wróć do listy
psychoterapeuta-Anna Lewandowska

Anna Lewandowska

Psycholog

Psychoterapeuta w trakcie szkolenia

Psychotraumatolog

Konsultacja online

O mnie

Psycholog, psychotraumatolog, terapeuta EMDR (w tym terapeuta EMDR par i uzależnień), psychoterapeutka systemowa w trakcie całościowego szkolenia systemowego (terapia par i rodzin).

Ukończyłam psychologię kliniczną oraz podyplomowe studia z psychotraumatologii na Uniwersytecie Humanistyczno-Społecznym SWPS w Warszawie. Uprawnienia terapeutyczne II stopnia w zakresie terapii traum oraz innych zaburzeń psychicznych metodą EMDR (odwrażliwianie za pomocą ruchu gałek ocznych) uzyskałam na szkoleniach prowadzonych przez międzynarodowych trenerów EMDR.

Pomagam ludziom poradzić sobie z konsekwencjami zdarzeń traumatycznych i praca w tym zakresie stanowi trzon mojej specjalizacji i zainteresowań. W swojej pracy łączę metody różnych nurtów terapeutycznych, w tym terapii schematu oraz elementy pracy z ciałem, takie jak ćwiczenia uwalniające od traumy i stresu znane pod nazwą TRE® (Trauma Releasing Exercises). 

Aktualnie szkolę się w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej na certyfikowanego terapeutę systemowego (terapia par i rodzin). Ponadto, ukończyłam szkolenie dla TRE Providerów i obecnie trwa mój proces certyfikacyjny. Swoją pracę systematycznie superwizuję.

 Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa EMDR i Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej.

Pracuję prywatnie przyjmując klientów w Warszawie i Płocku oraz jako koterapeutka par i rodzin w Fundacji „Pasja życia” w Legionowie i w Pracowni Terapii i Rozwoju w Warszawie.

pokaż więcej

Specjalizacja

  • Systemowy
Obszary pomocy

Zaburzenia lękowe

Poczucie strachu (wywołanego sytuacją) lub lęku (wywołanego sytuacją doświadczoną i odległą), stan poczucia zagrożenia, objawy na poziomie fizjologicznym jak: przyspieszone bicie serca, potliwość ciała czy drżenie. Na przykład: zespół lęku panicznego, lęk uogólniony, agorafobia, fobia społeczna, lęk separacyjny.

Traumy

Wywołane sytuacjami, które zagrażały zdrowiu lub życiu i wpłynęły na funkcjonowanie osoby np. gwałt, doświadczanie przemocy (fizycznej, psychicznej, seksualnej, ekonomicznej), wypadek samochodowy, bycie świadkiem napadu, zbrodni, czyjejś śmierci.

Terapia par

Przepracowanie schematów z rodziny pochodzenia, określenie wzajemnych potrzeb dotyczących np. bliskości, intymności, niezależności, ustalenie wizji wspólnego życia, przygotowanie się do stworzenia rodziny z dzieckiem, przeżycie cierpienia wynikającego ze zmian w relacji.

Moje doświadczenie

Edukacja
  • Uniwersytet Humanistyczno-Społeczny SWPS w Warszawie - mgr psychologii
  • Uniwersytet Humanistyczno-Społeczny SWPS w Warszawie - Podyplomowe Studia z Psychotraumatologii

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
Dziś28.07
Jutro29.07
Fr30.07
Sa31.07