wróć do listy
psychoterapeuta-Agnieszka Gruszczyńska

mgr Agnieszka Gruszczyńska

Psycholog

Psycholog dzieci i młodzieży

Konsultacja online

O mnie

Witam serdecznie, jestem psychologiem i zapraszam do kontaktu osoby, które poszukują pomocy i wsparcia (emocjonalnego, psychicznego i/lub informacyjnego) w następujących obszarach:

- problemy wychowawcze / trudności dzieci i młodzieży;

- problemy w relacjach rodzinnych;

- trudności emocjonalne i kryzysy psychologiczne u osób związanych z organizacją Świadków Jehowy (aktywni ŚJ, byli ŚJ, a także członkowie ich rodzin, znajomi);

- ponadto możliwość przeprowadzenia wykładu / szkolenia / warsztatu dotyczącego tematyki dzieci i młodzieży lub Świadków Jehowy.

Jestem magistrem psychologii, absolwentką Wydziału Pedagogiki i Psychologii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach (2013 r). Na co dzień pracuję jako psycholog z dziećmi i młodzieżą, a także z ich rodzicami, jestem również wsparciem dla nauczycieli na terenie szkoły.

Przebieg mojej kariery zawodowej oraz zdobyte doświadczenie zawodowe można zobaczyć na moim koncie: https://pl.linkedin.com/in/agnieszka-gruszczy%C5%84ska-23679180

Przez cały czas podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe (studia podyplomowe: Psychokorekcja Zaburzeń Zachowania; Przygotowanie Pedagogiczne oraz udział w licznych szkoleniach organizowanych przez różne placówki oświatowe i szkoleniowe). Od 2016 r. uczestniczę w szkoleniach i superwizjach organizowanych przez Grupę Wsparcia dla Psychologów na terenie Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Chorzowie. 

Mojemu sercu zawsze bliska była współpraca z dziećmi i młodzieżą, dlatego jeszcze jako studentka psychologii byłam praktykantką / wolontariuszem w takich instytucjach jak: Ośrodek Wsparcia Rodziny, Przedszkole czy Dział Socjoterapii Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, a po studiach rozpoczęłam pracę w kolejnych placówkach oświatowych: w Szkole Podstawowej, w Liceum, w Technikum, w Szkole Policealnej. 

W swojej pracy spotkałam się z całym wachlarzem problemów, które dotykają dzieci i młodzież, a także ich rodziny, m.in. z takimi jak.: depresja, rozwód, przemoc fizyczna i psychiczna, uzależnienia, przewlekła choroba, żałoba, samookaleczenia, próby samobójcze, różnego rodzaju zaburzenia zachowania; a także z trudnościami uczniów mających orzeczenia z PPP o niepełnosprawności (niepełnosprawność intelektualna, niepełnosprawność ruchowa, zaburzenia słuchu, zaburzenia widzenia, a także osoby z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, w tym z Zespołem Aspergera). 

Jestem otwarta na innych ludzi, kreatywna, empatyczna oraz mam poczucie humoru. Jak się przekonałam są to wręcz niezbędne cechy zwłaszcza w pracy z dziećmi, które są bardzo wymagające oraz szczere - i bez ogródek potrafią powiedzieć co im się nie podoba. Otrzymuję z ich strony liczne wyrazy sympatii, które upewniają mnie, że jest to nie tylko mój zawód, ale także moje powołanie. Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą. 

Ponieważ od ponad 20 lat (od 2000 r.) jestem zaznajomiona z tematyką Świadków Jehowy – z ich wierzeniami oraz codziennymi trudnościami i dylematami, postanowiłam, że skieruję ofertę swojej pomocy także do tej grupy osób. Od kilku lat obserwuję duży wzrost kryzysów emocjonalnych i psychicznych u osób związanych z tą organizacją, zwłaszcza u tych, którzy zastanawiają się nad opuszczeniem jej szeregów lub które podjęły już taką decyzję. Ponadto wiele osób z otoczenia Świadków Jehowy nie do końca rozumie motywy ich postępowania i sposób myślenia, zatem służę również jako wsparcie informacyjne w tym zakresie. 

Prowadzę rozmowy psychologiczne przy pomocy telefonu oraz on-line przez komunikator internetowy (nie jestem jednak psychoterapeutą i nie prowadzę psychoterapii on-line). Być może pojawi się także możliwość osobistych, indywidualnych spotkań (Chorzów / Katowice) – ale jest to w dużej mierze uzależnione od dalszej sytuacji epidemicznej w kraju.

