
mgr Aleksandra Wójcicka
Psycholożka
- Doświadczenie
- Usługi
- Opinie
- Kontakt
Kluczowe informacje

Miejsce spotkań
online

Wiek
20+

Język terapii
polski

Doświadczenie zawodowe
-
O mnie
Jestem psycholożką i oferuję konsultacje psychologiczne, wsparcie psychologiczne oraz poradnictwo nastolatkom od 15. roku życia oraz osobom dorosłym. W pracy z drugim człowiekiem kieruję się autentycznością, staram się stworzyć przestrzeń do bezpiecznego wyrażania siebie, co sprzyja nawiązaniu relacji opartej na zaufaniu i zrozumieniu. Swoją pracę opieram na Kodeksie Etycznym Psychologa oraz teoriach popartych dowodami naukowymi.
Bliskie mojemu myśleniu oraz postrzeganiu człowieka i świata jest podejście systemowe oraz psychodynamiczne. Uważam, że każda jednostka stanowi niepowtarzalną historię, która ma swój początek w przeszłości, trwa obecnie i może obrać różnorodne kierunki w przyszłości. Stawiam na relację z drugim człowiekiem, zagłębiam się w to, co zachodzi w jego relacjach z innymi ludźmi, szczególnie w relacjach z ważnymi jednostkami, jak rodzina czy przyjaciele. Pytam o emocje, ponieważ czuję, że w tej sferze znajdują się wskazówki do lepszego zrozumienia siebie, co umożliwia pokonanie trudności i rozwój. W myśl psychologii pozytywnej wierzę, że w każdym człowieku tkwi potencjał, który może być wykorzystany w odpowiednich okolicznościach. Na spotkaniu skupiam się na kliencie i zgłaszanych trudnościach, starając się zapewnić mu wsparcie i pomóc w wyklarowaniu niezrozumiałych treści oraz ułożeniu dalszego planu działania.
Jestem absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie realizowałam specjalności psychoterapia zaburzeń psychicznych oraz seksuologia. Rozpoczęłam też 4-letni całościowy kurs psychoterapii w akredytowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne Ośrodku Psychoterapii Systemowej w Krakowie, co stanowi krok do uzyskania w przyszłości certyfikatu psychoterapeuty.
Doświadczenie zdobywałam na Oddziale Psychiatrycznym dla Przewlekle Chorych w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych "Dziekanka" im. A. Piotrowskiego w Gnieźnie oraz Oddziale Rehabilitacji Psychiatrycznej w Szpitalu Psychiatrycznym im. Prof. Mieczysława Kaczyńskiego w Lublinie. Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje podczas szkoleń związanych z zaburzeniami osobowości, zaburzeniami nastroju, psychodietetyką oraz relacji.
Zapraszam na spotkanie ze mną:
- jeśli chcesz lepiej zrozumieć siebie, motywy swoich działań i przyczyny reakcji na określone bodźce
- odczuwasz dyskomfort, lęk, cierpienie lub obciążenie w życiu
- znajdujesz się w kryzysie, w Twoim życiu wydarzyło się coś trudnego, z czym próbujesz sobie poradzić
- dokonujesz lub chcesz dokonać zmiany
- odczuwasz trudności w sferze relacji miłosnej lub relacjach z innymi ludźmi
- zmagasz się w problemami w zakresie regulacji emocji i stresu
- odczuwasz trudności w wykonywaniu codziennych czynności
- podejrzewasz nieprawidłową relację z jedzeniem, własnym ciałem, aktywnością fizyczną
- jeśli potrzebujesz psychoedukacji, poradnictwa.
Specjalizacja
Rodzaje terapii
- Dla dzieci i młodzieży
- Indywidualna
Obszary pomocy
Zaburzenia lękowe
Obszar zaburzeń psychicznych, których wspólnym mianownikiem jest stan lęku, niepokoju, które to doprowadzają do silnego cierpienia psychicznego. Zaburzenia lękowe nierzadko wykluczają z życia społecznego i codziennego funkcjonowania (np. wyjście z domu czy spotkanie człowieka jest niemożliwe lub utrudnione).
Obszary
- Fobia społeczna
- Lęk uogólniony (GAD)
- Obsesyjno-kompulsyjne (OCD)
- Zespół stresu pourazowego (PTSD)
Zaburzenia nastroju i osobowości
Obszar zaburzeń psychicznych i osobowości, które powodują cierpienie i utrudniają codziennie funkcjonowanie. Wpływają na zaburzone postrzeganie rzeczywistości i siebie, pobudzenie lub osłabienie emocjonalne, zmienioną aktywność dnia codziennego. Najczęściej występuje obniżenie lub pobudzenie nastroju, mania, psychoza, urojenia. Zaburzenia osobowości to wzorzec zachowania, nad którym można pracować i dostosowywać do służącego funkcjonowania.
Obszary
- Afektywna-dwubiegunowa (CHAD)
- Depresja
- Depresja sezonowa
Odżywianie się
Obszar skupiony na zaburzeniach odżywiania się, jak również na diecie i zdrowym, służącym podejściu do żywienia. Obejmuje zarówno choroby, które wymagają interwencji specjalisty zdrowia psychicznego, jak też wsparcie i psychoedukację w temacie odżywiania się.
Obszary
Pokaż więcej
Moje doświadczenie
Edukacja
- Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Staże i praktyki
- Oddział Psychiatryczny dla Przewlekle Chorych w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych "Dziekanka" im. A. Piotrowskiego w Gnieźnie
- Oddział Rehabilitacji Psychiatrycznej w Szpitalu Psychiatrycznym im. Prof. Mieczysława Kaczyńskiego w Lublinie
Umów wizytę
Wybierz termin i miejsce wizyty