Niechęć do własnego życia - jak sobie z nią poradzić?
Beata

Patryk Falerowski
Dzień dobry,
Z pewnością zmaga się Pani z bardzo trudnymi myślami i emocjami. W takiej sytuacji ważne jest, aby nie pozostawać z tymi myślami samemu. Czasami zapisanie na kartce tego, co czujemy, albo szczera rozmowa z kimś bliskim może przynieść ulgę. Bywa jednak, że potrzebujemy wsparcia kogoś, kto pomoże nam spojrzeć na naszą sytuację z innej perspektywy i znaleźć sposoby na poprawę samopoczucia.
Rozmowa z psychologiem lub psychoterapeutą może Pani pomóc w zrozumieniu tych uczuć i znalezieniu sposobów na ich przezwyciężenie. Specjalista może wspólnie z Panią poszukać dróg do poprawy samopoczucia i lepszego zrozumienia siebie. Proszę pamiętać, że szukanie pomocy to wyraz troski o siebie i swój dobrostan. Warto dać sobie szansę na wsparcie, które może przynieść realną ulgę i poprawić jakość życia.
Pozdrawiam,
Patryk Falerowski

Katarzyna Kordasińska
Pani Beato,
Widzę, że zmaga się Pani z trudnym okresem w życiu. To bardzo ważne, że zauważa Pani swoje emocje i szuka Pani pomocy. Niechęć do własnego życia może wynikać z wielu czynników. Zalecałabym jak najszybszą konsultację z psychoterapuetą lub psychiatrą. Niechęć do własnego życia może być objawem depresji, dlatego proszę nie lekceważyć problemu. Terapeuta pomoże Pani zrozumieć, co leży u podstaw tej niechęci do własnego życia i razem z Panią postara się znaleźć sposoby na poprawę Pani samopoczucia.
Pozdrawiam
Katarzyna Kordasińska

Katarzyna Kania-Bzdyl
Dzień dobry Pani Beato,
konsultacje psychologiczne służą głównie temu, aby podnieść jakość życia. Sugeruję, aby rozpocząć takie spotkania, na których uda się szczerzej i bardziej szczegółowo omówić co dokładnie kryje się za zdaniem "niechęć do własnego życia".
pozdrawiam,
Katarzyna Kania-Bzdyl

Izabela Czak-Kunert
Dzień dobry, odnosząc się do zadanego pytania myślę, że warto zastanowić się zarówno nad konsultacją u lekarza psychiatry, jak i u psychologa/psychoterapeuty. Te sposoby to doskonałe narzędzia do znalezienia odpowiedzi na zadane pytanie. Dodatkowo pozwolą one na dokładne poznanie problemu, jego genezy i możliwe będzie znalezienie rozwiązań.
Pozdrawiam

Nadal nie znasz odpowiedzi na nurtujące Cię kwestie?
Umów się na wizytę do jednego z naszych Specjalistów!
Dobierz psychologaZobacz podobne
Jestem zrozpaczony, że muszę żyć i zagniewany, że pojawiłem się na świecie.
Mam wrażenie, jakbym żył w świecie pełnym podejrzliwości, która zaczyna mnie przytłaczać. Myślę, że ludzie wokół mnie skrywają jakieś ukryte intencje, nawet jeśli nie ma na to dowodów. Ta nieufność psuje moje relacje z innymi, przez co staję się zamknięty i odizolowany. Czuję się jakbym był w ciągłym stanie alarmowym, analizując każde słowo i gest innych... to naprawdę męczące. Chciałbym dowiedzieć się, jak mogę podjąć pracę nad tymi trudnościami i jakie kroki powinienem podjąć, by odzyskać spokój umysłu. Wiem, że samotne radzenie sobie z tym może być trudne, dlatego szukam profesjonalnej pomocy.