Napięcia mięśni, które utrudniają mi skupienie się na pracy
Kzkx

Daniela Rivera
Dzień dobry,
z Pana wiadomości wynika, iż był Pan już na konsultacjach u różnych lekarzy. Brak efektów może wywoływać poczucie zmęczenia i zniechęcenia, ale to ważne, że mimo tego dalej szuka Pan możliwych rozwiązań.
Nawiązując do roli psychologa - nie przepisuje on farmakologii (tym zajmuje się psychiatra). Jeśli jednak był Pan już u wielu lekarzy i wykonał zlecone badania, które nie wykazały żadnych nieprawidłowości, wówczas dobrym pomysłem jest konsultacja psychologiczna. Nieraz przyczynami objawów somatycznych są trudności na tle psychicznym - np. wzmożony stres czy lęk. Specjalista po dokładnym wywiadzie przekaże Panu dalsze zalecenia - to może być np. wdrożenie technik relaksacji czy innych metod związanych z radzeniem sobie ze stresem (jeśli przyczyną okazałby się zwiększony stres). Może również zalecić Panu dalsze oddziaływania w ramach psychoterapii.
Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego,
Daniela Rivera
Psycholog, psychoterapeuta

Katarzyna Kania-Bzdyl
Dzień dobry,
napięte partie pleców często wynikają z odkładającego się tam stresu. Zalecam wtedy stałe masaże u fizjoterapeuty lub masażysty. Stałe, czyli np. 2x w miesiącu.
Napięcie może wynikać też z siedzącego trybu pracy i tym samym mniejszej aktywności w życiu. A tutaj wskazany nawet 30-minutowy spacer codziennie, jazda na rowerze lub jakakolwiek forma spędzania czasu w ruchu.
Pozdrawiam! :)

Justyna Czerniawska (Karkus)
Dzień dobry,
wspomniane objawy mogą mieć podłoże psychosomatyczne, oznacza to, że przyczyna ich odczuwania może być zarówno fizjologiczna, jak i psychiczna. Często na objawy psychosomatyczne wpływa długotrwałe odczuwanie stresu lub napięcia. Warto udać się do psychologa w celu dalszej diagnostyki, natomiast proszę pamiętać, że psycholog nie ma możliwości przepisania leków - tym zajmuje się lekarz (np. psychiatra).
Pozdrawiam serdecznie,
Justyna Karkus - psycholog, psychoterapeuta

Katarzyna Waszak
Dzień dobry!
Ból pleców, napinanie mięśni może mieć podłoże psychosomatyczne. Stres ma wpływ na sztywnienie mięśni. Ciało pamięta różne traumatyczne sytuacje z życia człowieka. Z treści jednak nie wynika, czy takie miały miejsce. Zachęcam do skorzystania z psychoterapii, by poszukać źródła objawów, skoro lekarze nie znajdują przyczyny. Być może ten odruch jest sposobem odreagowania lęku.
Powodzenia

Nadal nie znasz odpowiedzi na nurtujące Cię kwestie?
Umów się na wizytę do jednego z naszych Specjalistów!
Dobierz psychologa