wróć do listy
psychoterapeuta-Beata Fotomajczyk

mgr Beata Fotomajczyk

Psycholog

Psychoterapeuta w trakcie szkolenia

Konsultacja online

O mnie

Jestem psychologiem, psychoterapeutą w trakcie szkolenia rekomendowanego przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Prowadzę psychoterapię indywidualną osób dorosłych. W swojej pracy wykorzystuję nurt psychoterapii psychodynamicznej, jak również czerpię z metody Otwartego Dialogu. Swoją pracę dostosowuję do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta.

Ukończyłam psychologię stosowaną na Uniwersytecie Jagiellońskim jak również studia podyplomowe na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie „Otwarty dialog i rozwój sieci społecznych w sytuacji kryzysu psychicznego”. Jestem w trakcie całościowego 4-letniego szkolenia do certyfikacji zgodnie z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego realizowanego w Katedrze Psychoterapii UJ Collegium Medicum.

Na co dzień pracuję z osobami dorosłymi w Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego w Wieliczce, gdzie prowadzę psychoterapię indywidualną, jak również wsparcie psychologiczne. Działam również w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Biskupicach współpracując z osobami doświadczającymi przemocy w rodzinie.
Wcześniejsze doświadczenie zawodowe zdobywałam w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym SP ZOZ w Myślenicach, a także w świetlicach środowiskowych w Jawczycach oraz Szczygłowie, gdzie prowadziłam warsztaty psychologiczne z zakresu komunikacji interpersonalnej, konstruktywnego radzenia sobie ze stresem, asertywności. Odbyłam także staże na Oddziale Ogólnopsychiatrycznym w Szpitalu Klinicznym im. Dr. Józefa Babińskiego w   Krakowie oraz w Zakładzie Karnym w Tarnowie.

Pracuję zgodnie z kodeksem etycznym Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji. Systematycznie podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach naukowych.

pokaż więcej

Specjalizacja

 • Psychodynamiczny
Rodzaje terapii
 • Indywidualna
Obszary pomocy

Zaburzenia nastroju (afektywne)

Obniżenie nastroju lub występujące „huśtawki” nastroju, uczucie pustki, utrata sensu, brak zainteresowania dotychczasowym hobby, krytyczne myśli. Na przykład: depresja, depresja poporodowa, depresja wieku podeszłego, depresja psychotyczna, depresja maskowana, depresja sezonowa, choroba afektywna dwubiegunowa, dystymia.

Zaburzenia lękowe

Poczucie strachu (wywołanego sytuacją) lub lęku (wywołanego sytuacją doświadczoną i odległą), stan poczucia zagrożenia, objawy na poziomie fizjologicznym jak: przyspieszone bicie serca, potliwość ciała czy drżenie. Na przykład: zespół lęku panicznego, lęk uogólniony, agorafobia, fobia społeczna, lęk separacyjny.

Kryzysy

W obszarze: zdobywania autonomii, tworzeniu swojej tożsamości, budowaniu intymności, bliskich relacji, małżeństwa, ciąży czy pracy. Kryzys może być też związany z katastrofami środowiskowymi, chorobami, pandemią, emigracją.

Moje doświadczenie

Edukacja
 • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego - Otwarty dialog i rozwój sieci społecznych w sytuacji kryzysu psychicznego (studia podyplomowe, 2021)
 • Uniwersytet Jagielloński - psychologia stosowana (mgr, 2017)
Doświadczenie
 • Ad Intra (psychoterapeuta, 2021 - obecnie)
 • Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego w Wieliczce (psycholog, psychoterapeuta, 2019 - obecnie)
 • Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Biskupicach (psycholog, 2018 - obecnie)
 • Zakład Opiekuńczo - Leczniczy w Myślenicach (psycholog, 2018-2019)
 • Świetlice środowiskowe w Szczygłowie i Jawczycach (psycholog, 2017-2019)
Staże i praktyki
 • Oddział Ogólnopsychiatryczny w Szpitalu Klinicznym im. Dr. Józefa Babińskiego w Krakowie (2016)
 • Zakład Karny w Tarnowie (2015)

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
Sa24.07
Dziś25.07
Jutro26.07
Tu27.07