wróć do listy
psychoterapeuta-Iwona Hintertan

mgr Iwona Hintertan

Psycholog

Konsultacja online

O mnie

Jestem psychologiem (studia magisterskie w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie; specjalność: psychologia kliniczna i zdrowia), terapeutą TSR (Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach w CTSR w Warszawie – stopień zaawansowany) i terapeutą pedagogicznym. Posiadam też uprawnienia pedagogiczne.

Jako psycholog i terapeuta czuję potrzebę ciągłego rozwoju zawodowego, dlatego cały czas się dokształcam. Brałam udział w licznych szkoleniach i warsztatach, m.in. „Konceptualizacja i terapia niestabilnego i obniżonego poczucia wartości”, „Psychoterapia poznawczo- behawioralna zaburzeń lękowych i afektywnych”, „Depresja poporodowa w praktyce psychologicznej. Wybrane metody pracy z klientem”, „Jak pracować z seniorem w żałobie? Pomoc psychologiczna po stracie”, ”Metody diagnostyczne w seksuologii”, “Dziewczyny i kobiety w spectrum”, cyklu webinariów organizowanych przez Polskie Towarzystwo Suicydologiczne dotyczących zachowań samobójczych, i wielu, wielu innych. Uczestniczę także w projekcie ekspertów i praktyków TSR “Pudełka TSR” mającym na celu wypracowanie i zebranie narzędzi do pracy z klientami doświadczającymi trudności w obszarach traumy, przemocy domowej, straty, depresji, problemów z odżywianiem.

Specjalizuję się w diagnozie, poradnictwie i pomocy psychologiczno-seksuologicznej. Pracuję w nurcie terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach (TSR), terapii poznawczo-behawioralnej (CBT) i terapii schematów. Korzystam też z metod coachingowych. Różne techniki terapeutyczne umożliwiają mi dobranie jak najlepszych narzędzi do pracy z pacjentem ze względu na jego indywidualne potrzeby.

Z otwartością podchodzę do różnorodności ludzi, starając się rozumieć perspektywę moich pacjentów, szanując ich wartości oraz podążając za ich narracją. Zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym bardzo ważny jest dla mnie szacunek dla drugiego człowieka bez względu na kolor skóry, poglądy czy orientację seksualną. Marzę, by mój gabinet był miejscem przyjaznym dla każdego – byś mógł/mogła poczuć się w nim bezpiecznie.

W pracy obowiązuje mnie zasada poufności oraz etyka zawodowa psychologa.

 

 Zapraszam; chętnie Ciebie wysłucham i pomogę w drodze Ku Zmianie.

😉

Iwona Hintertan

 

pokaż więcej

Specjalizacja

 • Poznawczo-behawioralny
 • Terapia schematu
 • TSR
Rodzaje terapii
 • Dla par
 • Indywidualna
Obszary pomocy

Zaburzenia nastroju (afektywne)

Obniżenie nastroju lub występujące „huśtawki” nastroju, uczucie pustki, utrata sensu, brak zainteresowania dotychczasowym hobby, krytyczne myśli. Na przykład: depresja, depresja poporodowa, depresja wieku podeszłego, depresja psychotyczna, depresja maskowana, depresja sezonowa, choroba afektywna dwubiegunowa, dystymia.

Zaburzenia lękowe

Poczucie strachu (wywołanego sytuacją) lub lęku (wywołanego sytuacją doświadczoną i odległą), stan poczucia zagrożenia, objawy na poziomie fizjologicznym jak: przyspieszone bicie serca, potliwość ciała czy drżenie. Na przykład: zespół lęku panicznego, lęk uogólniony, agorafobia, fobia społeczna, lęk separacyjny.

Kryzysy

W obszarze: zdobywania autonomii, tworzeniu swojej tożsamości, budowaniu intymności, bliskich relacji, małżeństwa, ciąży czy pracy. Kryzys może być też związany z katastrofami środowiskowymi, chorobami, pandemią, emigracją.

Moje doświadczenie

Edukacja
 • mgr psychologii (specjalność: psychologia kliniczna i zdrowia) – Uniwersytet Humanistycznospołeczny SWPS wWarszawie,
 • terapeuta TSR (I stopień) – Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach w Warszawie,
Certyfikaty i szkolenia
 • Konceptualizacja i terapia niestabilnego i obniżonego poczucia wartości – Centrum Terapii Poznawczej i Schematu INTER EGO w Warszawie,
 • Terapia Schematu – Dolnośląskie Centrum Psychoterapii we Wrocławiu,
 • Jak pomagać osobom w kryzysie – cykl specjalistycznych webinariów Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego w Warszawie.
 • Psychoterapia poznawczo – behawioralna zaburzeń lękowych i afektywnych – Dolnośląskie Centrum Psychoterapii we Wrocławiu,
 • Konceptualizacja i terapia poznawczo – behawioralna klinicznego perfekcjonizmu – Centrum Terapii Poznawczej i Schematu INTER EGO w Warszawie,
 • LGBT(Q) bez tajemnic – Wiedza i Kompetencje w Pracy Pomocowej – Otwarta Przestrzeń w Warszawie
 • Dziewczyny w spektrum autyzmu. Doświadczenia i wyzwania – Fundacja Autonomia w Warszawie,
 • TSR w obszarze seksualności – Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach w Warszawie
 • Praca z rodzicami, którzy doświadczyli poronienia lub okołoporodowej straty dziecka – Fundacja Nagle Sami w Warszawie,
 • Jak pracować z seniorem w żałobie? Pomoc psychologiczna po stracie – Fundacja Nagle Sami w Warszawie,
 • więcej na stronie www.psychologkuzmianie.pl w zakładce: kwalifikacje

Galeria

Inne

Zdjęcie-0
Zdjęcie-1
Zdjęcie-2
Zdjęcie-3

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
Dziś24.07
Jutro25.07
Mo26.07
Tu27.07