Trudności w relacji z mężem - w komunikacji, w jego podejściu, w seksie.

Dzień dobry, mój mąż ma problemy z erekcją, na początku mówił, że to przejściowe, teraz mówi, że martwi się chorą mamą i nie może się skupić. Udało mi się namówić go na wizytę u seksuologa, był już na 4 spotkaniach, ale nic się nie zmienia, natomiast on uważa, że wygadał się specjaliście i to wystarczy. Dodam, że przeważnie to ja inicjuje zbliżenie, mąż często mówi, że nie ma ochoty lub jest zmęczony. Nie mamy dzieci, mieszkamy razem, ten problem ciągnie się już z dwa lata,podczas gdy znamy się 4.Chciałabym mieć dziecko, ale nie widzę go w roli ojca. Mam wrażenie, że to ja noszę spodnie w związku i mąż oczekuje, że będę mu współczuć z powodu choroby jego mamy, która stała się wymówką na wszystko. Nie mogę z nim szczerze porozmawiać, bo na wszystko mi przytakuje i nic z tym nie robi, dopiero kiedy robię mu awantury i zaczynam płakać bierze się w garść.

Anonimowo

3 tygodnie temu
Dominik Kupczyk

Sytuacja, którą Pani opisuje, może być dla Pani bardzo frustrująca, zwłaszcza że problemy w relacji wpływają na Waszą intymność i komunikację. Choć Pani mąż odbył już kilka sesji z seksuologiem, brak zmian może wynikać z tego, że jego podejście do terapii opiera się bardziej na "wygadaniu się" niż na aktywnym działaniu.

Może warto spróbować wspólnej terapii, która pozwoli Wam obojgu na lepsze zrozumienie emocji i potrzeb, jakie macie w związku. Być może jego trudności emocjonalne związane z chorobą mamy wpływają na niego silniej, niż chce to przyznać, ale jednocześnie takie podejście może prowadzić do problemów w komunikacji między Wami.

Ważne jest, aby spróbować znaleźć sposób na rozmowę bez presji, w której Pani wyrazi swoje potrzeby i obawy, jednocześnie dając mężowi przestrzeń na wyrażenie jego emocji. Możliwe, że praca nad tym razem przyniesie lepsze efekty niż indywidualne sesje.

Rozważenie wsparcia terapeutycznego dla par może pomóc w odbudowie bliskości i lepszym zrozumieniu siebie nawzajem, co może pozytywnie wpłynąć na Waszą relację i intymność.

3 tygodnie temu