Adam Tarnowski
MMPI-2® pozwala na określenie osobowościowego podłoża problemów, zarówno zaburzeń osobowości, jak i poważnych trudności w funkcjonowaniu społecznym. Jego ważną zaletą jest rozbudowany system oceny wiarygodności odpowiedzi osoby badanej, bogaty zestaw skal i wskaźników, jak również możliwość identyfikacji szczególnie niepokojących odpowiedzi na pojedyncze pytania testu. Stanowi nieocenione narzędzie usystematyzowanej diagnozy, wspierające wywiad kliniczny.
Warsztat prowadzony będzie w oparciu o system opisu obszarów i cech osobowości zaproponowany w podręczniku DSM-5™ (model hybrydowy).
Warsztat poświęcony będzie ocenie i opisowi problemów osobowościowych z wykorzystaniem testu MMPI-2™. Słuchacze będą mieli możliwość przeprowadzenia samodzielnych ćwiczeń w zakresie oceny wiarygodności profilu i analizy mechanizmów obronnych (na podstawie 10 skal kontrolnych), wykonania samodzielnego opisu osobowości w kategoriach DSM-5™, oraz uzyskania informacji zwrotnej.
Warsztat prowadzony jest formie webinarium, obejmującego 16 godzin online live, oraz pracę domową z informacją zwrotną.
Osoby, które ukończą warsztat (w tym pracę domową) uzyskają certyfikat. Zajęcia prowadzone są w grupach 10-20 osób.
Uczestnicy warsztatu zapoznają się ze specyfiką MMPI-2®, uczą się oceniać wiarygodność testu, dokonywać interpretacji oraz korzystać z możliwości analitycznych platformy Epsilon®. Efektem warsztatu jest uzyskanie kompetencji tworzenia profesjonalnych raportów z testu, w tym stosowania schematów opisu osobowości promowanych przez DSM-5™. Uczestnicy zapoznają się również z trendami rozwojowymi, które wyznaczą kierunki zastosowań testu w przyszłości.
MMPI-2® jest najbardziej rozbudowanym kwestionariuszem osobowości. Ma zastosowanie głównie w psychologii klinicznej, jest użyteczny na początku pracy z nowym klientem lub do wyjaśniania nieoczekiwanych trudności w procesie terapii. Warsztaty przeznaczone są dla terapeutów (z wykształceniem psychologicznym) i psychologów opiniujących klientów w różnych obszarach. Zapraszam również studentów psychologii (powyżej III roku).
Dr hab. Adam Tarnowski jest naukowcem i praktykiem w obszarze diagnostyki psychologicznej. Od ponad 30 lat prowadzi badania diagnostyczne i szkolenia na temat MMPI-2 i innych metod testowych, metodyki badań kierowców i psychologii pracy.
Ukończył psychologię na ATK (obecnie UKSW) w r. 1989. Doktorat obronił na Uniwersytecie Jagiellońskim (1998) zaś habilitację w Uniwersytecie Warszawskim (2010). Obecnie pracuje na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, gdzie wykłada m.in. statystykę, budowę i interpretację MMPI-2, psychologię lotniczą oraz psychologię pracy i ergonomię. Jest członkiem Komitetu Psychologii PAN.
W latach 1992-2015 w Wojskowym Instytucie Medycyny Lotniczej pełnił funkcje kierownika Zakładu Psychologii Lotniczej, konsultanta Kliniki Psychoneurologicznej i Wojskowej Komisji Lotniczo-Lekarskiej. Aktualnie prowadzi własną działalność (IPSYT.PL) zajmując się głównie badaniami pilotów cywilnych.
Opracował szereg testów wchodzących w skład systemu rekrutacyjnego Policji Multiselekt-R, w szczególności skale stabilności osobowościowej i testy poznawcze. Jest autorem systemu testów Test2Drive/Optimis - narzędzia do kompleksowej diagnostyki psychologicznej kierowców. Dr Tarnowski wykonuje również badania diagnostyczne kierowców w pracowni psychologicznej prowadzonej przez firmę Alta. Współtworzył metodykę badań kierowców, opracowaną w Instytucie Transportu Samochodowego.
Jest certyfikowanym psychologiem lotniczym (EAAP), psychologiem transportu, posiada certyfikat III stopnia w zakresie stosowania testów psychologicznych w biznesie, oraz uprawnienia do badań psychologicznych, o których mowa w Ustawie o Broni i Amunicji.
Posiada certyfikat EuroPsy w zakresie psychologii pracy oraz uprawnienia superwizorskie w tym zakresie.
Jest autorem lub współautorem ponad 100 artykułów, książek i rozdziałów oraz wielu wystąpień na konferencjach krajowych i międzynarodowych.
Zapisy mailowo (kursy@ipsyt.pl) lub przez formularz
cta.description
Dorota Kuffel
Grupa otwarta dla kobiet w Bydgoszczy w nurcie Gestalt
Edyta Nowak
Adam Tarnowski
Paweł Franczak