Ciągle się boję, że coś mi jest, czytam w internecie o najgorszych chorobach, mam strach przed lekarzem i ataki paniki.

Ciągle się boję, że coś mi jest, czytam w internecie o najgorszych chorobach, mam strach przed lekarzem i ataki paniki. Boję się wychodzić z domu, zostać sama w domu z dzieckiem. Jak sobie z tym proadzic?

Roksana

w zeszłym roku
Teresa Łącka

Pani Roksano, opisane objawy wskazują na to, że cierpi Pani na zaburzenia lękowe. Dobra wiadomość jest taka, że można je skutecznie leczyć. Zachęcam Panią do konsultacji ze specjalistą. Choć może to wydawać się na ten moment trudny krok, obarczony lękiem, zapewniam, że jest warto go zrobić i powalczyć o satysfakcjonujące życie.
w zeszłym roku
Adrianna Czajka

Dzień dobry, lęk który Ci towarzyszy najlepiej przepracować podczas psychoterapii. Pomoże to Ci się z nim mierzyć i może sprawić, że przestaniesz go odczuwać. Warto również skonsultować się z psychoterapeutą - może on dobrać leki, które zmniejszą lęk. Warto również ograniczyć bodźce, które go wzmacniają - jak np. czytanie o różnych chorobach.
w zeszłym roku
Adrianna Smurzyńska

Bardzo dużo jest w Pani wypowiedzi o lęku. O ile lęk ma do spełnienia określoną rolę, o tyle gdy jest go tak dużo - może utrudniać życie. Zachęcam do rozważenia spotkania z psychologiem/psychoterapeutą, który pomoże się nim zaopiekować.