Chłopak twierdzi, że jestem toksykiem, ponieważ się o nią martwię

Dzień dobry moja córka wyjechała do Niemiec z chłopakiem. Nie byłoby to dziwne, bo ma 20 lat, tylko zna go 3 dni. Poza tym leczy się na depresję, stan jest jej bardzo stabilny. Chłopak twierdzi, że jestem toksykioem, ponieważ o nią się martwię i z tym chomiku nie za bardzo mam dobry kontakt czy to możliwe bym była toksyczna, bo się martwię o córkę, mam koszmary, wymyślam sobie najgorsze scenariusze, ona dzwoni raz dziennie lub pisze, lecz te rozmowy są takie krótkie. Po drugie jest tam bez pieniędzy, to całkiem mnie przeraża.

Anonimowo

3 tygodnie temu
Aleksandra Kaźmierowska

Dzień dobry,

czytam, że troszczy się Pani o córkę jednocześnie towarzyszy Pani lęk. Córka jest już młodą dorosłą i z tego co Pani pisze dokonuje już samodzielnych wyborów i jest to poza możliwością kontroli z Pani strony. Pytanie czy to jej pierwsza dłuższa rozłąka z domem rodzinnym/ z Panią ? Separacja od rodziców bywa trudna ale jest konieczna aby spróbować własnych możliwości, odpowiedzialności, poznania swoich granic i samodzielnego działania. To co może Pani w tej sytuacji zrobić to zaufać i dać znać córce, że Pani jest i może ona liczyć na Pani wsparcie w każdej sytuacji. To na co zwróciłabym uwagę to jaką rolę pełni Pani nadmierne zamartwianie się  ? Czasami po prostu daje nam jedynie złudne wrażenie poczucia kontroli i zmniejszania niepewności.  Warto w tej sytuacji zadbać też o siebie, otoczyć się osobami, które mogą Panią wysłuchać w tej sytuacji.

Pozdrawiam,

Aleksandra Kaźmierowska

2 tygodnie temu