W razie dodatkowych pytań proszę o kontakt mailowy:  psycholog.gruszczynska@gmail.com

P.S

 W czasie wakacji, ze względu na okres urlopowy, termin i godzina rozmowy ustalane są poprzez korespondencję mailową (adres jak wyżej) lub SMS.

Rezerwacja terminu zostaje przeze mnie potwierdzona po wcześniejszym uiszczeniu opłaty za wizytę (przelewem bankowym). Numer konta przesyłam mailowo.

Zapraszam :)

 

 

pokaż więcej

Specjalizacja

Obszary pomocy

Kryzysy

W obszarze: zdobywania autonomii, tworzeniu swojej tożsamości, budowaniu intymności, bliskich relacji, małżeństwa, ciąży czy pracy. Kryzys może być też związany z katastrofami środowiskowymi, chorobami, pandemią, emigracją.

Rozwój osobisty

Praca na zasobach (mocnych stronach), poznawanie swoich ograniczeń, potrzeb czy pragnień; wydobywanie wewnętrznego potencjału. To także ćwiczenie umiejętności jak: wyrażanie potrzeb, asertywność, komunikacja bez przemocy.

Praca z dziećmi (0-11 lat)

Wszelkie trudności występujące w naturalnych stadiach rozwoju dziecka (0-11 lat), na przykład: trudności sensoryczno-motoryczne, zaburzenia mowy, nieutrzymywanie kontaktu wzrokowego z opiekunami, lęk separacyjny.

Moje doświadczenie

Edukacja
 • Uniwersytet Śląski, Wydział Pedagogiki i Psychologii (mgr psychologii, 2013)
 • Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa, Psychokorekcja Zaburzeń Zachowania (podyplom., 2017)
 • Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa, Przygotowanie Pedagogiczne (podyplom., 2016)
Doświadczenie
 • Szkoła Podstawowa nr 8 w Rudzie Śląskiej - Psycholog (od 2020 do nadal)
 • Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi w Chorzowie - Psycholog (2016 - 2019)
 • Tervita - Instytut Rozwoju Dziecka w Chorzowie (od 2021 do nadal)
 • Millward Brown S.A. (SMG/KRC Poland) - Psycholog - badacz (2014)
 • Technikum TEB Edukacja w Katowicach - Psycholog (2019 - 2020)
 • Centrum Nauki i Biznesu Żak, Szkoła Policealna w Katowicach - Wykładowca psychologii (2013 - 2014)
 • III Liceum Ogólnokształcące im. S. Batorego - AZSO nr 2 w Chorzowie - Psycholog (2016 - 2017)
Staże i praktyki
 • Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Chorzowie; I Dział Socjoterapii - Psycholog - wolontariusz (2013 - 2014)
 • Randstad Sp. z o. o.w Katowicach - studenckie praktyki zawodowe - w ramach specjalizacji psychologia pracy i organizacji (2012)
 • Fundacja Rozwoju Wolontariatu - wolontariat studencki "Projektor" w Katowicach - Studentka psychologii - wolontariusz (2011 - 2012)
 • Przedszkole Nr 27 (z oddziałem integracyjnym) w Chorzowie - wolontariat oraz studenckie praktyki zawodowe w ramach specjalizacji psychologia wychowawczo-kliniczna dzieci i młodzieży (2011)
 • Ośrodek Wsparcia Rodziny w Chorzowie - Studentka psychologii - wolontariusz (2011)
 • Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna Nr 2 w Katowicach - Praktykantka - studentka psychologii (2009 - 2010)
Certyfikaty i szkolenia
 • Szkolenia i superwizje w ramach Grupy Wsparcia dla Psychologów na terenie Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Chorzowie (od 2016 r.)
 • „Jak wspierać rodzinę w sytuacji rozwodu”; Aleksandra Karasowska(2018)
 • „Praca z nastolatkiem z niską samooceną”; Poza Schematami (2018)
 • „Terapia poznawczo – behawioralna depresji”; Poza Schematami (2018)
 • „Wyzwania współczesnej edukacji: depresja dzieci i młodzieży”; PPP w Chorzowie (2018)
 • Uwarunkowania Umiejętności Komunikacyjnych Dziecka (UUKD), Millward Brown (2014)
 • „Jak wspierać rodziców, uczniów i nauczycieli w radzeniu sobie z trudnymi emocjami i traumą w czasie epidemii?", Sokrates (2020)

Galeria

Certyfikaty

Zdjęcie-0
Zdjęcie-1
Zdjęcie-2

Inne

Zdjęcie-0
Zdjęcie-1
Zdjęcie-2
Zdjęcie-3
Zdjęcie-4

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
Sa31.07
Dziś1.08
Jutro2.08
Tu3.08