Podoba mi się mój szef, jednak jest żonaty. Co mogę zrobić żeby łatwiej mi się pracowało, żeby pozbyć się uczuć?

Podoba mi się mój szef, jednak jest żonaty. Co mogę zrobić, żeby łatwiej mi się pracowało, jak pozbyć się uczuć? Dystansowanie się nie pomaga zbytnio, bo on ze mną flirtuje od 3 lat, pracy również nie chcę zmieniać. Ostatnio moje stanowisko pracy się nieco zmieniło, a z tym również jego zachowanie, zaczął się bardziej izolować, pomyślałam, że to moja szansa, żeby się zdystansować i ogarnąć emocje, jednak on cały czas ma zmienne zachowania, tydzień się do mnie nie odzywał, po czym potem znowu zaczął się mną interesować i flirtować. Sama nie wiem już co robić, żeby przestał grać w kotka i myszkę i mieszać w moich emocjach. Boję się rozmowy, bo jest moim szefem i boję się, że będzie udawał, że wcale nie flirtował i że ja sobie coś wymyśliłam. Wiem też, że ta relacja do niczego nie prowadzi, więc chcę po prostu potrafić kontrolować moje emocje, żeby nie miały na mnie takiego wpływu i nie utrudniały mi codziennego funkcjonowania, a przez jego zachowanie co chwilę o nim myślę, w pracy i poza nią. Jak mogę sobie poradzić z niechcianymi uczuciami?

Anonimowo

w zeszłym tygodniu
Katarzyna Kania-Bzdyl

Dzień dobry,

no cóż, radykalnym rozwiązaniem na tą sytuację byłaby zmiana pracy.  Jeśli tego nie rozważasz, to w takim razie (uprzedzę: będzie to bardzo trudne, ale możliwe!) ogranicz kontakt z szefem do minimum. Z początku nie zauważysz zmiany, ale z upływem czasu zobaczysz różnicę.

Nie wiem, czy to właśnie chciałaś usłyszeć, ponieważ czasami nasze zauroczenie jest silniejsze od racjonalnego myślenia ;)

pozdrawiam,

Katarzyna Kania-Bzdyl

w zeszłym tygodniu