wróć do listy
psychoterapeuta-Patrycja Artowicz

mgr Patrycja Artowicz

Psycholog

Konsultacja online

O mnie

Nazywam się Patrycja Artowicz i jestem psycholożką. Oferuję pomoc psychologiczną w zakresie m.in.: poradnictwa, wsparcia w kryzysie, psychoedukacji, sposobów radzenia sobie ze stresem (w tym stresem mniejszościowym np. osobom LGBT+), problemów decyzyjnych, kłopotów z motywacją, rozwoju osobistego, czy pracy z emocjami. Udzielam także konsultacji osobom, które chciałyby dowiedzieć się jak wspierać swoich bliskich, którzy są np. w kryzysie.

 

Udzielam pomocy psychologicznej w formie online poprzez: wideo-rozmowy na platformie ZOOM lub rozmowy telefoniczne. Wierzę w skuteczność terapii online, którą potwierdzają liczne badania empiryczne. Znam jej narzędzia i modele pracy, a także możliwości i ograniczenia.

 

Pracuję w oparciu o wiedzę zdobytą: w pracy, na studiach, w trakcie studium interwencji kryzysowej, podczas odbytych szkoleń i kursów oraz dodatkowej, nieustannej pracy własnej.

 

W trakcie studiów poszerzałam swoją wiedzę z zakresu dwóch specjalności: “Psychologii zdrowia i choroby” oraz “Seksuologii klinicznej”. W ramach dodatkowej działalności, należałam do studenckiej organizacji "AMUL", w której przez 2 lata tworzyłam scenariusze i prowadziłam warsztaty psychologiczno-edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Należałam także do organizacji studenckiej „Polskie Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów Psychologii” (PSSiAP).

 

Aktualnie pracuję w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, a także aktywnie działam jako wolontariuszka w dwóch fundacjach: "Fundacja Regiment / Strefa Kobiet", w której udzielam szeroko rozumianej pomocy psychologicznej kobietom (podopiecznym fundacji) - w formie online i od niedawna także “Fundacja Centrum Praw Kobiet”.

 

Serdecznie zapraszam do kontaktu.

 

 

*Istnieje możliwość umówienia się na inny termin, niż terminy zaznaczone w kalendarzu. W takiej sytuacji proszę pisać na podany na profilu adres email.

**W lipcu mam urlop - zapraszam na umawianie się na konsultacje od sierpnia. 

pokaż więcej

Specjalizacja

Rodzaje terapii
 • Indywidualna
Obszary pomocy

Kryzysy

W obszarze: zdobywania autonomii, tworzeniu swojej tożsamości, budowaniu intymności, bliskich relacji, małżeństwa, ciąży czy pracy. Kryzys może być też związany z katastrofami środowiskowymi, chorobami, pandemią, emigracją.

Rozwój osobisty

Praca na zasobach (mocnych stronach), poznawanie swoich ograniczeń, potrzeb czy pragnień; wydobywanie wewnętrznego potencjału. To także ćwiczenie umiejętności jak: wyrażanie potrzeb, asertywność, komunikacja bez przemocy.

Praca z osobami LGBTQ+

Nazwanie tego „kim się jest” i co to oznacza w życiu osoby, określenie siebie i swojej orientacji seksualnej i/lub tożsamości płciowej, przygotowanie do coming-out, praca z cierpieniem i trudnościami wynikającymi z interakcji ze społeczeństwem.

Moje doświadczenie

Edukacja
 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (kierunek: psychologia)
Doświadczenie
 • Fundacja Centrum Praw Kobiet (psycholożka-wolontariuszka)
 • Fundacja Regiment/ Strefa Kobiet (psycholożka-wolontariuszka)
 • Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie (koordynatorka rodzinnej pieczy zastępczej)
Staże i praktyki
 • Psychologiczno-seksuologiczny Ośrodek Rozwoju i Terapii (PORT) w Poznaniu (50h praktyk studenckich)
Certyfikaty i szkolenia
 • Dolnośląskie Centrum Psychoterapii - Studium Interwencji Kryzysowej - XXV edycja jesień 2020 (03.10.2020r. - 30.05.2021r.;160h szkolenia)
 • PSYCHOTESTO centrum psychologiczne - Pomoc psychologiczna osobom LGBTQIA (21.03.2021r. )
 • Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu - Rozpoznanie i profilaktyka zachowań ryzykownych u młodzieży (11-12.03.2021r.)
 • PSYCHOTESTO centrum psychologiczne - Diagnoza i terapia CBT anoreksji (13.12.2020r.)
 • Centrum Rozwoju Personalnego we Wrocławiu – Terapia schematów (grudzień 2020r.)
 • Centrum Rozwoju Personalnego we Wrocławiu – Terapia skoncentrowana na rozwiązaniach (wrzesień 2020r.)
 • UNIQSKILLS - Studium: Terapia Online w pracy psychologicznej (wrzesień 2020r.)
 • Dolnośląskie Centrum Psychoterapii - Techniki poznawcze i behawioralne w terapii CBT (12.09.2020r.)
Publikacje
 • https://sylwiablach.pl/dlaczego-boisz-sie-lekarza-rozowy-wywiad-o-lekach-i-nadziei/
 • https://twojpsycholog.pl/blog/osrodek-interwencji-kryzysowej-informacje
 • https://twojpsycholog.pl/blog/mam-kryzys-czyli-co

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
Sa24.07
Dziś25.07
Jutro26.07
Tu27.07