wróć do listy
Zdjęcie mgr Maria Kokosińska

mgr Maria Kokosińska

Psycholożka, Psychoterapeutka w trakcie szkolenia, Psychotraumatolożka, Psycholożka dzieci i młodzieży

Kluczowe informacje

LocationIcon

Miejsce spotkań

online, stacjonarnie

AgeIcon

Wiek

20+

LgbtIcon

Przyjazny LGBT+

Tak

LanguageIcon

Język terapii

polski

ExperienceIcon

Doświadczenie zawodowe

5 lat

Praca pod stałą superwizją

Tak

O mnie

Jestem psychoterapeutką poznawczo-behawioralną w trakcie szkolenia,  psycholożką, trenerką TUS (Treningu  Umiejętności Społecznych) oraz TZA (Treningu Zastępowania Agresji). Obecnie w trakcie czteroletniego szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie poznawczo-behawioralnym w Akademii Motywacji i Edukacji w Warszawie. Ukończyłam studia podyplomowe z psychotraumatologii na Uniwersytecie Gdańskim oraz wiele szkoleń z zakresu Dialogu Motywującego. 

Pracuję terapeutycznie głównie z młodzieżą i dorosłymi. 

Doświadczenie zawodowe zdobywałam w pracy z młodzieżą, młodymi dorosłymi oraz ich rodzicami. Dodatkowo współpracuję z dziećmi z diagnozą FASD oraz ich rodzicami i opiekunami. Nie jest mi obca tematyka rodzin adopcyjnych i zastępczych. Pracuję pod stałą superwizją u certyfikowanych superwizorów. 

W pracy terapeutycznej najważniejsza jest dla mnie relacja z pacjentem. Stawiam w niej na autentyczność i empatię. Do każdego klienta podchodzę indywidualnie, ponieważ każdy z nas ma inne doświadczenia, potrzeby i biologiczne uwarunkowania. Staram się stworzyć dla pacjenta bezpieczną przestrzeń, w której może eksplorować swoje życie wewnętrzne, przekonania, a także historię swojego życia. Dzięki temu pacjenci uczą się tworzenia zdrowych relacji interpersonalnych, wyrażania swoich emocji i potrzeb.

W swojej pracy stosuje techniki terapii poznawczo-behawioralnej, które opierają się na analizie myśli, uczuć i przekonań osoby pacjenckiej. Pomagam pacjentom szukać schematów, którymi kierują się w życiu oraz nauczyć się regulować swoje emocje. W zależności od potrzeb, w pracy indywidualnej wplatam też elementy Treningu Zastępowania Agresji oraz Treningu Umiejętności Społecznych.

czytaj więcej

Specjalizacja

  • Poznawczo-behawioralny
Rodzaje terapii
  • Dla dzieci i młodzieży
  • Indywidualna

Obszary pomocy

Zaburzenia lękowe

Obszar zaburzeń psychicznych, których wspólnym mianownikiem jest stan lęku, niepokoju, które to doprowadzają do silnego cierpienia psychicznego. Zaburzenia lękowe nierzadko wykluczają z życia społecznego i codziennego funkcjonowania (np. wyjście z domu czy spotkanie człowieka jest niemożliwe lub utrudnione).

Obszary

Zaburzenia nastroju i osobowości

Obszar zaburzeń psychicznych i osobowości, które powodują cierpienie i utrudniają codziennie funkcjonowanie. Wpływają na zaburzone postrzeganie rzeczywistości i siebie, pobudzenie lub osłabienie emocjonalne, zmienioną aktywność dnia codziennego. Najczęściej występuje obniżenie lub pobudzenie nastroju, mania, psychoza, urojenia. Zaburzenia osobowości to wzorzec zachowania, nad którym można pracować i dostosowywać do służącego funkcjonowania.

Obszary

Zaburzenia neurorozwojowe

Obszar obejmujący zarówno całościowe zaburzenia rozwojowe, jak też zaburzenia neurorozwojowe, skupienia uwagi i koncentracji. Rozpoczynają się one w dzieciństwie i polegają głównie na trudnościach w komunikacji, kontaktach społecznych, wykonywanych zadaniach, czy związane są z nietypowymi zachowaniami. Nie jest to choroba, którą się leczy, a styl zachowania, który wspiera się odpowiednimi oddziaływaniami.

Obszary

Pokaż więcej

Moje doświadczenie

Edukacja
  • Uniwersytet Gdański
  • Akademia Motywacji I Edukacji
Doświadczenie
  • Gdański Ośrodek Pomocy Psychologicznej dla Dzieci I Młodzieży
  • Towarzystwo Profilaktyki Środowiskowej "Mrowisko"
Certyfikaty i szkolenia
  • Trener TUS
  • Trener TZA
  • Podstawy Dialogu Motywującego
  • Diagnoza neuropsychologiczna dzieci
  • Jak rozmawiać z nastolatkami o seksualności

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty*
Typ wizyty*
Data wizyty
Dziś26.07
Jutro27.07
po28.07
wt29.07