Jak poradzić sobie z wyprowadzką z dziećmi od rodziców partnera?

Witam poszukuję wskazówki jak przetrwać trudne chwile związane z rozstaniem rodziców. Syn ma 8 lat a córka 6 lat do tej pory mieszkaliśmy razem z rodzicami narzeczonego mija 9 lat od samego początku jestem tą zła w tym domu partner nie staje za mną wręcz za rodzicami dochodzi do sytuację kiedy dziecko najbardziej syn doświadcza wyzwisk pod swoim adresem że jest globem i inne a tylko dlatego że jest nadpobudliwy i wszystkim przeszkadza kiedy krzyczy bo próbuje wyladowac swoje emocje . Pod swoim adresem też słyszę tylko że nie mówi mi prosto w oczy tylko przez telefon do swojej córki że jestem nic nie warta albo że nie zmylam naczyń wtedy kiedy by ona tego chciała wiem to wszystko z nagrań z dyktafonu bo chciałam sprawdzić jak sprawuje opiekę nad dziećmi kiedy ja jestem w pracy. Mam serdecznie dosyć takiego życia rozmawiałam z partnerem o wyprowadzce ale mówi że mam sama opłacać mieszkanie skoro tak mi tu źle to wtedy on pójdzie ze mną. Więc podjęłam decyzję że zabieram dzieci i wyprowadzam się sama. Chciałabym aby dziecmi opiekować się naprzemiennie tylko boje się w okresie szkolnym do tej pory ze mną syn odrabiał lekcje bo nikt nie miał cierpliwości czy to będzie dobre rozwiązanie w takiej sytuacji ? Bije się z myślami jak postąpić aby dzieci nie widziały we mnie wroga. Jak mówię synowi o wyprowadzce to płacze i krzyczy że on chce zostać z tatą jak mam mu to wytłumaczyć ? Myślę że wynikać może to z tego że tata kupuję dzieciom quady i inne mechaniczne sprzęty którym ja jestem przeciwna . Nie mam pomysłu jak sobie z tym poradzić. Dziękuję

Angelina

w zeszłym miesiącu
Natalia Galus

Dzień dobry, zarówno dla Pani, tak również dla dzieci sytuacja związana z rozstaniem, to moment kryzysowy, wymagający adaptacji do nowej sytuacji. Najważniejsze wydaje się być to, aby dzieci poczuły, że moment rozstani rodziców nie jest momentem, w którym tracą mamę lub tatę. Sytuacja wymaga od dorosłych podejścia, które nie tylko pozwoli na rozwój dzieci, ale również ich jak najmniejsze obciążenie. Bez względu na to, czy rodzice mieszkają wspólnie, czy też osobno, dzieci bardzo potrzebują konsekwencji w decyzji dorosłych. Dzięki konsekwencji dostrzegają granice, czują się bezpieczne. Zachęcam kontakt z psychologiem podczas spotkania indywidualnego oraz objęcie pomocą psychologiczną dzieci - pomocne może okazać się w tym skorzystanie z pomocy psychologa szkolnego / przedszkolnego, lub psychologa w Poradnii Pedagogiczno-Psychologicznej.

w zeszłym miesiącu