Nie wiem jak przebaczyć sobie po tym, jak powiedziałam za dużo o sobie innej osobie.

Hej, mam problem z wybaczeniem samej sobie. Nie mogę przez to funkcjonować, dobija mnie to uczucie. Powiedziałam siostrze męża o rzeczach, o których nigdy nikomu nie mówiłam, a mianowicie o tym jak mój mąż przed ślubem mnie skrzywdził kilka razy. Plus o swojej tajemnicy, którą chroniłam od lat. O operacji plastycznej, o której nikt nie wiedział i nie chciałam, by się dowiedział. Nie jest to rodzina, która będzie na mnie patrzyła normalnie… Czuję się źle, bo opisałam go jako złego, a jest dobrym człowiekiem. Od 4 lat panuje spokój, bardzo się kochamy, mamy dzieci. Tak bardzo mi to ciąży, że chce mi się płakać i nie mogę funkcjonować. Problemu by nie było, gdyby była to osoba lojalna, a ta plotkuje i manipuluje… Nigdy nie opowiadałam nikomu o swoim życiu ,ale był to moment po alkoholu i ogólnie przemęczenia psychicznego, wylało się ze mnie. Nie wiem jak to przepracować

A.S.S

w zeszłym tygodniu
Maria Ochota

Dzień dobry,
wybaczenie/przebaczenie jest z jednej strony decyzją, z innej procesem. warto skorzystać ze wsparcia specjalisty i w przyjaznej, bezpiecznej atmosferze przyjrzeć się temu co się w tamtym momencie wydarzyło.
W trakcie sesji można też nauczyć się innych sposobów radzenia sobie z trudnymi sytuacjami.
Zachęcam do skorzystania z pomocy specjalistów.
Pozdrawiam serdecznie,
Maria

w zeszłym tygodniu
TwójPsycholog

Cześć,

już widzisz, że powodem Twojego złego samopoczucia i trudności w funkcjonowaniu jest niemożność przebaczenia samej sobie. To już duży krok!

Przebaczenie sobie, tak jak napisała Pani Maria, jest procesem- tutaj poruszamy się po tym, co się wydarza pod brakiem wybaczenia, tj. jakie emocje towarzyszą, jaki wpływ na to ma Pani doświadczenie życiowe, czy w dzieciństwie były jakieś sytuacje itp. Również warto przyjrzeć się temu, co się działo i dzieje nadal od doznania krzywdy ze strony partnera. Dodatkowo przyjrzeć się temu, dlaczego operacja plastyczna jest dla Pani sekretem, którego nie chce Pani uwolnić z siebie. Temu wszystkiemu można przyjrzeć się w obecności psychologa - psycholog prowadzi i towarzyszy :)

Pozdrawiam

w zeszłym tygodniu
Katarzyna Kania-Bzdyl

Dzień dobry,

w tym wypadku sugeruję przerobienie tych wszystkich tematów na konsultacjach psychologicznych, aby pozbyć się poczucia winy i całego balastu, który na Pani ciąży. Poczuje Pani ulgę. Tutaj na platformie są dostępne takie konsultacje również w formie bezpłatnej.

pozdrawiam,

Katarzyna Kania-Bzdyl

w zeszłym tygodniu