wróć do listy
psychoterapeuta-Dominika Małocha

Dominika Małocha

Psychoterapeuta w trakcie szkolenia

Interwent kryzysowy

Konsultacja online

O mnie

Ukończyłam roczny Program Pomocy Psychologicznej prowadzony przez Instytut Integralnej Psychoterapii Gestalt. Aktualnie kontynuuje Szkołę Psychoterapii na 3cim roku w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt. Ukończyłam Szkolenie TSR I stopnia w Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Jestem absolwentką Szkoły Trenerów Komunikacji opartej na Empatii, w nurcie Porozumienia Bez Przemocy.

Doświadczenie do tej pory zdobywałam w Stowarzyszeniu na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”, służąc wsparciem i pomocą psychologiczną osobom uwikłanym w przemoc.Aktualnie jestem stażystką w Towarzystwie Pomocy Młodzieży, gdzie prowadzą indywidualne procesy terapeutyczne.

Pracuję z osobami dorosłymi. W budowaniu relacji terapeutycznej bliskie i pomocne są  dla mnie założenia wynikające z natury człowieka. Ufam, iż każdy posiada zasoby i środki do efektywnego życia. Odkrywanie pełni siebie możliwe jest jedynie w odniesieniu, w drodze autentycznego i otwartego spotkania z drugim człowiekiem. Zmiana możliwa jest wtedy kiedy zaakceptujemy to co jest, takie jakie jest. 

pokaż więcej

Specjalizacja

  • Gestalt
Rodzaje terapii
  • Indywidualna
Obszary pomocy

Zaburzenia lękowe

Poczucie strachu (wywołanego sytuacją) lub lęku (wywołanego sytuacją doświadczoną i odległą), stan poczucia zagrożenia, objawy na poziomie fizjologicznym jak: przyspieszone bicie serca, potliwość ciała czy drżenie. Na przykład: zespół lęku panicznego, lęk uogólniony, agorafobia, fobia społeczna, lęk separacyjny.

Kryzysy

W obszarze: zdobywania autonomii, tworzeniu swojej tożsamości, budowaniu intymności, bliskich relacji, małżeństwa, ciąży czy pracy. Kryzys może być też związany z katastrofami środowiskowymi, chorobami, pandemią, emigracją.

Rozwój osobisty

Praca na zasobach (mocnych stronach), poznawanie swoich ograniczeń, potrzeb czy pragnień; wydobywanie wewnętrznego potencjału. To także ćwiczenie umiejętności jak: wyrażanie potrzeb, asertywność, komunikacja bez przemocy.

Moje doświadczenie

Edukacja
  • Instytut Integralnej Psychoterapii Gestalt (w trakcie szkolenia)
Staże i praktyki
  • Stowarzyszenie na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”(2019)
  • Towarzystwo Pomocy Młodzieży (2020-aktualnie)

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
Dziś17.09
Jutro18.09
Su19.09
Mo20.09