wróć do listy
Zdjęcie mgr Marta Górska

mgr Marta Górska

Psychoterapeutka certyfikowana, Diagnostka psychologiczna, Psychodramatystka, Psychotraumatolożka, Interwentka kryzysowa, Psycholożka kliniczna

Kluczowe informacje

LocationIcon

Miejsce spotkań

online, stacjonarnie

AgeIcon

Wiek

-

LanguageIcon

Język terapii

polski

ExperienceIcon

Doświadczenie zawodowe

13 lat

ReligiousIcon

Praca z osobami głęboko wierzącymi

Tak

O mnie

Magister psychologii, Certyfikowana psychoterapeutka Terapii Poznawczo-Behawioralnej (CBT) nr certyfikatu 824 , terapeutka Terapii Schematu, terapii traumy metodą EMDR i Brainspotting.

 Należy do polskich i międzynarodowych Towarzystw powyższych nurtów terapeutycznych oraz Europejskiego Towarzystwa Traumy i Dysocjacji.

Doświadczenie kliniczne zdobyła w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie oraz Oddziale Psychiatrycznym Męskim pod-sądowym w SPSPZOZ w Węgorzewie. Przez 10 lat orzekała psychologicznie o zdolności zawodowej żołnierzy Polskich Sił Powietrznych w Zakładzie Psychologii Lotniczej Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej. Ostatnie 3 lata współkierowała Oddziałem Leczenia Traum w Klinice Stresu Bojowego i Psychotraumatologii Wojskowego Instytutu Medycznego w którym realizowała autorski program terapeutyczny. Przez 6 lat prowadziła na Uniwersytecie SWPS, zajęcia dla studentów i psychologów w zakresie diagnozowania klinicznego. 

Ma bogate doświadczenie w pracy z osobami, które przeżyły zdarzenia traumatyczne, których skutki nie pozwalają na ustabilizowanie emocji i odbierają komfort życia. W ostatnim czasie rozwija swoje doświadczenia diagnostyczno-terapeutyczne o diagnozę i psychoterapię pacjentów z  DID - z dysocjacyjnymi zaburzeniami tożsamości. 

Skutecznie pomaga osobom zmagającym się z depresją, lękami i niską samoocenę. 

Pracuje pod regularną superwizją.

„Dostrojenie do Klienta jest dla mnie kluczowe w relacji, dlatego też merytoryczne podejście do psychoterapii i leczenia, daje mi możliwość dopasowania technik pracy do widocznego problemu pacjenta”.

 

 

 

czytaj więcej

Specjalizacja

  • ACT (Terapia akceptacji i zaangażowania)
  • Poznawczo-behawioralny
  • Terapia EMDR
  • Terapia schematu
Rodzaje terapii
  • Grupowa
  • Indywidualna

Obszary pomocy

Zaburzenia lękowe

Obszar zaburzeń psychicznych, których wspólnym mianownikiem jest stan lęku, niepokoju, które to doprowadzają do silnego cierpienia psychicznego. Zaburzenia lękowe nierzadko wykluczają z życia społecznego i codziennego funkcjonowania (np. wyjście z domu czy spotkanie człowieka jest niemożliwe lub utrudnione).

Obszary
  • Fobia społeczna
  • Lęk uogólniony (GAD)
  • Obsesyjno-kompulsyjne (OCD)
  • Zespół stresu pourazowego (PTSD)

Zaburzenia nastroju i osobowości

Obszar zaburzeń psychicznych i osobowości, które powodują cierpienie i utrudniają codziennie funkcjonowanie. Wpływają na zaburzone postrzeganie rzeczywistości i siebie, pobudzenie lub osłabienie emocjonalne, zmienioną aktywność dnia codziennego. Najczęściej występuje obniżenie lub pobudzenie nastroju, mania, psychoza, urojenia. Zaburzenia osobowości to wzorzec zachowania, nad którym można pracować i dostosowywać do służącego funkcjonowania.

Obszary
  • Depresja
  • Inne zaburzenia osobowości
  • Osobowość borderline
  • Osobowość narcystyczna

Kryzysy

Obszar ostrych, przejściowych zmian, które zakłócają stabilną równowagę psychiczną i powodują cierpienie psychiczne. Kryzys powstaje wtedy, gdy sytuacja, przekracza możliwości i dotychczasowe strategie radzenia sobie. Przedłużający się kryzys, może prowadzić do zaburzeń i chorób psychicznych. Można wyróżnić kryzys sytuacyjne, rozwojowe, egzystencjalne czy środowiskowe.

Obszary
  • Żałoba

Pokaż więcej

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty*
Typ wizyty*
Data wizyty
Dziś8.04
Jutro9.04
cz10.04
pt11.04