Dzień dobry,
Z pewnością zmaga się Pani z bardzo trudnymi myślami i emocjami. W takiej sytuacji ważne jest, aby nie pozostawać z tymi myślami samemu. Czasami zapisanie na kartce tego, co czujemy, albo szczera rozmowa z kimś bliskim może przynieść ulgę. Bywa jednak, że potrzebujemy wsparcia kogoś, kto pomoże nam spojrzeć na naszą sytuację z innej perspektywy i znaleźć sposoby na poprawę samopoczucia.
Rozmowa z psychologiem lub psychoterapeutą może Pani pomóc w zrozumieniu tych uczuć i znalezieniu sposobów na ich przezwyciężenie. Specjalista może wspólnie z Panią poszukać dróg do poprawy samopoczucia i lepszego zrozumienia siebie. Proszę pamiętać, że szukanie pomocy to wyraz troski o siebie i swój dobrostan. Warto dać sobie szansę na wsparcie, które może przynieść realną ulgę i poprawić jakość życia.
Pozdrawiam,
Patryk Falerowski
Pani Beato,
Widzę, że zmaga się Pani z trudnym okresem w życiu. To bardzo ważne, że zauważa Pani swoje emocje i szuka Pani pomocy. Niechęć do własnego życia może wynikać z wielu czynników. Zalecałabym jak najszybszą konsultację z psychoterapuetą lub psychiatrą. Niechęć do własnego życia może być objawem depresji, dlatego proszę nie lekceważyć problemu. Terapeuta pomoże Pani zrozumieć, co leży u podstaw tej niechęci do własnego życia i razem z Panią postara się znaleźć sposoby na poprawę Pani samopoczucia.
Pozdrawiam
Katarzyna Kordasińska
Dzień dobry Pani Beato,
konsultacje psychologiczne służą głównie temu, aby podnieść jakość życia. Sugeruję, aby rozpocząć takie spotkania, na których uda się szczerzej i bardziej szczegółowo omówić co dokładnie kryje się za zdaniem "niechęć do własnego życia".
pozdrawiam,
Katarzyna Kania-Bzdyl
Dzień dobry, odnosząc się do zadanego pytania myślę, że warto zastanowić się zarówno nad konsultacją u lekarza psychiatry, jak i u psychologa/psychoterapeuty. Te sposoby to doskonałe narzędzia do znalezienia odpowiedzi na zadane pytanie. Dodatkowo pozwolą one na dokładne poznanie problemu, jego genezy i możliwe będzie znalezienie rozwiązań.
Pozdrawiam