wróć do listy
psychoterapeuta-Paula Tofil

mgr Paula Tofil

Psycholog

Terapeuta uzależnień

Konsultacja online

O mnie

Z wykształcenia (i powołania) jestem psychologiem. 

 

Mam certyfikat VCC z coachingu i treningu grupowego. Zajmuję się również psychoterapią uzależnień (obecnie jestem w trakcie certyfikacji). W swojej praktyce posługuję się technikami Dialogu Motywującego.

Jestem zafascynowana nurtem DBT (Dialectical Behavior Therapy) i terapią ACT (Acceptance & Commitment Therapy) - dlatego właśnie w tym kierunku się kształcę.

Odbyłam również szkolenia z zakresu pomocy osobom doświadczonym traumą i PTSD.

A że psycholog też człowiek - aby mieć pewność, że oferuję Ci profesjonalną pomoc, swoją pracę poddaję superwizji.

A co robię w wolnym czasie?


Hobbystycznie zajmuję się pisaniem artykułów o tematyce psychologicznej i psychoedukacją w social media.

 

W moim zawodzie kompetencje to podstawa, ale co to oznacza w praktyce?

Już wyjaśniam.

 

W mojej praktyce stawiam na współpracę – nie zakładam z góry, że wiem, co masz na myśli. Razem poszukamy sposobów na to, byś poradził sobie ze swoimi trudnościami.

Nie obiecuję Ci, że znajdziesz odpowiedź na swoje pytania już po kilku spotkaniach - zwłaszcza, gdy Twoje trudności trwają dłużej, niż tylko kilka godzin spędzonych na rozmowie.

 

Pomyśl o tym, jak o podróży w głąb siebie  - i daj sobie czas.

 

Może być trudno i nieprzyjemnie – ale podjęcie decyzji o pracy nad sobą to decyzja, która przybliża Cię do życia w taki sposób, w jaki chciałbyś żyć.

 

Pracuję na metodach potwierdzonych naukowo, w oparciu o zasady kodeksu etyki zawodu psychologa. Moimi klientami są najczęściej osoby doświadczające trudności natury psychicznej związanych z traumą, żałobą, kryzysem, depresją, zaburzeniami lękowymi, OCD, uzależnieniem od alkoholu / narkotyków / czynności.

 

Standardowe spotkanie trwa 60 min – to czas pełnych konsultacji psychologicznych / coachingowych, czyli podstawowa usługa, którą oferuję.

W jaki sposób możemy popracować w trakcie 15 min ? To darmowa rozmowa na zapoznanie się i sprawdzenie, jak się nam współpracuje. Będziesz mógł zadać nurtujące Cię pytania, a ja zweryfikuję, czy – i w jaki sposób – mogę Ci pomóc.

pokaż więcej

Specjalizacja

Rodzaje terapii
 • Indywidualna
Obszary pomocy

Zaburzenia nastroju (afektywne)

Obniżenie nastroju lub występujące „huśtawki” nastroju, uczucie pustki, utrata sensu, brak zainteresowania dotychczasowym hobby, krytyczne myśli. Na przykład: depresja, depresja poporodowa, depresja wieku podeszłego, depresja psychotyczna, depresja maskowana, depresja sezonowa, choroba afektywna dwubiegunowa, dystymia.

Kryzysy

W obszarze: zdobywania autonomii, tworzeniu swojej tożsamości, budowaniu intymności, bliskich relacji, małżeństwa, ciąży czy pracy. Kryzys może być też związany z katastrofami środowiskowymi, chorobami, pandemią, emigracją.

Traumy

Wywołane sytuacjami, które zagrażały zdrowiu lub życiu i wpłynęły na funkcjonowanie osoby np. gwałt, doświadczanie przemocy (fizycznej, psychicznej, seksualnej, ekonomicznej), wypadek samochodowy, bycie świadkiem napadu, zbrodni, czyjejś śmierci.

Moje doświadczenie

Edukacja
 • Katolicki Uniwersytet Lubelski
Staże i praktyki
 • Centrum Medyczne "Mulitmedic"
 • Centrum Zdrowia Psychicznego i Leczenia Uzależnień "Familia"
 • Ośrodek dla osób uzależnionych "Nowy Dworek"
Certyfikaty i szkolenia
 • Specjalista Terapii Uzależnień (w trakcie certyfikacji)
 • Praktyk Dialogu Motywującego
 • Szkolenie: "Profilaktyka i terapia uzależnień behawioralnych"
 • Coach VCC (Vocational Competence Certificate)
 • Trener VCC (Vocational Competence Certificate)
 • Szkolenie: "Pomoc terapeutyczna dla osób z doświadczeniem traumy"
 • Trening intrapsychiczny i interpersonalny
 • Szkolenie: "Zorientowana na traumę terapia poznawczo - behawioralna (TF - CBT) , protokół Przedłużonej Ekspozycji z wykorzystaniem DBT (PE,DBTPE) dla młodzieży oraz dorosłych"

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
Dziś17.09
Jutro18.09
Su19.09
Mo20.09