Nie mogę poradzić sobie po zerwaniu związku przez faceta

Jestem po zerwaniu, facet zostawil mnie po 5 latach, powiedzial ze mnie nie kocha i nie chce miec ze mna kontaktu. Codziennie budze sie z lękiem i nie daje sobie rady psychicznie, ból i tesknota jest nie do opisania, wolałabym juz nie zyc. Wiem że potrzebuje pomocy lekarza ale co poza tym moge zrobic by nie miec nadziei ze wroci, ze jednak kocha i nie chciec do niego pisac.

Martyna

3 tygodnie temu
Magdalena Żukowska

Przede wszystkim, bardzo mi przykro, że przeżywasz teraz tak trudny czas. Zerwanie po długim związku, zwłaszcza gdy pojawiają się takie uczucia, jak ból i tęsknota, może być niezwykle bolesnym doświadczeniem. To naturalne, że czujesz się przytłoczona emocjami, zwłaszcza gdy doświadczasz lęku i poczucia beznadziei. Pierwszym krokiem w radzeniu sobie z tą sytuacją jest uznanie swoich emocji i danie sobie prawa do ich przeżywania. Utrata bliskiej osoby, zwłaszcza w kontekście tak długiego związku, to swego rodzaju żałoba. Możesz odczuwać różne emocje – smutek, złość, lęk, a nawet desperację. Każda z tych emocji jest naturalna i część z nich z czasem minie, choć teraz może się wydawać, że to nie możliwe. Ważne jest, abyś skupiła się na tym, co możesz zrobić dla siebie, by stopniowo zacząć się odbudowywać.

3 tygodnie temu
Anita Konarska

Dzień dobry Martyno,

Rozstanie to zawsze bardzo trudny i bolesny czas w życiu. Wymaga przeżycia pewnego rodzaju żałoby podobnie jak po śmierci kogoś bliskiego. W tym trudnym czasie warto być dla siebie dobrą, dbać o swoje potrzeby, wsłuchiwać się w nie, dopuszczać do siebie nawet nieprzyjemne emocje. Trzeba je przeżyć, aby móc zamknąć za sobą pewien etap w życiu gdy już będziesz na to gotowa. Otaczaj się bliskimi osobami, mów o swoich emocjach lub zapisuj je. Mów sobie miłe rzeczy i sprawiaj sobie małe przyjemności.

Jeśli przygnębienie zacznie przybierać na sile napisz proszę do mnie lub skorzystaj z pomocy innego specjalisty.

Trzymaj się ciepło.

Pozdrawiam

Anita Konarska

Psycholog

3 tygodnie temu
Katarzyna Kania-Bzdyl

Dzień dobry Pani Martyno,

proszę pomyśleć o konsultacjach psychologicznych, które pomogą Pani wyjść z tej sytuacji i przede wszystkim spojrzeć na nią z innej perspektywy. Widzę, że przeżywa Pani ogromny ból. Musi się Pani o siebie zatroszczyć  i "otulić" złamane kawałki serca.

Ściskam mocno!

Katarzyna Kania-Bzdyl

3 tygodnie temu
Karolina Łagodzka-Dubikowska

Pani Martyno,

Widzę dużo cierpienia i bólu w Pani wiadomości. W pełni naturalne są te odczucia w obecnej, trudnej i nowej sytuacji.
Wierzę, że to czego Pani najbardziej potrzebuje to czas. Jednocześnie martwi mnie w Pani wypowiedzi określenie "wolałabym już nie żyć" - jeśli nie jest to metafora i odczuwa Pani tak mocny smutek to zachęcam do konsultacji psychologicznych.

Życzę wszystkiego dobrego.
Karolina Łagodzka-Dubikowska

3 tygodnie temu