wróć do listy
psychoterapeuta-Krzysztof Feliksiak

mgr Krzysztof Feliksiak

Psycholog

Psychotraumatolog

Konsultacja online

O mnie

Jestem psychologiem, psychotraumatologiem i terapeutą EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing).

Specjalizuję się w diagnozie i terapii osób dorosłych po doświadczeniach traumatycznych, z rozpoznaniem PTSD, CPTSD, zaburzeń dysocjacyjnych, powikłanej żałoby lub innych trudności psychologicznych w następstwie traumy jednozdarzeniowej bądź przewlekłej. W pracy korzystam z podejścia EMDR, terapii poznawczo-behawioralnej i ekspozycyjno-narracyjnej.

 

Doświadczenie traumatyczne – to sytuacja konfrontacji ze śmiercią, poważnych
obrażeń ciała lub nadużycie seksualne (bądź zagrożenie wystąpienia któregoś z tych), którego doświadczyli Państwo na sobie, bądź byli świadkami. To może też być informacja o nagłej śmierci bliskiego krewnego, przyjaciela lub informacja o traumie bliskiego. Takie sytuacje to np. napaść, przetrzymywanie, wypadek komunikacyjny, narażenie na działania wojenne, doświadczenie przemocy fizycznej, przemoc seksualna lub narażenie na taką przemoc, kataklizmy, widok kogoś doświadczającego traumy. Zawody częściej narażone na traumę to policjanci, wojskowi, ratownicy medyczni i strażacy.

 

Co może wskazywać na  PTSD:

– nawracające i mimowolne wspomnienia traumatycznego zdarzenia, sny związane z doświadczonym niebezpieczeństwem, wrażenie jakby to się działo jeszcze raz z poczuciem odłączenia się od siebie lub świata, wzbudzenie fizjologiczne na sygnały przypominające to zdarzenie

– unikanie lub próby unikania obiektów, miejsc, rozmów, ludzi, które mogą przywoływać to zdarzenie

– zauważyli Państwo zmiany na gorsze w postrzeganiu siebie samego, obwinianie siebie, zmniejszenie zainteresowania w ważnych czynnościach, poczucie odseparowania od innych, niezdolność do wyrażania radości, zadowolenia lub miłości

– zwiększenie lub pojawienie się od momentu zdarzenia drażliwości, nadmiernej czujności, wzmożone reakcje zaskoczenia, problemy z koncentracją lub problemy ze snem

 

Przyjmuję stacjonarnie w Katowicach, Krakowie i online. W celu umówienia wizyty zapraszam do kontaktu telefonicznego lub emailowego.

pokaż więcej

Specjalizacja

Rodzaje terapii
 • Indywidualna
Obszary pomocy

Zaburzenia lękowe

Poczucie strachu (wywołanego sytuacją) lub lęku (wywołanego sytuacją doświadczoną i odległą), stan poczucia zagrożenia, objawy na poziomie fizjologicznym jak: przyspieszone bicie serca, potliwość ciała czy drżenie. Na przykład: zespół lęku panicznego, lęk uogólniony, agorafobia, fobia społeczna, lęk separacyjny.

Kryzysy

W obszarze: zdobywania autonomii, tworzeniu swojej tożsamości, budowaniu intymności, bliskich relacji, małżeństwa, ciąży czy pracy. Kryzys może być też związany z katastrofami środowiskowymi, chorobami, pandemią, emigracją.

Traumy

Wywołane sytuacjami, które zagrażały zdrowiu lub życiu i wpłynęły na funkcjonowanie osoby np. gwałt, doświadczanie przemocy (fizycznej, psychicznej, seksualnej, ekonomicznej), wypadek samochodowy, bycie świadkiem napadu, zbrodni, czyjejś śmierci.

Moje doświadczenie

Edukacja
 • Uniwersytet SWPS, psychotraumatologia (2021)
 • Uniwersytet SWPS, psychologia (2018)
Certyfikaty i szkolenia
 • EMDR w terapii zaburzeń złożonych – dysocjacja, complex trauma (PTTEMDR, 2021)
 • Trauma złożona, dysocjacja i EMDR (Epsyche, 2020)
 • Traumy złożone w terapii EMDR (Epsyche, 2020)
 • Dysregulacja emocjonalna w terapii EMDR (Epsyche, 2020)
 • System Wewnętrznej Rodziny częśc 1 i 2 (Dialogue Unlimited,2020)
 • Roczny kurs psychoterapii poznawczo-behawioralnej (CTPB,2019)
 • Podstawowe szkolenie EMDR częśc 1 i 2 (PTTEMDR, 2019)
 • Intensywny kurs interwencji kryzysowej (ARCAN, 2016)

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
Dziś28.07
Jutro29.07
Fr30.07
Sa31.07