Dzień dobry, od pewnego czasu boli mnie głowa po prawej stronie przy skroni, przy oku, na czubku głowy. Różnie. Mam za sobą rok leczenia lekami a wcześniej psychoterapię. Miałam natrętne myśli i lęk, który pojawiał się nagle i bez powodu. Od ponad roku jestem bez leków. Byłam u laryngologa podejrzewalam zatoki, ale nic konkretnego nie wykazało.(pogrubienie błony śluzowej prawej szczękowej zalecenia płukanie zatok i zakrapianie nosa). Czy to mogą być bóle napięciowe lub coś w tym stylu? Jak sobie z tym radzić?
Adrianna Smurzyńska

Dobrze skonsultować sprawę z neurologiem, który zaleci odpowiednie badania, by sprawdzić podłoże somatyczne i określić charakterystykę bólów - czy są one napięciowe/migrenowe/innego typu. Jeśli okaże się, że bóle mają podłoże emocjonalne, a nie neurologiczne to dobrze rozważyć spotkania z psychologiem/psychoterapeutą.