym zada sobie Pani pytania: w jakiej dziedzinie mam wiedzę (a niekoniecznie muszę mieć w tym umiejętności)? w czym mam umiejętności, a nie koniecznie fachową wiedzę (co potrafię robić)? w czym mam doświadczenie (co mogę jeszcze dodać do swojej wiedzy i umiejętności)? i wreszcie jakie są moje pasje (w czym mam największą wiedzę, umiejętności i doświadczenie)? Jako ostatnie można zadać sobie pytanie co Panią ciekawi (czyli w czym nie ma Pani jeszcze aktualnie ani wiedzy, ani umiejętności, ani doświadczenia)? Odpowiadając na powyższe pytania daje sobie Pani szansę na stworzenie indywidualnej mapy potencjału, która zawiera w sobie Pani talenty.

Jednocześnie chciałbym podkreślić, że każdy człowiek jest wartościowy tylko dlatego, bo... jest:) O wartości człowieka nie stanowi to czy ma talenty, czy też nie i na ile je rozwinął, bądź nie.  Mam nadzieję, że pomoże to Pani spojrzeć na siebie przychylniejszym okiem.

Pozdrawiam serdecznie

Paweł Cisowski

w zeszłym tygodniu
Małgorzata Korba-Sobczyk

Witaj

 To wspaniałe, że chcesz poznać siebie jeszcze lepiej i odkryć swoje talenty! Poczucie spełnienia  jest niezwykle ważne. Chociaż terapia jest świetnym narzędziem do pracy nad sobą, odkrywanie swoich talentów to często osobista podróż, która wymaga czasu i cierpliwości.

Talent jest to naturalna predyspozycja, coś, co przychodzi nam z łatwością i sprawia nam przyjemność. To nasza wewnętrzna iskra, która wyróżnia nas. Umiejętność jest to coś, czego się uczymy i doskonalimy poprzez praktykę

Jak znaleźć swój talent? Zwróć uwagę na to, co Cię pasjonuje ( być może już od dzieciństwa), co przychodzi Ci z łatwością i co inni chwalą. Spróbuj różnych rzeczy, obserwuj swoje reakcje. Jeśli lubisz organizować wydarzenia, może zarządzanie jest Twoim talentem?

Pamiętaj, że odkrywanie talentów to proces. Bądź cierpliwa i ciesz się podróżą!

w zeszłym tygodniu
Beata Matys Wasilewska

Terapia nie zawsze daje natychmiastowe odpowiedzi. Pomaga w zrozumieniu siebie, rozwiązywaniu wewnętrznych konfliktów i pracy nad emocjami, ale nie zawsze bezpośrednio prowadzi do odkrycia konkretnego talentu.

Odnalezienie talentu często wymaga czasu i otwartości na próbowanie nowych rzeczy. Talent może przejawiać się jako coś, co robisz naturalnie dobrze, co sprawia ci przyjemność i co przychodzi z większą łatwością niż innym. Umiejętność natomiast to coś, czego można się nauczyć, nawet bez wrodzonego talentu, poprzez praktykę. Warto eksplorować różne zainteresowania, nie bać się eksperymentować i pozwolić sobie na odkrywanie nowych dziedzin. Sam talent często ujawnia się, gdy zaangażujesz się w coś, co naprawdę cię ciekawi. Skup się na tym, co sprawia, że czujesz się autentycznie sobą, i rozwijaj to krok po kroku.

przedwczoraj