Czy to prawda, że fobia społeczna to trudność przewlekła i może trwać wiele lat, a nawet całe życie?

Dzień dobry, Czy to prawda, że fobia społeczna to trudność przewlekła i może trwać wiele lat, a nawet całe życie?

Szymon

2 tygodnie temu
Katarzyna Kania-Bzdyl

Dzień dobry Panie Szymonie,

jeśli jest ona nieleczona - to jest taka możliwość.

Natomiast jeśli osoba borykająca się z tą trudnością podejmie skutecznie pracę nad sobą np. w formie terapii to zdecydowanie nie będzie ona miała formy przewlekłej ani nie będzie trwać całe życie.

Katarzyna Kania-Bzdyl

2 tygodnie temu
Edyta Kwiatkowska

Dzień dobry.
To prawda jeśli fobia społeczna nie jest odpowiednio leczona. Można z nią pracować w trakcie terapii poznawczo-behawioralnej (CBT), niekiedy również ze wsparciem farmakologicznym. Jeśli nie zostanie ona przepracowana, może mieć właśnie formę przewlekłą trwającą całe życie.

Służę pomocą, Edyta Kwiatkowska

w zeszłym tygodniu