wróć do listy
psychoterapeuta-Agnieszka Gruszczyńska

mgr Agnieszka Gruszczyńska

Psycholog

Psycholog dzieci i młodzieży

Konsultacja online

O mnie

Witam serdecznie, jestem psychologiem i zapraszam do kontaktu osoby, które poszukują pomocy i wsparcia (emocjonalnego, psychicznego i/lub informacyjnego) w następujących obszarach:

- trudności emocjonalne i kryzysy psychologiczne u osób związanych z organizacją Świadków Jehowy (aktywni ŚJ, byli ŚJ, a także członkowie ich rodzin, znajomi);

- problemy wychowawcze / trudności dzieci i młodzieży;

- problemy w relacjach rodzinnych;

- ponadto możliwość przeprowadzenia wykładu / szkolenia / warsztatu dotyczącego tematyki dzieci i młodzieży lub Świadków Jehowy.

Jestem magistrem psychologii, absolwentką Wydziału Pedagogiki i Psychologii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach (2013 r). Na co dzień pracuję jako psycholog z dziećmi i młodzieżą, a także z ich rodzicami, jestem również wsparciem dla nauczycieli na terenie szkoły.

Przebieg mojej kariery zawodowej oraz zdobyte doświadczenie zawodowe można zobaczyć na moim koncie: https://pl.linkedin.com/in/agnieszka-gruszczy%C5%84ska-23679180

Przez cały czas podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe (studia podyplomowe: Psychokorekcja Zaburzeń Zachowania; Przygotowanie Pedagogiczne oraz udział w licznych szkoleniach organizowanych przez różne placówki oświatowe i szkoleniowe). Od 2016 r. uczestniczę w szkoleniach i superwizjach organizowanych przez Grupę Wsparcia dla Psychologów na terenie Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Chorzowie. 

Mojemu sercu zawsze bliska była współpraca z dziećmi i młodzieżą, dlatego jeszcze jako studentka psychologii byłam praktykantką / wolontariuszem w takich instytucjach jak: Ośrodek Wsparcia Rodziny, Przedszkole czy Dział Socjoterapii Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, a po studiach rozpoczęłam pracę w kolejnych placówkach oświatowych: w Szkole Podstawowej, w Liceum, w Technikum, w Szkole Policealnej. W swojej pracy spotkałam się z całym wachlarzem problemów, które dotykają dzieci i młodzież, a także ich rodziny, m.in. z takimi jak.: depresja, rozwód, przemoc fizyczna i psychiczna, uzależnienia, przewlekła choroba, żałoba, samookaleczenia, próby samobójcze, różnego rodzaju zaburzenia zachowania; a także z trudnościami uczniów mających orzeczenia z PPP o niepełnosprawności (niepełnosprawność intelektualna, niepełnosprawność ruchowa, zaburzenia słuchu, zaburzenia widzenia, a także osoby z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, w tym z Zespołem Aspergera). 

Jestem otwarta na innych ludzi, kreatywna, empatyczna oraz mam poczucie humoru. Jak się przekonałam są to wręcz niezbędne cechy zwłaszcza w pracy z dziećmi, które są bardzo wymagające oraz szczere - i bez ogródek potrafią powiedzieć co im się nie podoba. Otrzymuję z ich strony liczne wyrazy sympatii, które upewniają mnie, że jest to nie tylko mój zawód, ale także moje powołanie. Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą. 

Ponieważ od 20 lat (od 2000 r.) jestem zaznajomiona z tematyką Świadków Jehowy – z ich wierzeniami oraz codziennymi trudnościami i dylematami, postanowiłam, że skieruję ofertę swojej pomocy także do tej grupy osób. Od kilku lat obserwuję duży wzrost kryzysów emocjonalnych i psychicznych u osób związanych z tą organizacją, zwłaszcza u tych, którzy zastanawiają się nad opuszczeniem jej szeregów lub które podjęły już taką decyzję. Ponadto wiele osób z otoczenia Świadków Jehowy nie do końca rozumie motywy ich postępowania i sposób myślenia, zatem służę również jako wsparcie informacyjne w tym zakresie. 

Prowadzę rozmowy psychologiczne przy pomocy telefonu oraz on-line przez komunikator internetowy (nie jestem jednak psychoterapeutą i nie prowadzę psychoterapii on-line). Być może pojawi się także możliwość osobistych, indywidualnych spotkań (Chorzów / Katowice) – ale jest to w dużej mierze uzależnione od dalszej sytuacji epidemicznej w kraju.

W razie dodatkowych pytań proszę o kontakt mailowy:  psycholog.gruszczynska@gmail.com

P.S. 

Jeżeli chcieliby Państwo zarezerwować u mnie rozmowę on-line, a interesujący Państwa termin i/lub godzina nie widnieją w moim terminarzu na stronie, to proszę o kontakt mailowy. Być może uda mi się dopasować termin/godzinę do Państwa potrzeb. Ze względu na różne obowiązki zawodowe mój terminarz jest elastyczny i czasem ulega zmianom (zwykle ustawiam go z tygodniowym wyprzedzeniem).

Po rezerwacji terminu rozmowy otrzymają Państwo ode mnie wiadomość na podanego maila i/lub wiadomość sms. Bardzo proszę o odczytanie jej.

Rezerwacja terminu zostaje przeze mnie potwierdzona po uiszczeniu opłaty za wizytę (przelewem bankowym).

Osoby, które nie mają możliwości finansowych, aby skorzystać u mnie z płatnej wizyty (on-line) mogą wybrać przy rezerwacji terminu opcję “DARMOWA konsultacja dla osoby dorosłej” (dotyczy to stycznia 2021; w tygodniu dostępna jest 1 taka konsultacja dla jednej osoby). 

Zapraszam :)

 

pokaż więcej

Specjalizacja

Obszary pomocy
 • Rozwój osobisty
 • Kryzysy
 • Praca z dziećmi (0-11 lat)
 • Praca z młodzieżą (12-18 lat)

Moje doświadczenie

Edukacja
 • Uniwersytet Śląski, Wydział Pedagogiki i Psychologii (mgr, 2013)
 • Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa, Psychokorekcja Zaburzeń Zachowania (podyplom., 2017)
 • Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa, Przygotowanie Pedagogiczne (podyplom., 2016)
Certyfikaty i szkolenia
 • Szkolenia i superwizje w ramach Grupy Wsparcia dla Psychologów na terenie Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Chorzowie (od 2016 r.)
 • „Jak wspierać rodzinę w sytuacji rozwodu”; Aleksandra Karasowska(2018)
 • „Praca z nastolatkiem z niską samooceną”; Poza Schematami (2018)
 • „Terapia poznawczo – behawioralna depresji”; Poza Schematami (2018)
 • „Wyzwania współczesnej edukacji: depresja dzieci i młodzieży”; PPP w Chorzowie (2018)
 • Uwarunkowania Umiejętności Komunikacyjnych Dziecka (UUKD), Millward Brown (2014)
 • „Jak wspierać rodziców, uczniów i nauczycieli w radzeniu sobie z trudnymi emocjami i traumą w czasie epidemii?", Sokrates (2020)

Zdjęcia

 • Galeria zdjęć
 • Galeria zdjęć
 • Galeria zdjęć
 • Galeria zdjęć
 • Galeria zdjęć

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
Tu19.01
Dziś20.01
Jutro21.01
Fr22.01