wróć do listy
psychoterapeuta-Agnieszka Matusiak

mgr Agnieszka Matusiak

Psycholog

Psychoterapeuta

Konsultacja online

O mnie

Ukończyłam całościowy kurs psychoterapii w Ośrodku Psychoterapii INTRA w Warszawie (w tym szkolenia z terapii  EFT). Jestem w trakcie procesu certyfikacji w  Polskim Towarzystwie Psychologicznym oraz pracuje pod stałą superwizją, aby doskonalić swoją pracę z pacjentami.

Uczestniczyłam w licznych szkoleniach i warsztatach m.in. Terapia skoncentrowana na emocjach (EFT) dla par, Krótkoterminowa Terapia Par, Focusing, Spotkanie z Krytykiem Wewnetrznym, Praca z Ciałem, Dialog motywujący. 🌻

Pracuję w nurcie psychoterapii integracyjnej (łącząc różne szkoły psychoterapeutyczne i techniki), choć głównie w podejściu humanistycznym i doświadczeniowym.
Najbliżej mi obecnie do terapii skoncentrowane na emocjach (EFT), która integruje elementy terapii skoncentrowanej na osobie, egzystencjalnej i Gestalt oraz łączy je ze współczesnymi teoriami emocji. W sposób szczególny przywiązuję wagę do relacji terapeutycznej, uważając ją za najważniejszy czynnik leczący w psychoterapii. 🌻

Obecnie model terapii EFT jest stosowany w terapii par oraz w terapii indywidualnej. W EFT na pierwszym planie są emocje, które informują nas o głębokich potrzebach i więzi w relacji. 

Terapia pary w nurcie Eft pozwala rozumieć problemy w parze z perspektywy teorii przywiązania, wydobywać emocje partnerów i pracować na nich w trakcie sesji terapeutycznej, przepracowywać urazy więzi takie jak zdrada oraz kształtować nowe formy interakcji sprzyjające budowaniu więzi w parze. 

Według Międzynarodowego Centrum Doskonałości w Terapii Skoncentrowanej na Emocjach  ok. 70-75 % par po pełnym cyklu EFT (ok. 20 sesji) osiąga cel stałej poprawy relacji, a ok 95% odczuwa wyraźną pozytywną zmianę w jakości relacji. Najnowsze badania funkcjonalnym rezonansem magnetycznym (fMRI) wykazały pozytywne zmiany w aktywności mózgu u par, które odbyły terapię EFT.
 matusiakagnieszka@wp.pl 

 

pokaż więcej

Specjalizacja

  • Humanistyczny
  • Integratywny
Rodzaje terapii
  • Dla par
Obszary pomocy

Terapia par

Przepracowanie schematów z rodziny pochodzenia, określenie wzajemnych potrzeb dotyczących np. bliskości, intymności, niezależności, ustalenie wizji wspólnego życia, przygotowanie się do stworzenia rodziny z dzieckiem, przeżycie cierpienia wynikającego ze zmian w relacji.

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
Sa24.07
Dziś25.07
Jutro26.07
Tu27.07