Narcyzm ukryty - jakie są rokowania?

Szanowni Państwo Jakie są rokowania przy terapii narcyzmu ukrytego? Jaka terapia jest warta polecenia. Gdzie szukać specjalisty mężczyzny, który specjalizuje się w zaburzeniach osobowości? Bardzo dziękuję za wskazówki

Mike

3 miesiące temu
Dominik Kupczyk

Leczenie narcyzmu ukrytego może być skuteczne, ale wymaga zaangażowania i czasu. Najbardziej polecane metody terapii to terapia poznawczo-behawioralna (CBT) i psychodynamiczna, które pomagają zmieniać wzorce myślenia oraz rozumieć głębokie problemy emocjonalne. Znalezienie doświadczonego specjalisty, szczególnie jeśli preferujesz mężczyznę, jest kluczowe. Ważna jest również dobra współpraca i relacja z terapeutą. Pamiętaj, że terapia jest procesem długoterminowym i wymaga od pacjenta samorefleksji oraz gotowości do zmiany.

Pozdrawiam

Dominik Kupczyk

3 miesiące temu
Justyna Karkus

Dzień dobry,

terapia narcyzmu ukrytego może być długotrwałą terapią ze względu na związaną trudność akceptacji diagnozy przez daną osobę. Same rokowania zależą od wielu czynników, np. chęci osoby do podjęcia terapii i zmiany lub nasilenia objawów. Myślę, że do najbardziej polecanych terapii narcyzmu ukrytego zaliczyć możemy: terapię poznawczo-behawioralną, terapię psychodynamiczną lub DBT.

Pozdrawiam serdecznie,

Justyna Karkus - psycholog, psychoterapeuta

3 miesiące temu
Anna Wiak

Dzień dobry,

Pierwsza rzecz którą chciałam się podzielić, co jest ważne to terapeuta, z którym będzie się czuł pacjent komfortowo i który posiada doświadczenie w pracy z osobami z zaburzeniami osobowości. W poszukiwaniu specjalisty zajmującego się zaburzeniami osobowości, w tym narcyzmem, warto skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub psychiatrą, którzy mogą polecić odpowiedniego specjalistę. Rokowania przy terapii narcyzmu ukrytego zależą od wielu czynników, takich jak stopień złożoności zaburzenia, gotowość pacjenta do współpracy, a także umiejętności terapeuty. Ogólnie rzecz biorąc, psychoterapia może być skutecznym narzędziem w leczeniu narcyzmu ukrytego.

Psycholog, Anna Wiak

3 miesiące temu
Adam Grys

Dzień dobry,

Terapia zaburzeń narcystycznych jest długotrwałym procesem. Rokowania są zależne od wielu czynników  m.in obecność uzależnień, wtórnych korzyści z choroby, intensywnych odreagowań typu acting out. Psychoterapia polecana przy tego rodzaju zaburzeniach to psychoterapia psychodynamiczna, psychoterapia schematu, psychoterapia oparta na przeniesieniu (TFP). Psychoterapeutę specjalizującego się w zaburzeniach osobowości może Pan znaleźć w poradniach zdrowia psychicznego, gabinetach prywatnych. Warto przed podjęciem terapii zweryfikować czy osoba ukończyła/jest w trakcie kursu psychoterapii w wymienionych wyżej szkołach.

3 miesiące temu