wróć do listy
psychoterapeuta-Agata Kalinowska

mgr Agata Kalinowska

Psycholog

Psychoterapeuta w trakcie szkolenia

Psycholog dzieci i młodzieży

Konsultacja online

O mnie

Jestem psychologiem i psychoterapeutą w trakcie szkolenia. Prowadzę konsultacje indywidualne dla dzieci, nastolatków i dorosłych. Z otwartością czekam na każdego, kto wyraża chęć zmiany i potrzebuje wsparcia.

Do każdego podchodzę indywidualnie, z dużą ciekawością i gotowością do wspólnej pracy nad poprawą stanu zdrowia psychicznego. 

Zmaganie się z trudną sytuacją czy trudnymi emocjami w samotności może być bardzo trudne. Jestem tu, aby razem z Tobą przyjrzeć się Twojej sytuacji i towarzyszyć w procesie zmiany i pracy nad sobą. Mam nadzieję, że będę mogła wspierać Cię w dążeniu do poprawy samopoczucia oraz lepszego zrozumienia i wyrażania emocji.

Od 4 lat pracuję zarówno z dziećmi, nastolatkami, jak i dorosłymi. Towarzyszę im w procesie poznawania siebie, pomagam w przejściu przez trudne momenty życia, pomagam przyjrzeć się sobie i wzmocnić zasoby. 

W swojej pracy przykładam ogromną wagę do ciągłej pracy nad sobą i poszerzania swoich umiejętności. Ukończyłam 5-letnie studia magisterskie z psychologii oraz studia podyplomowe ze Stosowanej Analizy Zachowania. Doświadczenie zdobywałam jako stażystka w Klinice Psychiatrii, Stresu Bojowego i Psychotraumatologii Wojskowego Instytutu Medycznego, pracując na linii wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego, a także w jednym z warszawskich Ośrodków Pomocy Społecznej. Obecnie jestem w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie poznawczo-behawioralnym. 


 

pokaż więcej

Specjalizacja

  • Poznawczo-behawioralny
Rodzaje terapii
  • Dla dzieci i młodzieży
  • Indywidualna
Obszary pomocy

Zaburzenia nastroju (afektywne)

Obniżenie nastroju lub występujące „huśtawki” nastroju, uczucie pustki, utrata sensu, brak zainteresowania dotychczasowym hobby, krytyczne myśli. Na przykład: depresja, depresja poporodowa, depresja wieku podeszłego, depresja psychotyczna, depresja maskowana, depresja sezonowa, choroba afektywna dwubiegunowa, dystymia.

Zaburzenia lękowe

Poczucie strachu (wywołanego sytuacją) lub lęku (wywołanego sytuacją doświadczoną i odległą), stan poczucia zagrożenia, objawy na poziomie fizjologicznym jak: przyspieszone bicie serca, potliwość ciała czy drżenie. Na przykład: zespół lęku panicznego, lęk uogólniony, agorafobia, fobia społeczna, lęk separacyjny.

Kryzysy

W obszarze: zdobywania autonomii, tworzeniu swojej tożsamości, budowaniu intymności, bliskich relacji, małżeństwa, ciąży czy pracy. Kryzys może być też związany z katastrofami środowiskowymi, chorobami, pandemią, emigracją.

Moje doświadczenie

Edukacja
  • Uniwersytet Humanistycznospołeczny SWPS
  • Szkoła Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej SWPS (w trakcie)
Staże i praktyki
  • Klinika Psychiatrii, Stresu Bojowego i Psychotraumatologii Wojskowego Instytutu Medycznego

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
Sa31.07
Dziś1.08
Jutro2.08
Tu3.08