wróć do listy
psychoterapeuta-Katarzyna Waszak

mgr Katarzyna Waszak

Konsultacja online

O mnie

                                                                                                                   

Witaj! 

  Jeśli cierpisz, ale masz trudność ze znalezieniem przyczyny albo przeżywasz kryzys w związku, w pracy, może nie radzisz sobie z wyrażaniem emocji, rozpadają Ci się relacje i masz wrażenie, że nie dasz rady już tak dalej funkcjonować, pozwól sobie wspólnie ze mną dotrzeć do źródła problemów, odkryć swoje pragnienia i potrzeby. Daj sobie prawo do poprawy jakości życia. Jeśli przeżywasz stratę, żałobę, rozwód, postaram się towarzyszyć Ci w ich przeżywaniu i ukojeniu bólu, w znalezieniu rozwiązania. Pomogę w odkrywaniu zasobów, byś mógł/mogła poszerzyć zakres umiejętności radzenia sobie z trudnościami. Prowadzę także sesje rozwoju osobistego, aby wspomóc w realizacji  pasji i spełnianiu się w życiu zawodowym. Jako terapeuta identyfikuję się z wartościami chrześcijańskimi. Traktuję człowieka jako istotę, w której oddziałują na siebie sfera psychiczna, fizyczna i duchowa. Pracę terapeutyczną opieram na zbudowaniu dobrej relacji opartej na akceptacji, życzliwości, zrozumieniu i szacunku. Biorę pod uwagę to, jak ważne jest zaufanie. Kieruję się podejściem integracyjnym, co oznacza, że korzystam z dorobku różnych szkół psychoterapii, wykorzystuję elementy psychodynamicznej, poznawczo -behawioralnej, Gestalt, systemowej oraz Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, dostosowując je do problemów i indywidualności klienta. Historia każdego człowieka jest bowiem wyjątkowa. Od wielu lat pracuję w szkole, także z osobami niepełnosprawnymi oraz ze spektrum autyzmu, gdyż jestem oligofrenopedagogiem. Prowadzę prywatny gabinet psychoterapii.

  Jestem psychoterapeutą w trakcie Studiów Podyplomowych Psychoterapii na PWT we Wrocławiu oraz terapeutą Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach w trakcie procesu certyfikacji w PSTTSR. Wzbogacam wiedzę w Studium Terapii Par w Wielkopolskim Instytucie Psychoterapii. Tytuł magistra zdobyłam na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Cały czas podnoszę swoje kwalifikacje, biorąc udział w licznych szkoleniach (m.in. w LETSR, Fundacji ,,Nagle Sami”, czy INTEGRI) i konferencjach. Pracuję pod superwizją, obowiązuje mnie tajemnica zawodowa. 

Wspieram osoby, które: 

przeżywają kryzys w relacjach interpersonalnych

doświadczają trudności w wyrażaniu emocji

mają niskie poczucie własnej wartości, borykają się z nieśmiałością

DDA i DDD- dorosłych osób dźwigających ciężar wychowania w rodzinach dysfunkcyjnych, alkoholowych

przeżywają trudność w radzeniu sobie ze stresem, kryzysem egzystencjalnym

borykają się z lękiem, smutkiem, samotnością, brakiem energii, pustką wewnętrzną

potrzebują wsparcia kobiecej tożsamości 

zmagają się z autoagresją

przeżywają problemy okresu dorastania

mają trudności w określeniu celów życiowych

przeżywają stratę, żałobę

borykają się z uzależnieniem

planują zmiany w życiu osobistym i zawodowym

udzielam pomocy rodzicom w problemach wychowawczych

Jeśli chcesz mnie o coś zapytać, wyrażasz gotowość do choćby maleńkiej zmiany lub po prostu pragniesz  porozmawiać, zapraszam stacjonarnie w Toruniu lub online.

pokaż więcej

Specjalizacja

 • Integratywny
 • TSR
Rodzaje terapii
 • Dla dzieci i młodzieży
 • Indywidualna
Obszary pomocy

Zaburzenia nastroju (afektywne)

Obniżenie nastroju lub występujące „huśtawki” nastroju, uczucie pustki, utrata sensu, brak zainteresowania dotychczasowym hobby, krytyczne myśli. Na przykład: depresja, depresja poporodowa, depresja wieku podeszłego, depresja psychotyczna, depresja maskowana, depresja sezonowa, choroba afektywna dwubiegunowa, dystymia.

Zaburzenia lękowe

Poczucie strachu (wywołanego sytuacją) lub lęku (wywołanego sytuacją doświadczoną i odległą), stan poczucia zagrożenia, objawy na poziomie fizjologicznym jak: przyspieszone bicie serca, potliwość ciała czy drżenie. Na przykład: zespół lęku panicznego, lęk uogólniony, agorafobia, fobia społeczna, lęk separacyjny.

Kryzysy

W obszarze: zdobywania autonomii, tworzeniu swojej tożsamości, budowaniu intymności, bliskich relacji, małżeństwa, ciąży czy pracy. Kryzys może być też związany z katastrofami środowiskowymi, chorobami, pandemią, emigracją.

Moje doświadczenie

Edukacja
 • Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach w Centrum Rozwiązań w Toruniu
 • Studia Podyplomowe Psychoterapii Integratywnej na PWT we Wrocławiu
 • Studium Terapii Par w Wielkopolskim Instytucie Psychoterapii
 • mgr filologii polskiej, oligofrenopedagog UMK
Certyfikaty i szkolenia
 • Szkolenia: – ,,TSR w terapii par i rodzin – ujęcie systemowe” prowadzone przez Thoranę Nelson – terapia schematu – ,,Praca z rodziną w obliczu rozwodu” w Laboratorium Edukacji i Terapii SR – LETSR – ,,Zastosowanie TSR i podejścia ericksonowskiego w pracy z klientem po traumie” – Integri TSR – uczestniczyłam w XII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Poświęconej Podejściu Skoncentrowanemu na Rozwiązaniach – ,,Diagnoza i terapia poznawczo-behawioralna bulimii i kompulsywnego objadania się”- Psychotesto
 • ,,Metody pracy psychoterapeutycznej z młodzieżą w wieku 13-15 lat" - Ośrodek psychoterapii i rozwoju ,,W Poszukiwaniu Siebie"
 • ,,Żałoba traumatyczna. Praca z klientem, który doświadczył śmierci osoby bliskiej w traumatycznych okolicznościach." oraz ,,Praca z seniorem w żałobie" - szkolenia w fundacji Nagle Sami

Galeria

Inne

Zdjęcie-0

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
We28.07
Dziś29.07
Jutro30.07
Sa31.07