wróć do listy
psychoterapeuta-Magdalena Tomczak

mgr Magdalena Tomczak

Psychoterapeuta w trakcie szkolenia

Konsultacja online

O mnie

Nauka

Wszechstronnie wykształcona w dziedzinach społecznej, filologicznej i terapii komunikacji. Dyplom Neurologopedy zdobyła w Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. Obecnie w trakcie certyfikacji psychoterapeutycznej w Szkole Psychoterapii Vis Salutis w Łodzi. Członkini Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Posiada doświadczenie psychoterapii własnej. Pracuje pod stałą superwizją.

Doświadczenie

Posiada pięcioletnie doświadczenie w pracy z pacjentami z zaburzeniami komunikacji w Miejskim Centrum Medycznym im. dra Karola Jonschera w Łodzi i w Polskim Towarzystwie Stwardnienia Rozsianego oraz w działaniach profilaktycznych na rzecz pacjentów po udarze mózgu i ich rodzin w ramach współpracy z Fundacją Udaru Mózgu. Wiedzę zgłębia ale i dzieli z innymi prowadząc zajęcia na kierunkach Fizjoterapii i Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Od nastoletnich lat zaangażowana społecznie w pracę na rzecz wykluczonych w ramach działań Szczepu “Pegaz” ZHP - współtworzyła m.in. cykl półkolonii w łódzkich parkach dla dzieci wykluczonych pod nazwą “City of skills”

O psychoterapii

W relacji terapeutycznej stawiam na otwartość, zrozumienie i szacunek dla osób szukających wsparcia i ich emocji. Każde spotkanie terapeutyczne traktuję jak wspólną drogę do przebycia, w której siebie widzę jako współtowarzysza z mapą, pacjenta zaś jako piechura wytyczającego szlak. Czerpię z nurtów psychodynamicznego, humanistycznego i poznawczo-behawioralnego.

pokaż więcej

Specjalizacja

  • Humanistyczny
  • Integratywny
  • Psychodynamiczny
  • Systemowy
Rodzaje terapii
  • Indywidualna
Obszary pomocy

Kryzysy

W obszarze: zdobywania autonomii, tworzeniu swojej tożsamości, budowaniu intymności, bliskich relacji, małżeństwa, ciąży czy pracy. Kryzys może być też związany z katastrofami środowiskowymi, chorobami, pandemią, emigracją.

Rozwój osobisty

Praca na zasobach (mocnych stronach), poznawanie swoich ograniczeń, potrzeb czy pragnień; wydobywanie wewnętrznego potencjału. To także ćwiczenie umiejętności jak: wyrażanie potrzeb, asertywność, komunikacja bez przemocy.

Moje doświadczenie

Edukacja
  • Uniwersytet Łódzki, 2009-2014
  • Szkoła Psychoterapii Vis Salutis w Łodzi
Doświadczenie
  • Psychoterapeutka w Pracowni Zmiany Pozytywnej w Łodzi
  • Neurologopeda w Klinice Rehabilitacji Neurologicznej Miejskiego Centrum Medycznego w Łodzi
Certyfikaty i szkolenia
  • Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniu (1. stopień)

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
Dziś17.09
Jutro18.09
Su19.09
Mo20.09