wróć do listy
psychoterapeuta-Joanna Królikowska

mgr Joanna Królikowska

Psycholog

Konsultacja online

O mnie

Jestem psychologiem ze specjalizacją kształtowanie i zmiana zachowania (Uniwersytet SWPS), certyfikowanym coachem (Erickson College Coaching International Vancouver we współpracy z Wszechnicą Uniwersytetu Jagiellońskiego, ICF), terapeutką specjalizującą się w Trzeciej Fali Behawioryzmu, szczególnie w Terapii Akceptacji i Zaangażowania (ACT). Brałam udział w licznych szkoleniach poświęconych ACT organizowanych przez Uniwersytet SWPS, Uczę się ACT, Sabinę Sadecką, uczestniczyłam w m.in. ACT pracy z traumą, które prowadził dr Russ Harris. Ukończyłam Dwuletnie Podyplomowe Studium Terapii i Treningu Grupowego (Instytut Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji, Uniwersytet Warszawski). Zdobyłam również wykształcenie filologiczne (Uniwersytet Gdański), studia podyplomowe z zakresu Zarządzanie Zasobami Ludzkimi (Akademia Leona Koźmińskiego) oraz Trenera Biznesu (Akademia Leona Koźmińskiego).

Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy psychologicznej z indywidualnym klientem oraz grupami: prowadzę warsztaty, szkolenia z zakresu motywacji, poczucia własnej wartości, asertywności, zarządzania stresem, umiejętności pedagogicznych, umiejętności społecznych.

Usługi:

Wsparcie psychologiczne

 Ta forma współpracy z psychologiem może być Ci polecona, jeśli doświadczasz stresu w życiu, odczuwasz przeciążenie obowiązkami, nie radzisz sobie z konfliktami, doświadczasz problemów w relacjach, w pracy, borykasz się z obniżoną samooceną, brakiem akceptacji siebie, utratą poczucia własnej wartości, masz trudności w podejmowaniu decyzji, doświadczasz niezadowolenia z życia osobistego i/lub zawodowego. Wsparcie psychologiczne pozwoli Ci wrócić do równowagi i wcześniejszych sposobów funkcjonowania (przed kryzysem) oraz tworzenia nowych strategii w odróżnieniu od psychoterapii, która zajmuje się leczeniem zaburzeń, czyli zmianą funkcjonowania psychicznego.Ma charakter krótkotrwałej współpracy zazwyczaj trwającej maksymalnie do czternastu spotkań, które odbywają się raz w tygodniu, czas przebiegu to około 50 minut.

Jak wygląda wsparcie psychologiczne?

W ramach wsparcia psychologicznego masz możliwość w bliskiej relacji z wyrażać uczucia związane z trudną dla Ciebie sytuacją, rozpoznać swoje potrzeby, uporządkować myśli, uspokoić emocje, podejmować spójne decyzje w trudnych chwilach. Specjalista pomaga Ci w szukaniu rozwiązań przez zadawanie odpowiednich pytań, a także wspiera w odkrywaniu i wzmacnianiu Twojego potencjału, poczucia kontroli, sprawczości, obniżenia stresu. 

Konsultacja psychologiczna -  od jednego do kilku spotkań, zapraszam Cię na konsultacje psychologiczne, jeśli doświadczasz różnego rodzaju trudności i potrzebujesz wsparcia w ich rozpoznaniu. Jest to nasz pierwszy kontakt, który dzięki profesjonalnej rozmowie, wstępnej diagnozie pozwoli rozpoznać przyczyny trudności i znaleźć odpowiednią metodę do dalszej pracy. Otrzymasz pełną informację, jakie działania należałoby podjąć, aby rozwiązać swoje problemy. Czas trwania konsultacji to 50 minut.

