mgr Sylwia Kozar
Psycholożka, Psycholożka sportu, Psychotraumatolożka, Interwentka kryzysowa
- Doświadczenie

- Usługi

- Opinie

- Kontakt

Kluczowe informacje
Miejsce spotkań
online, stacjonarnie
Wiek
30+
Język terapii
polski
Doświadczenie zawodowe
6 lat
Praca pod stałą superwizją
Tak
O mnie
czytaj więcejSpecjalizacja
Podejście
Dowiedz się więcej- TSR (Terapia skoncentrowana na rozwiązaniach)
Rodzaje terapii
- Indywidualna
Obszary pomocy
Zaburzenia nastroju i osobowości
Obszar zaburzeń psychicznych i osobowości, które powodują cierpienie i utrudniają codziennie funkcjonowanie. Wpływają na zaburzone postrzeganie rzeczywistości i siebie, pobudzenie lub osłabienie emocjonalne, zmienioną aktywność dnia codziennego. Najczęściej występuje obniżenie lub pobudzenie nastroju, mania, psychoza, urojenia. Zaburzenia osobowości to wzorzec zachowania, nad którym można pracować i dostosowywać do służącego funkcjonowania.
Obszary
Kryzysy
Obszar ostrych, przejściowych zmian, które zakłócają stabilną równowagę psychiczną i powodują cierpienie psychiczne. Kryzys powstaje wtedy, gdy sytuacja, przekracza możliwości i dotychczasowe strategie radzenia sobie. Przedłużający się kryzys, może prowadzić do zaburzeń i chorób psychicznych. Można wyróżnić kryzys sytuacyjne, rozwojowe, egzystencjalne czy środowiskowe.
Obszary
- Kryzys wieku średniego
- Myśli samobójcze
- Rozwód / rozstanie
- Samotność
- Trudność w znalezieniu partnera/ki
- Utrata sensu życia
Traumy
Obszar określający uraz psychiczny, wywołany przez nagłe i gwałtowne przeżycie, które zagraża życiu lub zdrowiu jednostki, a także wprowadza nieprzewidywaną zmianę. Skutkiem traumy jest trudność w powrocie do poprzedniego funkcjonowania i reorganizacji życia.
Obszary
- Doświadczenie przemocy (fizycznej, psychicznej, ekonomicznej)
- Próba samobójcza
Pokaż więcej
Moje doświadczenie
Edukacja
- Studia magisterskie z psychologii ogólnej na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Sopocie
- Szkolenie I stopnia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach
- Szkolenie II stopnia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach
- Szkolenie Treningu Umiejętności Społecznych i Emocjonalnych z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi
- Studia Podyplomowe z Psychologii Sportu Pozytywnego na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Warszawie
Staże i praktyki
- Pracownia Testów Psychologiczno – Pedagogicznych w Gdańsku
- Zespół Szkół Sportowych i Ogólnokształcących im. Janusza Kusocińskiego w Gdańsku
- Fundacja Sportu Pozytywnego w Gdyni
Umów wizytę
Wybierz termin i miejsce wizyty