Szef postąpił nieetycznie wobec mnie, jako pracownicy. Uwierzyłam w to, że jestem gorsza, mimo że wiem, że tak nie jest.

Zostałam zdegradowana przez szefa i zastępczynię na niższe stanowisko, chociaż nie mam sobie nic do zarzucenia. Po zrealizowaniu planów, uzyskaniu zasięgów, a także przeszkoleniu pracowników dano mi najniższe stanowisko i tylko ja nie dostałam podwyżki. Przed zdegradowaniem nikt mi nie powiedział, że uczę kogoś na swoje stanowisko... Ludzie potrafili śmiać się ze mnie, że źle pracowałam w momencie wywalenia mnie, chociaż wiedzą, że mam cały czas najlepsze wyniki w całym dziale. Nie uprzedzono mnie o niczym i nie chciano rozmawiać... Osoby nade mną nie mają nawet kwalifikacji, a obecny meneger żadnego wykształcenia. Załamałam się na wiele miesięcy, bo pokazywano mi przez wiele tygodni, że jestem nikim i nic nie znaczę, a także na początku uwierzyłam w to :( Zanim połapałam się, że można coś tak nieetycznego zrobić, to obwiniałam siebie i wymyślam, co że mną nie tak. Teraz nie radzę sobie sama ze sobą i nie mogę przestać czuć się gorsza mimo, że wiem, że było to zrobione specjalnie i szefowa nie chce mieć wysoko lepszej osoby.
Katarzyna Kania-Bzdyl

Pani Jolu,

W obecnej sytuacji uważam, że zmiana pracy mogłaby być najlepszym rozwiązaniem. Atmosfera w obecnym miejscu jest niekorzystna, relacje z innymi są niewspierające, a wynagrodzenie nie przynosi satysfakcji. Proszę się nie obwiniać – wiele osób w środowisku pracy ma trudności z zaakceptowaniem, gdy ktoś radzi sobie lepiej lub ma większe umiejętności. To nie jest Pani problem. Szkoda, aby Pani talent i umiejętności marnowały się w obecnej pracy. Jeśli ma Pani możliwość poszukiwania nowego zatrudnienia, zachęcam do podjęcia kroków w tym kierunku.

Proszę pamiętać, że to, co się wydarzyło, nie definiuje Pani wartości jako osoby ani profesjonalistki. Proszę się nie poddawać! Trzymam mocno kciuki za Pani przyszłość.

Z wyrazami szacunku,

Katarzyna Kania-Bzdyl

przedwczoraj