Terapia ACT - prowadzę terapię osób dorosłych za pomocą Terapii Akceptacji i Zaangażowania ACT. Uważam, że to podejście do pracy z cierpieniem psychicznym jest wyjątkowe, ponieważ zostało oparta na dowodach terapii poznawczo – behawioralna, jednocześnie łączy się z praktyką uważności, mindfulness. Terapia Akceptacji i Zaangażowania opiera się na założeniu, że depresja, lęk i wiele innych form cierpienia wynika z braku elastyczności psychologicznej. Celem terapii jest wsparcie osoby, aby zamiast utykać w cierpieniu rozwinęła w sobie  repertuar zachowań zgodnych z własnymi wartościami i prowadziła otwarte, i pełne zaangażowania życie.

Coaching

Coaching  to indywidualna forma rozwoju osobistego.  Coaching pozwala dotrzeć do głębszej motywacji, przekonań i wartości, rozpoznać umiejętności, zdolności, talenty oraz w pełni wykorzystać własny potencjał. To metoda wywodząca się z psychologii pozytywnej, które wspiera w wyznaczaniu celów, planowaniu, w poszerzaniu strefy komfortu, w przekraczaniu wewnętrznych barier oraz zmianie nawyków i postaw utrudniających osiągnięcie celu. Przyspiesza  proces zmiany, dodaje wiary i odwagi, by kreować spełnione życie.

Podczas sesji:

 • Wypracujesz swoje zawodowe i osobiste cele
 • Poznasz siebie, lepiej zrozumiesz, odnajdziesz własną drogę życiową,
 • Zyskasz  większe poczucie własnej wartości, pewność siebie, wyższą samoocenę,
 • Zyskasz większe poczucie wpływu na swoje życie, więcej radości i spełnienia,
 • Zyskasz większą wewnętrzną motywację do działania,
 • Opracujesz plan działania, ustalisz priorytety i terminy realizacji celów,
 • Rozwiniesz umiejętności budowania jakościowego życia,
 • Zrealizujesz swoje długofalowe, ważne dla Ciebie cele.

Pierwsze spotkanie: 

Omówimy zasady współpracy, m.in.

Terminy sesji, 

Podczas sesji Ty decydujesz nad czym chcesz pracować, ja dbam o to, by utrzymać kierunek realizowanego przez Ciebie celu,

 • Każde spotkanie kończy się propozycją zadania domowego, zalecanego do wykonania między sesjami,
 • Masz możliwość kontaktu ze mną między sesjami,
 • Ostatnia sesja jest podsumowującą współpracę i osiągnięcia.
 •  
 •  

 

 

pokaż więcej

Specjalizacja

Rodzaje terapii
 • Indywidualna
Obszary pomocy

Kryzysy

W obszarze: zdobywania autonomii, tworzeniu swojej tożsamości, budowaniu intymności, bliskich relacji, małżeństwa, ciąży czy pracy. Kryzys może być też związany z katastrofami środowiskowymi, chorobami, pandemią, emigracją.

Rozwój osobisty

Praca na zasobach (mocnych stronach), poznawanie swoich ograniczeń, potrzeb czy pragnień; wydobywanie wewnętrznego potencjału. To także ćwiczenie umiejętności jak: wyrażanie potrzeb, asertywność, komunikacja bez przemocy.

Moje doświadczenie

Edukacja
 • Psychologia, specjalizacja kształtowanie i zmiana zachowania, Uniwersytet SWPS
 • Dwuletnie Podyplomowe Studium Terapii i Treningu Grupowego (Instytut Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji, Uniwersytet Warszawski
 • Erickson College Coaching International Vancouver we współpracy z Wszechnicą Uniwersytetu Jagiellońskiego, ICF
Doświadczenie
 • Skierniewickie Stowarzyszenie Rodzin Abstynenckich ,,Ametyst"
 • Fundacja Centrum Promocji Kobiet

Galeria

Inne

Zdjęcie-0
Zdjęcie-1

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
Sa24.07
Dziś25.07
Jutro26.07
Tu27.07