wróć do listy
psychoterapeuta-Andrzej Głodek

mgr Andrzej Głodek

Psycholog

O mnie

Pracuję z osobami dorosłymi.

W szczególności pracuję z osobami doświadczającymi lęku (w różnych formach) oraz zagubienia w życiu i zmianach w życiu. Pomogę Ci odnaleźć się w zmianach życiowych, poszukiwaniu szczęścia, tego, kim dziś jesteś i co jest dla Ciebie ważne - oraz jak się do tego zbliżać. Pomogę rozwiązać problemy związane z lękiem, depresją, nadmiernym perfekcjonizmem, czy też dużym nasileniem samokrytyki. Pomogę Ci poradzić sobie w kryzysie (także egzystencjalnym), zmienić relację z myślami (np. tzw. "mniej myśleć") i emocjami (pozwolić sobie ich doświadczać, nie upychać ich głęboko w sobie).

Pomogę Ci także, gdy nie wiesz, co Ci dolega, czujesz się zagubiony/a lub potrzebujesz wsparcia w trudnym dla Ciebie czasie.

Bliskie są mi również tematy związane z duchowością i medytacją.


Korzystam z psychoterapii humanistycznej połączonej z psychoterapią akceptacji i zaangażowania (tzw. 3 fala poznawczo-behawioralna) oraz uważnością i logoterapią (terapią poprzez sens i znaczenie)

W naszej współpracy (gdyż tym właśnie jest psychoterapia) odnosimy się zarówno do tego jak przeżywasz swoje życie (emocje) oraz w jaki sposób o nim myślisz (myśli). Bierzemy (silnie!) pod uwagę Twoje wartości - często najpierw ich poszukując. Nie pomijamy jednak roli ciała i jego funkcjonowania (np. układu nerwowego), naszych reakcji fizycznych na przeżywane trudności.

Gdy pracujemy w ten sposób - ciałem, emocjami, myślami i duchem (wartościami) - jesteśmy w stanie elastycznie dostosować się i zbliżać się do Twoich potrzeb i dążyć do pogłębienia zrozumienia oraz wprowadzenia ważnych dla Ciebie zmian w Twoim życiu.

 

pokaż więcej

Specjalizacja

  • Humanistyczny
  • Integratywny
  • Poznawczo-behawioralny
Rodzaje terapii
  • Indywidualna
Obszary pomocy

Zaburzenia nastroju (afektywne)

Obniżenie nastroju lub występujące „huśtawki” nastroju, uczucie pustki, utrata sensu, brak zainteresowania dotychczasowym hobby, krytyczne myśli. Na przykład: depresja, depresja poporodowa, depresja wieku podeszłego, depresja psychotyczna, depresja maskowana, depresja sezonowa, choroba afektywna dwubiegunowa, dystymia.

Zaburzenia lękowe

Poczucie strachu (wywołanego sytuacją) lub lęku (wywołanego sytuacją doświadczoną i odległą), stan poczucia zagrożenia, objawy na poziomie fizjologicznym jak: przyspieszone bicie serca, potliwość ciała czy drżenie. Na przykład: zespół lęku panicznego, lęk uogólniony, agorafobia, fobia społeczna, lęk separacyjny.

Kryzysy

W obszarze: zdobywania autonomii, tworzeniu swojej tożsamości, budowaniu intymności, bliskich relacji, małżeństwa, ciąży czy pracy. Kryzys może być też związany z katastrofami środowiskowymi, chorobami, pandemią, emigracją.

Galeria

Inne

Zdjęcie-0
Zdjęcie-1

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
Dziś24.07
Jutro25.07
Mo26.07
Tu27.07