Czy przy antydepresantach są stany przejściowe? Takie jak na przykład derealizacja albo inny obraz ludzi (inaczej widzę niż widziałam ich dotychczas) jestem po traumie

Paula

w zeszłym roku
Adrianna Smurzyńska

Takie doświadczenia najlepiej jest skonsultować z lekarzem, który przepisał leki. Tylko on jest w stanie to ocenić, a w razie konieczności - zmienić leczenie. Przy stanach derealizacji i doświadczeniu traumy warto też rozważyć współpracę z psychotraumatologiem lub psychoterapeutą pracującym z traumą.
w zeszłym roku
Magdalena Bilińska-Zakrzewicz

Dzień dobry,

Podczas wdrażania leczenia psychiatrycznego zdarza się, że leki wywołują skutki uboczne, jednak te, wskazane przez Panią są niepokojące. Każdorazowo przy jakichkolwiek objawach, zmianach stanu psychicznego i wątpliwościach należy kontaktować się z lekarzem psychiatrą prowadzącym - to on na podstawie obserwacji i pogłębionego wywiadu decyduje o dalszym postępowaniu.
Natomiast samo doświadczenie traumy i wywołane nim skutki psychologiczne wymagają wsparcia nie tylko farmakologicznego, ale też i zwłaszcza psychoterapeutycznego, specjalisty zajmującego się praca z traumą (psychotraumatolog, psychoterapeuta pracujący z traumą). Pozdrawiam